Слід очікувати збільшення хворих на ВІЛ та СНІД?
Опубликовано: demchenkov.press
Слід очікувати збільшення хворих на ВІЛ та СНІД, якщо негайно не дати адекватної відповіді наркоагресії у країні та не покращити профілактику поширення ВІЛ.
Майже 1,5% українців у віці від 15 до 50 років є носіями вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), що призводить до захворювання на СНІД. Переважна більшість хворих є ін’єкційні наркомани, яких в Україні вже близько 3% від всього населення, а за рік кожний наркоман "притягує" до вживання наркоотрути від 5 до 10 осіб, більше 65% серед наркозалежних є молодь, саме молодь опиняється під загрозою захворювання на ВІЛ та СНІД. Якщо не зупинити темпи поширення наркоманії, невдовзі ми отримаємо страшну статистику збільшення хворих на ВІЛ та СНІД.
Лише кожний четвертий серед носіїв вірусу знає про це, чим збільшує ризик поширення захворюваності. Носії вірусу не можливо визначити без проведення аналізу крови, тому використання голки та шприцу після когось, а також статеві відносини без презервативу стають найбільшими причинами отримання вірусу, який вражає імунну систему, знижуючи протидію організму іншим захворюванням, що у результаті спричиняє смерть.
Головними причинами, що спонукали людину спробувати наркотичні засоби, є банальна цікавість, бажання виділитися з натовпу із загальної сірої маси, проявити себе, але іноді це також бажання втекти від сімейних проблем. Зазвичай молодь схиляється до думки, що одна спроба наркотиків не буде мати негативного ефекту, кожен впевнений в тому що зможе зупинитися за власним бажанням. Сумна статистика доводить, що більшості наркозалежних спробувати наркотики запропонували в близькому оточенні друзів та знайомих.
Саме тому я вважаю, що соціальна реклама, буклети, лекції повинні містити фото факти та жахливу інформацію про вживання наркотиків. Думаю, що буквально потрібно показувати гниючих наркоманів, притони, смерть та не лякатись, що це може бути аморально, проте це буде дієво та ми можемо врятувати життя наших дітей, цілої нації. Лицемірство та гра в моральність не є припустимими у боротьбі зі смертельною загрозою!
Так, офіційно вважається, що Чернігівщині майже 2200 ВІЛ-інфікованих, проте це лише люди, які знаходяться під наглядом лікарів. Я переконаний, що число інфікованих по всій Україні значно вище, люди не перевіряються, тим самим загострюють власне захворювання та поширюють страшний вірус іншим.
Наприклад, проблемами людей, які живуть з ВІЛ на Чернігівщині опікується обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ", яке я днями відвідав.
На сьогодні це найбільша організація, яка представляє інтереси ВІЛ-позитивних людей у області. Основним напрямом діяльності організації є розширення доступу ВІЛ-позитивних людей до лікування, догляду та підтримки.
Переконаний, що необхідно всебічно підтримувати роботу неурядових, громадських та благодійних організацій, які виконують важливу місію – профілактику ВІЛ та СНІДу, а також підтримку ВІЛ-інфікованих, борються з поширенням наркоманії. Брак державних коштів та подекуди звичайне бюрократичне ставлення державних інституцій до вирішення проблеми робить саме неурядові організації більш ефективними у цій роботі.
Багато інших функцій держава повинна делегувати сектору неурядових організацій, звільнивши чиновників від непритаманних урядовим інституціям функцій.
Державні установи, школа, чиновники від медицини та соціальні працівники програють у доведенні молоді правдивої та ефективної інформації про реальні загрози вживання наркотику, причини ВІЛ-інфікування. Бюджетні кошти на профілактику та роз’яснювальну роботу використовують неефективно. Ми значно просунемось, якщо перестанемо фінансувати бюрократів та чиновників, а підтримаємо програми з профілактики та роз’яснювальної роботи неурядових організацій, надамо їм приміщення для роботи, допустимо до шкіл, надамо іншу підтримку.
У Національній ініціативі "Хода проти смерті" вважають, що роль державних органів, які повинні виконувати просвітницьку функцію, є неефективною. Програми органів влади є мізерними. Існує певне нерозуміння проблеми, а якість інформації, актуальність та об’єктивність змісту цих програм не відповідає сьогоднішнім реаліям. Ми думаємо, що на сьогодні необхідне налагодити максимально тісну співпрацю неурядових громадських організацій з державними установами в питаннях побудови ефективних профілактичних програм, а з часом державні органи повинні взагалі вийти з цього процесу, цілком передавши ці функції третьому сектору.
Така співпраця може початись з малого, як депутат Чернігівської обласної ради я, особисто проситиме керівництво Чернігівської області та міста Чернігів, надати Чернігівському обласному відділенню Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ" більш зручного приміщення для виконання ними соціально важливих функцій.
Думаю, що керівництво всіх областей України повинно бути зацікавлене у активізації роботи з обласними відділеннями цієї Всеукраїнської благодійної організації, тому Національна ініціатива "Хода проти смерті" проситиме керівництво областей звернути увагу на взаємодію з цією та іншими неурядовими організаціями.
Добавить комментарий к новости "Слід очікувати збільшення хворих на ВІЛ та СНІД?"