![126 тисяч пенсіонерів Черкащини судяться за свої пенсії](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/22005.jpg)
Понад півроку тому пенсіонерка Альбіна Цеменко, яка має статус "дитини війни", виграла суд у Пенсійного фонду. Соснівський районний суд зобов’язав відповідача заплатити недоплачену державну соціальну допомогу з серпня 2010 по лютий 2011 року.
Та жінка досі не дочекалась виконання рішення. "Я не думала, – дивується пенсіонерка, – що рішення суду може не бути обов’язковим до виконання". І дійсно, якби Альбіна Цеменко (чи будь-хто інший) заборгувала банку за кредит, вона б уже давно мала справу з судовими виконавцями. Держава ж громадянці свій борг "пробачила", як і тим, хто постраждав унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Вони доводять свої права індивідуально, через суд. Але, як зазначає ліквідатор з Черкас Борис Бродовський, судові рішення для багатьох позивачів мали зворотний ефект, бо ті отримали пенсії навіть менші, ніж мали до цього.
Володимир Багрійчук: позови до Пенсійного фонду здатні довести його до банкрутства
В управліннях Пенсійного фонду України в Черкаській області, які є відповідачами по 126 тисячах подібних позовів, кажуть, що грошей на виконання усіх рішень по перерахунках пенсій дітей війни та чорнобильців нема. Підвищення пенсій цим категоріям громадян фінансується суто з Державного бюджету.
"Коштів на фінансування пенсійних виплат для чорнобильців та дітей війни у розмірах, більших, ніж визначено урядом, не передбачено у Бюджеті-2011, – пояснив начальник головного управління ПФУ в області Володимир Багрійчук. – Попри це, від початку року ми вже виплатили за рішеннями судів 200 млн грн., в основному, саме цим категоріям пенсіонерів. Ще 53 млн грн залишаємося винні. Звісно, як тільки будуть гроші, ми їх виплатимо."
Та коли це буде, Володимир Петрович не знає.
В області налічується 150 тисяч дітей війни та 55 тисяч пенсіонерів, постраждалих від чорнобильської катастрофи. За рішеннями судів отримали виплати на Черкащині 67 тисяч дітей війни та майже 13,5 тисяч чорнобильців. А нині в судах області перебувають позовні заяви на загальну суму 0,4 млрд грн. Ці позови в масштабах України здатні довести до банкрутства не тільки Пенсійний фонд, а й саму державу.
Вже зараз, говорить Володимир Багрійчук, почалися проблеми з виплатою звичайних пенсій. За його словами, у жовтні відставання від графіку виплат становило кілька днів.
Вкотре обмануті
Втім, держава спробувала урегулювати ситуацію вже традиційним для неї способом — призупинила дію законів, які дають пільги, іншим законом, у цьому разі – "Про Державний бюджет на 2011 рік". В ньому прописано, що виплати дітям війни та чорнобильцям сплачують в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів. А Кабмін, у свою чергу, прийняв Постанову №745, якою узаконив ці виплати в урізаних у розмірах, що фактично виплачуються, та відповідно до коштів, закладених у Державному бюджеті.
Опираючись на ці нормативно-правові акти, органи Пенсійного фонду намагаються зупинити лавину позовів. Вони проводять перерахунки пенсій за рішенням судів за період до 23.07.2011 — дати набуття чинності постанови №745. Тому в багатьох рішеннях судів зазначається: виплачувати підвищені пенсії "до моменту припинення правових підстав для такого підвищення пенсії", "згідно з діючим законодавством на час виплат", "до змін діючого законодавства", "у законодавчо визначених розмірах", "по день припинення права на такі виплати" тощо. Громадяни ж, які звертаються до судів, не завжди інформовані про підводні течії цих правових колізій і про те, що в кінцевому результаті вони можуть нічого не отримати.
Так люди виявляються вкотре обманутими. Свого часу одних, не спитавши, відправили в пекло, породжене "мирним атомом", на інших свої дивіденди отримали політики, які заради "дешевої популярності" прийняли нічим не підкріплені закони. Тепер же на них наживається ціла когорта юристів.
До того ж, гуманні закони "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Про соціальний статус дітей війни" від самого їх прийняття не були підкріплені джерелами фінансування.
Як бачимо, роки минають, а ситуація на краще не змінюється. Держава як закладала, так і закладає на виплати цим категоріям мізер, приймаючи все нові нормативні акти, якими блокує дію вищезазначених законів. Чомусь саме на цих категоріях усі уряди намагаються зекономити. При цьому жоден з урядів не анонсував намірів урізати пенсії держслужбовцям чи народним депутатам...
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "126 тисяч пенсіонерів Черкащини судяться за свої пенсії"