![У Черкасах можуть з'явитися новітні біо-очисні споруди](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/22000.jpg)
Представники угорської компанії "Organica" протягом трьох днів консультувалися зі спеціалістами Черкаського водоканалу щодо системи каналізації міста та методів очистки стічних вод.
Іноземці прагнуть побудувати у Черкасах локальні очисні споруди, які працюють за новітньою технологією – очищують стоки біологічним шляхом за допомогою бактерій та рослин. Такі очисні споруди вже успішно діють в Угорщині (Будапешт), Туреччині та Китаї.
– У жовтні ми разом з міським головою відвідали Угорщину, де ознайомилися із роботою їхніх очисних споруд, - розповідає Сергій Овчаренко, директор КП "Черкасиводоканал". – Нас цей проект зацікавив, адже, по-перше, це прогресивна екологічна технологія, по-друге, вона економніша, адже очисні споруди розташовані локально в окремих районах міста, отже немає потреби в дороговартісному перекачуванні стоків із віддалених районів міста на головні каналізаційні колектори.
Але, за словами Сергія Овчаренка, до того, як угорці представлять реальний план та аргументують доцільність його реалізації в умовах нашого міста, зарано говорити про конкретні кроки. Саме задля збору інформації представники фірми "Organica" і відвідали Черкаський водоканал. На підприємстві вони отримали вичерпні відомості про роботу міської каналізаційної системи, про методи очищення стоків та контролю цього процесу. Також консультувалися вони і з фахівцями ПАТ "Азот", яке є власником очисних споруд обласного центру.
– Безперечно, ми зацікавлені в запровадженні новітніх альтернативних шляхів очищення стічних вод, - наголошує Сергій Овчаренко. – Наразі має величезне значення вартість як очистки, так і перекачування стоків. Так, вартість спорудження очисних споруд за технологією цієї компанії не більша, ніж звичайних, але вони дешевші в експлуатації на 30 %.
Якщо угорці доведуть доцільність реалізації такого проекту, то в мікрорайонах Черкас можуть з'явитися очисні споруди, побудовані у вигляді теплиць з рослинами.
Довідка:
За технологією угорської компанії "Органіка" очищення стічних вод відбувається біологічним шляхом. Спочатку із стоків прибирають сторонні предмети, пісок тощо. Паралельно стоки збагачують киснем. Надалі ця суміш потрапляє в каскад із п'яти реакторів. Зверху них розміщені лотки з рослинами, які мають міцну кореневу систему. Вода, проходячи через каскад реакторів та кореневу систему рослин, очищується та збагачується киснем, який подається знизу. Функція рослин полягає в тому, що бактерії, які "живуть" на їхніх коренях, засвоюють органічні речовини після їхнього розкладання, цим самим очищаючи стоки. Отож на виході отримується чиста вода.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах можуть з'явитися новітні біо-очисні споруди"