![На Черкащині пройшов II Форум молодіжних ініціатив і проектів: переможці отримали по 30 000 гривень](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/21998.jpg)
Подія, що відбулася в Умані, не залишила байдужими населення області.
Наразі молодь активно обговорює проведення в області II Форуму молодіжних ініціатив і проектів, що відбувся на базі Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини. Організаторами відповідного заходу було управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.
Як і перший, другий обласний форум молодіжних ініціатив і проектів дав змогу посилити мотивацію активності та креативності молоді, а також надію на подальшу перспективну розробку й реалізацію молодіжних програм на Черкащині. На перший Форум управління у справах сім’ї, молоді та спорту отримало 60 заявок від молоді на участь у цьому заході. А вже на другий – було подано більше 80 заявок від молодіжних та громадських організацій області, з них 22 учасників стали фіналістами і тільки 12 – переможцями у чотирьох номінаціях: "Соціальна сфера", "Наука", "Підприємництво" та "Культура". Кожна номінація має по три призові місця.
У номінації "Соціальна сфера" перше місце виборола Мошнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів із проектом "Здорові діти – здорова нація".
Друге місце посіла черкащанка Аліна Кордюк зі своїм проектом "Утвердження принципів гендерної рівності на Черкащині", який передбачає проведення ефективної освітньо-інформаційної діяльності на теренах Черкащини щодо утвердження принципів гендерної рівності, усуненні стереотипів та протидії гендерного насильства.
Нагороду за третє місце отримала Дитячо-юнацька телевізійна студія "Кадр" при комунальному підприємстві "Телекомпанія Умань", проект "ЗНАЙ.ДУМАЙ.ДІЙ!" – соціальна рекламна кампанія". Ним передбачено створення 10 роликів телевізійної соціальної реклами на актуальні молодіжні теми.
У номінації "Підприємництво" перше місце зайняв черкащанин Олександр Литвиненко зі своїм проектом "Створення молодіжного Інтернет ресурсу "П.У.Н.К.Т.". Його мета – створення Інтернет ЗМІ, яке на професійній основі максимально повно висвітлюватиме молодіжні ініціативи Черкащини та всі події, що стосуються і цікавлять молодь. Я переконаний, що такий ресурс є неабиякою можливістю для стажування та набуття професійних навичок студентів-журналістів.
Друге місце у номінації "Підприємництво" посів Олександр Бондаренко з м. Черкаси із проектом "Спортивна школа "Богдан", який передбачає заснування спортивної школи в структурі Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, з метою задоволення потреб молоді в освітньо-тренувальних послугах та підготовки учнів-спортсменів до їх вступу на навчання у вищезгаданий університет. Проектом також передбачено відкриття мережі міні спортивних магазинів "Богдан" у м. Черкаси.
І третьою переможницею номінації "Підприємництво" стала теж черкащанка Марина Демченко. ЇЇ проект "Платформа МОБІ (мій особистий бізнес інструктор)" пропонує ввести в дію курс "Заснування власного бізнесу" у секторі малого та середнього підприємництва. Головна мета "МОБІ" – втілювати бізнес-ідеї у життя, готувати і випускати успішні підприємства, що є фінансово життєздатними й автономними.
Черкаська міська громадська організація "Вільний простір" на чолі з головою Олександрою Пісковою зайняла перше місце у номінації "Наука". Проект організації "Муніципальний фандрейзинг – залучення позабюджетних коштів для реалізації програм місцевого розвитку". Цікаво, що у рамках проекту планується підготувати та видати довідник "Муніципальний фандрейзинг", який буде розповсюджено серед молодих лідерів, представників органів влади різного рівня. Основна мета довідника – надати розуміння що таке "проект"; викласти правила написання проектів, а в другій частині надати розширену інформацію про "донорів" України, які фінансують не тільки діяльність громадських організацій, а й бюджетних установ.
Друге місце номінації "Наука" вибороли Науково-практичне товариство Кам’янського еколого-економічного ліцею "Камелія" Кам’янської районної ради та його керівник Володимир Єрмоленко з проектом "Розробка науково-методичних основ та формування єдиної інформаційної бази даних у системі інженерно-технічного забезпечення АПК на регіональному рівні". Основною метою його є створення інформаційно-маркетингового центра для інженерно-технічного і науково-практичного забезпечення АПК на регіональному рівні.
Третє місце номінації "Наука" отримала черкащанка Людмила Скрипник, проект – "Розробка бренду "Черкащина туристична та розрахунок економічного ефекту від його впровадження". Він спрямований на формування позитивного іміджу Черкащини в світовому інформаційному просторі, покращення інвестиційної привабливості регіону.
У номінації "Культура" перше місце зайняв Сергій Халахур із с. Коржова Уманського району із проектом "Реконструкція та розбудова Коржівського водяного млина – пам’ятки індустріальної спадщини". Його запровадження передбачає здійснення реставраційних, культурно-просвітницьких та рекламних заходів, націлених на відродження та збереження Коржівського млина, як національної індустріальної пам’ятки млинарства.
Друге місце номінації "Культура" посіла Катерина Лимар з проектом "Розробка та популяризація нових туристичних маршрутів Черкащини", який дозволить зробити важливий крок у розвитку такої перспективної галузі в області, як туризм.
Третє місце цієї номінації посіла Ольга Галушка з проектом "Регіональний етно-екологічний фестиваль "Яровій" у підтримку створення Національного природного парку в урочищі "Холодний Яр". Він покликаний привернути увагу громадськості до проблем довкілля та сприяти підтримці створення Національного природного парку в урочищі шляхом занурення молоді до етнокультурних традицій свого народу.
На реалізацію своїх проектів переможці отримали сертифікати на грошові винагороди у розмірі: за перше місце – 30 тисяч гривень, за друге – 20 тисяч гривень і за третє місце – 10 тисяч гривень. Окрім того, голова Черкаської облдержадміністрації вручив переможцям дипломи.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині пройшов II Форум молодіжних ініціатив і проектів: переможці отримали по 30 000 гривень"