Я довго шукав бодай якихось згадувань про «супер-свято» 11 листопада у планах роботи Сумської ОДА на поточний рік та плах роботи на квартал.
Звичайно, у жодних чиновницьких планах я так і не знайшов заходу під умовною назвою «Річниця реалізації Стратегії розвитку «Нова Сумщина-2015». Утім, це не завадило облдержадміністрації майже у повному складі, включаючи рядових співробітників (для масовки), у робочий день бути присутніми у залі театру Щепкіна.
Про спонтанність цього «свята» свідчила й інформація від представників районних адміністрацій, яких скликали у майже пожежному порядку. Райони прибули завчасно. Щоправда, деякі райони приїхали на шкільних автобусах (а чого б і ні, нормальний транспорт). Діти, я так розумію, в цей день поверталися додому пішки. Так би мовити, «по першому сніжку».
Про «атмосферу щастя», яка панувала у театрі Щепкіна, можна прочитати тут. Але, особисто мені шоу під назвою «Річниця реалізації Стратегії «Нова Сумщина-2015» навіює зовсім не святковий настій. Гадаю, що треба бути чесним і називати речі своїми іменами, а отже додавати префікси «псевдо», коли мова йде про досягнення.
Епізод 1-й – Псевдореформування медицини
Читаю сайт партії регіонів «Сумыинфо» і ріже око текст цього повідомлення: «…Покупку (медичне устаткування – лапароскоп) главному врачу Кролевецкой центральной больницы вручил глава областной государственной администрации Юрий Чмырь. «Данное приобретение стало результатом совместной работы власти и инвесторов – это хороший пример социальной ответственности, – говорит Юрий Чмырь. – Сегодня в области началась реформа медицинской сферы».
А от «Вісник державних закупівель» стверджує, що це не соціальна відповідальність інвесторів та реформи від Юрія Павловича, а результат тендерних торгів на закупівлю лапароскопу, організованих та проведених Кролевецькою центральною районною лікарнею. За результатами цих торгів, Кролевецька ЦРЛ придбала даний лапароскоп у ТОВ Фірма «Контакт» майже за 270 тисяч гривень бюджетних грошей. Але, за логікою чиновників, чомусь вручити апарат має саме голова ОДА і повідомити усім про якусь соціальну відповідальність інвесторів.
Більше того, з відкритих джерел відомо, що на ці тендерні торги до конкурсної комісії Кролевецької ЦРЛ виходило Харківське ТОВ «Ендомедіум-Україна» і пропонувало затребуване медичне устаткування за 217 тисяч гривень. Але… сталося як сталося – перемогла Фірма «Контакт» і 270 тисяч. Врешті-решт, Чмирю нема різниці, який лапароскоп вручати, і скільки він коштує. Головне – перерізати стрічечку, причепити табличку «…у рамках Стратегії-2015» і перед телекамерами «відтанцювати».
Взагалі, голова Сумської ОДА сказав (дослівно за даними того ж «Сумыинфо»): «Нужно заботиться о районных больницах». Тут заперечень нема, звичайно ж треба. Особливо треба перейматися наслідками такої «заботи», яку влада організувала в перший рік реалізації своєї Стратегії. Адже, у той час, коли сотні мільйонів гривень витрачаються на будівництво мало кому потрібних психдиспансерів, задовольняти реальні потреби хворих на Сумщині влада не поспішає.
Для ілюстрації турботи діючої влади про медичну галузь навожу цитату з пояснювальної записки до бюджету-2011 того ж Кролевецького району: «Планова вартість ліжко/дня по медикаментах на 2011 рік запланована на рівні 5,69 грн. Фактична вартість одного ліжко/дня за 9 місяців 2010 року складає 8,73 грн.». Є ще одна цитата: «Планова вартість ліжко/дня по харчуванню на 2011 рік запланована на рівні 4,44 грн. Фактична вартість одного ліжко/дня за 9 місяців 2010 року складає 4,95 грн.». Для наочності, у пояснювальній записці навіть наведено Таблицю 3. Взято тут. (Про всяк випадок, документи я скопіював).
Ось такі у нашої влади медичні реформи.
Епізод 2-й – Псевдореформування освіти
Можливо, в освіті кращі справи ніж у медицині? Напевно, кращі, адже на останній сесії депутати Сумської обласної ради навіть перерозподілили зекономлені в освіті кошти. Не буду детально описувати яким чином ці кошти були зекономлені, наведу лише ще один промовистий факт. Знову витяг із бюджетного документу: «У зв’язку з недостатністю контрольного показника планується зменшення вартості діто-дня харчування учнів 1-4 класів, дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей з 4,20 грн. до 3,50 грн. Зменшено ліміти на всі види енергоносіїв порівняно з уточненим лімітом на 2010 рік». (Табличку про те на скільки зменшили харчування сиріт показувати? Раптом що, я теж скопіював).
І економія відбувається при тому, що ціни на більшість продуктів харчування та енергоносії зросли. Отже, дітям менше калорій, менше тепла у школах і дитячих садочках…
Підсумки
Ну що ж, справді є гарний привід «посвяткувати»! Цікаво, царь Віктор Межигірський знає, що «боярє» на місцях витворяють? Принаймні, у перший рік власних «стратегій» і «реформ».
Олег Медуниця
Источник: Вітаємо на головній сторінці інтернет-газети "СОТНЯ"! | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Нотатки до обласного свята «Будуємо разом нову Сумщину»"