У доволі пізньому віці народила дитину городищанка Тетяна (ім'я змінене на прохання героїні публікації). Жінка вперше стала мамою, коли їй виповнилося 36 років. За медичними нормами,
це пізні пологи. Вони доволі небезпечні, як для матері, так і для дитини.
Ніякого кохання – тільки навчання
– Народити дитину раніше не наважувалася через невлаштоване особисте життя, – розповідає пані Тетяна. – Батьки виховували мене дуже суворо. Мати навіть поставила ультиматум – ніякого заміжжя, ніяких дітей, допоки не закінчиш інститут! Я і гризла граніт науки. На дискотеки не бігала, з хлопцями не зустрічалася. Відразу після інституту, усвідомлюючи, що "вже можна", вискочила заміж "з великого кохання", яке за кілька місяців закінчилося ще більшим розчаруванням. Я ж була недосвідченою, не розбиралася в людях. Тож раділа, що хоч дитина "не причепилася". Щоб врятуватися від депресії, з головою поринула в роботу. По блату батьки знайшли мені гарне місце на державній службі. Працювала на совість, будувала кар'єру. Думала, що це і є щастя. Заочно здобула другу вищу освіту. Мати казала: "Подивися на своїх однокласниць. Обсілися дітьми, горщики, пелюшки – ніякого особистого життя і професійного зросту. А ти живеш тільки для себе".
Насправді Тетяна жила не для себе, а для роботи та громадських справ. Якось робила ранковий макіяж перед дзеркалом – і помітила, що біля очей з'явилися перші зморщечки. Тоді усвідомила, що час спливає невблаганно і незворотно. У неї є освіта, робота, матеріальний достаток, ціла купа похвальних грамот, проте немає сім'ї і дитини.
Тетяна майже не спілкувалася з шкільними та інститутськими подругами. Адже у них вже давно свої сім'ї, живуть турботами про дітей і чоловіка. А вона залишалася одна. Жодні професійні успіхи не могли замінити відчуття материнства. Були моменти, коли плакала ночами. Заздрила навіть тим дівчатам, які вискочили заміж "по зальоту", залишили інститут, сидять вдома, як квочки, проте мають сім'ю і дітей.
СТАТИСТИКА
На Черкащині небагато жінок, які хочуть стати матерями після 40, але чимало тих, хто вагітніє після 30. До прикладу, в пологовому будинку №2 м. Черкаси у 2008 році таких породіль було 94 (всього – 1901), у 2009 – 172 (всього – 1635), у 2010 –161 (всього – 1771).
Щоб народити здорову дитину, консультувалася з черкаськими та київськими спеціалістами
Тетяна мріяла зустріти хорошого чоловіка, рівню для себе. Але де такого знайдеш? Вже хотіла гайнути на море, завести курортний роман без зобов'язань, аби тільки народити дитину. Проте невдовзі доля їй таки усміхнулася. Була в компанії на шашликах і там познайомилася з чоловіком, з яким невдовзі побралася.
– Ми вирішили негайно завести дитину, адже далі відкладати просто нікуди, – розповідає пані Тетяна. – Порадилися з лікарями, почитали літературу. Виявляється, ще в середині минулого століття, жінок, які народжували першу дитину у віці після 24 років, офіційна медицина називала "старонароджуючими". Потім медики "подовжили" репродуктивний вік, сказали, що до 30 років жінка може народжувати без застережень. А за останні двадцять років жінок, які народжують у віці 30–40 років, стало втричі більше! Нічого дивного. Раніше призначення жінки полягало тільки в тому, щоб вийти заміж і народжувати дітей. А зараз прагнемо реалізувати себе в роботі, бізнесі, творчості, пожити для себе, тому народження дитини відкладаємо на потім.
Лікарі попередили про небезпеку пізньої вагітності. По-перше, вагітність може виявитися позаматковою. По-друге, дитина може народитися з синдромом Дауна. Але наполегливо ніхто не відмовляв. Адже Тетяна – цілком здорова жінка, абортів не робила, не має шкідливих звичок.
– Спочатку ми з чоловіком пролікували свої невеликі хронічні проблеми, які бувають в кожної людини після тридцяти років, почистили організм, – продовжує пані Тетяна. – На консультації їздили до черкаських та київських спеціалістів. Під час вагітності я тричі проходила ультразвукове обстеження. Між десятим і дванадцятим тижнем проводили генетичне дослідження – брали на аналіз тканину плаценти. Після чотирнадцятого тижня треба було зробити аналіз навколоплідних вод – це дало уявлення про розвиток дитинки. Після шістнадцятого тижня зробили аналіз сироватки крові, щоб виявити хромосомні захворювання. На щастя, нас запевнили, що жодних відхилень немає. Тому синочка я виношувала спокійно, чекали його з нетерпінням. Народжувала через кесарів розтин, що часто буває при пізніх пологах. Чоловік дуже допомагав мені з малою дитиною. Якби ми були молодшими, навряд чи мали б стільки терпіння, витримки і любові.
Нещодавно Тетяна з чоловіком відвели свого хлопчика у перший клас. Вони не комплексують, що виявилися значно старшими за інших батьків. Вони молоді душею, а це головне. Хоча деякі їхні ровесники вже мають онуків.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Тільки побудувавши кар'єру і здобувши достаток Тетяна зважилася народити дитину"