Як вберегтися від грипу та застуд, радили фахівці медицини Черкас та області під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.
За словами в.о. головного лікаря, завідуючої епідвідділом ДЗ "Черкаська міська санітарно-епідеміологічна станція" МОЗ України Ольги Савенко, захворюваність на ГРВІ наразі у нас тримається на рівні 60,5% на (100 тисяч населення), що нижче від значення епідпорогу на 24,6%. Зростання захворюваності, що спостерігається наразі, поки що не виходить за межі традиційного для сезону.
Торік епідемія у Черкасах почалася наприкінці листопада, у попередні роки – наприкінці січня. Але поки що ситуація і в Черкасах, і у 10 "контрольних" містах України, залишається спокійною.
– Наразі ми очікуємо похолодання, – зазначила Ольга Савенко, – а, оскільки переохолодження організму сприяє більшій поширеності ГРВІ, можемо очікувати підвищення рівня захворюваності.
За словами керівника Департаменту охорони здоров’я та соціальної політики Черкаського міськвиконкому Олега Стадника, у 1 тиждень листопада у місті захворіло 1737 черкащан, 1260 із них – діти. Медичні заклади міста працюють у звичному режимі, але уже видано наказ Департаменту стосовно їх готовності до роботи в умовах епідемії. Відпрацьовано алгоритм дій на випадок карантину, перевірено запаси ліків.
– Найголовніше – аби люди не впадали у паніку, що обертається як ажіотажем у аптеках, так і тотальним носінням масок, навіть коли це непотрібно, - констатував Олег Стадник. – Найдієвіший спосіб насправді вберегтися від хвороби – це щеплення проти грипу, яке зараз саме на часі. Сьогодні у місті щеплено вже до 800 черкащан, переважно – медичних працівників.
За словами обласного дитячого імунолога Інни Кімлик, щеплення проти грипу передовсім потрібно людям із хронічними хворобами, особливо – легеневими, серцево-судинними, цукровим діабетом, печінковою та нирковою недостатністю.
За словами Інни Кімлик, в Україні зареєстровано шість вакцин (виробництва Нідерландів, Бельгії, Швеції, Франції, Росії). Усі їх можна знайти у аптеках, але допомогти у виборі конкретної вакцини найкраще допоможе лікар (терапевт або педіатр), до якого і необхідно звернутися, аби зробити щеплення проти грипу.
Для тих, хто з якихось причин не може дозволити собі таку імунізацію, Інна Кімлик порадила щоденне використання простих і ефективних засобів профілактики – оксолінової мазі та препарату АКК (амінокапронової кислоти). За її словами, незаслужено забутий з часом АКК знову випускається в Україні (і відродили його саме в Черкасах - "Юрія-Фарм") – а саме АКК вирішує проблему ефективної профілактики для вагітних жінок, немовлят та їх мам, що годують груддю.
– Крім цих засобів, до "протизастудної аптечки" мають входити: аскорбінова кислота, противірусні препарати (анаферон, арбідол чи амізон), антисептики (ефізол, стрепсілс), жарознижувальні (парацетамол, ібупрофен), антигістамінні (алерон, лоратадін) препарати, - поділилась порадами для черкащан завідуюча аптекою, провідний провізор мережі аптек "2000" Олена Черниш. – Комплектація такої аптечки (залежно від вибору препаратів) обійдеться у 50-200 гривень. І подбати про це краще ще на початку осені, оскільки першу хвилю застуд ми, фармацевти, спостерігаємо ще у жовтні, коли починається перше похолодання. На початку осені завбачливі черкащани уже починають купувати вітаміни та імуномодулятори (переважно – рослинні). А от із жовтня – уже починають купувати протикашлеві, противірусні та антисептики.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаські імунологи дали поради як вберегтися від грипу"