![Комуністи вважають, що знайшли](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/21878.jpg)
Офіційний сайт Черкаської облдержадміністрації днями поблажливо повідомив про чергову малочисельну акцію комуністів, яка не знайшла масової підтримки у черкащан.
Схоже, партія регіонів, яка нині претендує на роль "розуму, честі й совісті нашої епохи" і союзником якої в парламентській більшості поки що залишається КПУ, у "покращення життя вже сьогодні" для партії-союзниці не вірить. Запитувати у кількох десятків пенсіонерів, які нині представляють КПУ на мітингах у Черкасах про бачення перспектив їхньої партії нам видалося нелогічним. Напередодні чергової річниці більшовистської революції нам вдалося поспілкуватися персонально з лідером КПУ Петром Симоненком. Окрема вдячність за це – Журналістському фонду України, який організував зустріч редакторів регіональних ЗМІ з "головним комуністом України" у рамках засідання медіаклубу "На власний погляд".
На запитання, чому в Черкасах, коли спостерігаєш за акціями комуністів, видається, що вони тільки й прагнуть повернути пам’ятник Леніну на Соборну площу і знову перейменувати її на площу Леніна, товариш Симоненко відповідає, що нічого поганого в цьому не бачить. Коли ж йому говорять, що площа Соборною до революції називалася, бо там стояв православний собор, який більшовики знесли, Петро Миколайович каже, що за це комуністи перед священиками вже вибачилися… І несподівано робить випад: мовляв, а священики досі не вибачилися за те, що підбурювали православних проти радянської влади! "Мимо" лідера комуністів проскочило запитання про те, чому коли він говорить про "єдність зі слов’янами, з якими українців намагаються розсварити", то має на увазі тільки Росію з Білоруссю і як бути з Польщею, Словенією, Словаччиною, Болгарією та іншими слов’янськими державами, які давно обрали для себе рух у протилежному напрямку, на захід – всі в ЄС, а частина і в НАТО? На запитання, чи не є застряванням у минулому встановлення пам’ятників Сталіну в Україні, Петро Миколайович гнівно відгукується: "А ви скажіть мені, що Ви з творів Сталіна читали?" Так, наче для оцінки діяльності Гітлера "Майн кампф" читати обов’язково… Зрештою, Симоненко робить наголос на тому, що в Західній Україні у школах "нациків виховують" і форма у них, мовляв, схожа. Натякає, очевидно, на скаутів, хоча форма радянської піонерії свого часу тих самих скаутів наслідувала… Каже, що час економічної кризи завжди додавав популярності ідеям крайніх правих. Від себе додамо – і крайніх правих теж…
Та забудьмо на мить про колір прапорів. Петро Миколайович приголомшив, громогласно виступивши проти сучасного "режиму" в Україні і нарешті перейшов від політичних гасел до спроби підказати, куди рухатися економіці. Учасникам медіаклубу першим в Україні презентував свої майже "осінні тези" – "Основні напрями і пріоритети антикризової політики та завдання соціально-економічного розвитку держави. Програма КПУ".
В них констатується: "Зупинився розвиток вітчизняної економіки та системи соціального забезпечення населення країни. Ганебні тенденції до подальшої економічної деградації, колапсу системи життєзабезпечення та різкого погіршення рівня життя людей нарощуються з кожним роком…
У вітчизняній економіці посилюється домінування галузей, орієнтованих на експорт сировини та напівфабрикатів, зношення виробничих фондів досягло критичної межі до 80%. На внутрішньому ринку безроздільно володарюють великі трейдерські монополії, які отримують надприбутки за рахунок цінових змов, штучних дефіцитів та безконтрольного зростання цін…
Сектор державних фінансів характеризується нестабільністю доходної бази та постійним дефіцитом бюджету, який покривається за рахунок запозичень та розпродажу залишків державної власності. В економічній політиці панує принцип "проїдання" і це підриває основи довгострокового розвитку країни.
Інвестиції у розвиток людського капіталу та соціальну сферу розглядаються за залишковим принципом. Державна влада намагається гарантувати крупному капіталу високі норми прибутку за рахунок вилучення фінансових ресурсів із сектору соціального захисту. Унаслідок цього зростає безробіття, знижуються реальні зарплати, підвищуються ціни на продовольчі та інші товари першої необхідності, ліки, тарифи на житлово-комунальні і транспортні послуги, висока смертність, зростає злочинність і корупція, цілеспрямовано демонтується система пенсійного забезпечення громадян, відбуваються спроби скасувати пільги, скорочуються видатки на охорону здоров’я та освіту, підтримку інших систем життєзабезпечення…"
Правда, реалістичне відображення дій сучасної влади? Все це КПУ обіцяє виправляти. Чи й справді комуністи відкрито виступлять проти безпардонних дій союзників по "більшості" у Верховні Раді, чи будуть і далі завуальовано говорити про "режим"? Поки що ж КПУ найрішучіше виступає проти однієї з мрій "регіоналів" – провести через парламент зміни до виборчого законодавства, які дадуть змогу по "мажоритарці" проскакувати в парламент представникам партій зі слабеньким рейтингом. Такими комуністи схоже вважають регіоналів. Бо якщо змін у законі не буде, про додаткові голоси виборців можна буде говорити кому завгодно, тільки не ПР…
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Комуністи вважають, що знайшли "антикризовий ключ""