![](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/21862.jpg)
З метою надання інформаційно-методичної допомоги з питань дотримання органами виконавчої влади вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації 10 листопада провело семінар для представників структурних підрозділів облдержадміністрації, які уповноважені забезпечувати виконання цього Закону.
Актуальність проведення семінару зумовлена тим, що 13 січня нинішнього року Верховна Рада України внесла зміни до Закону України "Про інформацію" та прийняла Закон України "Про доступ до публічної інформації". Набуття чинності з 9 травня 2011 року цих законодавчих актів створюють нові реалії в практиці інформування та публічної взаємодії органів влади з громадськістю, порядку оприлюднення інформації, надання відповідей.
Відкрила семінар начальник управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації Тетяна Очеретяна, яка зосередила увагу присутніх на важливості й об’єктивній необхідності детального ознайомлення державних службовців із положеннями Закону України "Про доступ до публічної інформації", роз’яснення новацій та можливих труднощів, що можуть виникнути в процесі функціонування органу влади, виконання працівниками своїх посадових обов’язків.
Під час семінару його учасники отримали інформацію щодо важливості ролі та значення системної інформаційної політики для органу виконавчої влади.
Фахівці управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації поінформували присутніх про порядок складання, подання, опрацювання запитів на інформацію, що надходять до облдержадміністрації та надали практичну допомогу по роботі з ними.
Особливу увагу було зосереджено на поняттях публічної, конфіденційної та службової інформації та інформації, яка підлягає оприлюдненню; питаннях, що регламентують порядок, терміни та механізми оприлюднення інформації розпорядниками; способах оприлюднення інформації, реалізації права на доступ до неї.
Учасникам семінару були надані детальні роз’яснення з актуальних питань доступу до публічної інформації, зокрема, проведено порівняльний аналіз надання відповідей на звернення громадян та задоволення запитів на інформацію. Розглянуто питання доступу до інформації з обмеженим доступом. Обговорено проект Типової інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів та інших носіїв інформації, які містять службову інформацію.
У ході проведення семінару значна увага приділялась необхідності внесення змін до установчих документів структурних підрозділів облдержадміністрації та посадових інструкцій спеціалістів, відповідальних за доступ до публічної інформації.
Учасники заходу обмінялися досвідом та озвучили проблеми, які їм доводиться вирішувати під час застосування Закону на практиці.
На завершення семінару фахівці управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації зауважили, що інформаційна діяльність облдержадміністрації не повинна зводитись до формального виконання законодавчих приписів, а має стати дієвим інструментом для забезпечення взаємодії з жителями області, залучення громадських інституцій до вирішення актуальних питань.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости ""Семінар 007". Владу Черкащини вчили як поводитись із конфіденційною і службовою інформацією"