Тваринницька галузь в області переживає період спаду виробництва у всіх категоріях господарств. Такі невтішні підсумки зробило обласне керівництво 28 жовтня у Золотоноші під час науково-практичної конференції з питань розвитку тваринництва.
За словами очільника області Сергія Тулуба, станом на 1 жовтня з початку року всіма категоріями господарств зменшено поголів’я всіх видів худоби та птиці порівняно з відповідним періодом минулого року. Так, на 5% зменшено виробництво молока, майже на 0,3% менше надоєно молока від однієї корови. Крім того, цьогоріч отримано менше телят і поросят. Вихід телят на 100 корів зменшився на дві голови, а поросят на 100 основних свиноматок на 47 голів. На 1,1% збільшилась загибель поголів’я свиней.
Реалізацію на забій худоби і птиці зменшили 6 районів області – Городищенський, Драбівський, Золотоніський, Катеринопільський, Лисянський, Черкаський. Чигиринський і Шполянський райони зменшили реалізацію поголів’я свиней.
Відставання деяких районів від виконання програми розвитку молочного скотарства та свинарства на період 2010–2020 років, прийнятої торік у грудні, губернатор назвав "повним провалом".
– За програмою, на 1 жовтня поголів’я корів на наших підприємствах мало становити майже 48 тисяч голів, а маємо 45,9 тис. голів, недобираємо майже 2 тисячі голів. Тільки в Смілянському, Звенигородському, Чигиринському, Чорнобаївському, Шполянському районах досягнуто виконання планових показників. У всіх інших районах спостерігається повний провал, – констатував Сергій Тулуб. – Не виконується і програма розвитку свинарства. На 1 жовтня недобираємо до прогнозованого поголів’я більше 9 тисяч голів.
Найбільше уваги обласне керівництво приділило питанню розвитку селянських господарств. У цій категорії виробляється 11% м’яса та птиці, 55% молока і 30% яєць від загальних обласних об’єднань.
– Ми маємо створювати молочарські кооперативи, розібратися з кожним виробником і переробником молока. У крайньому разі найкраща ціна, яку зараз пропонують селянам – 2,5 грн. за літр молока. А враховуючи всі складові, треба мати ціну на рівні 2,93 грн. Ціна має бути вищою, щоб селяни мали змогу утримувати в господарстві більше голів, – наголосив Сергій Тулуб.
На сьогодні в області функціонують 19 молочарських кооперативів – в Золотоніському, Монастирищенському, Смілянському, Черкаському районах.
– За останні роки лише в 11 господарствах області проведена реконструкція тваринницьких приміщень, доведено в дію 11 доїльних залів. Проводиться робота із запровадження сучасних технологій виробництва ще в двох господарствах Христинівського району. Розпочато реконструкцію та розширення виробничих потужностей в господарствах Маньківського району, – розповів заступник голови ОДА Василь Корнієнко.
За його словами, найближчим часом планується будівництво молочного комплексу потужністю 2500 голів великої рогатої худоби в селі Степанки Черкаського району.
Щороку на Черкащині з розрахунку на одного жителя виробляється 157 кг м’яса худоби та птиці в забійній вазі, 374 кг молока, 576 штук яєць.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині – м’ясо-молочна криза"