Понад 260 тисяч гривень отримали цього року з міського бюджету 9 черкаських об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на капітальний ремонт покрівель.
Начальник відділу сприяння ОСББ Юрій Івченко зауважує, що серед ОСББ є справжні "новатори", які одними з перших у місті почали застосовувати при ремонті покрівель найсучасніші технології та матеріали, які доводять свою якість, ефективність та довговічність при експлуатації.
Таким, зокрема, виявилось ОСББ "Оберіг" (Іль’їна, 342).
– Навчена гірким досвідом недовговічності ремонтів даху, проведених неякісно з використанням традиційних матеріалів, а також проконсультувавшись з фахівцями у цій сфері, разом з жителями ОСББ "Оберіг" ми прийняли рішення здійснити ремонт покрівлі у будинку за новою технологією із використанням пінополіуретану, – говорить керуюча ОСББ Галина Слинько.
Особливість цієї технології полягає у тому, що матеріал заливається у рідкому стані єдиним шаром по всьому даху (а не частинами) у кілька слоїв та зверху покривається лаком.
– Це робота доволі клопітка, оскільки технологія передбачає, що ремонт покрівлі має здійснюватись фактично одномоментно без зволікань і тривалих перерв. Проте жителі задоволені результатом. Оскільки останні дощі засвідчили міцність покрівлі. Крім цього, підрядник також відремонтував усі дахи балконів верхніх поверхів будинку. Раніше ж, коли дощило, люди у під’їзди заходили з парасолями, оскільки там текло, мов "з відра", – згадує Галина Василівна.
За її словами, новий дах ОСББ "Оберіг" обійшовся навіть дешевше, ніж при традиційному покритті. Загалом з усіма роботами вийшло близько 110 тисяч гривень, з яких половину сплатило місто.
– Кошти надійшли вчасно, ніяких зволікань з фінансуванням чи оформленням документів не було. Міська влада спрацювала злагоджено та оперативно, – зауважила Галина Слинько.
Нагадаємо, така допомога передбачена Програмою підтримки ОСББ, згідно з якою кошти виділяються на умовах співфінансування. Тобто 50 % суми сплачує об’єднання, решту – фінансує міський бюджет.
На запитання щодо переваг "життя" в ОСББ, у порівнянні, приміром, з підпорядкуванням СУБу, Галина Василівна відповіла, що різниця разюча. Це стосується як будинку по вул. Ільїна, 342, так і решти, якими вона опікується, або перетинається з огляду своєї діяльності. Відразу "впадає в око" доглянутість подвір’я, під’їздів, та й будинку загалом. Оскільки в ОСББ люди не чекають, коли хтось прийде і зробить, а відразу усувають проблемне питання.
Цікаво, що є багато прикладів, коли злісні боржники за комунальні послуги після утворення ОСББ почали вчасно сплачувати квартплату. Оскільки пересвідчились у реальній роботі з упорядкування їх будинку.
Загалом на капітальні ремонти житлового фонду (покрівель, ліфтів, утеплення фасадів, заміну труб) цьогоріч ОСББ отримали з міського бюджету понад 1 млн. 200 тис. грн.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах покрівлі багатоповерхівок ремонтують за найсучаснішими технологіями"