![У](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/21631.jpg)
Юлія Тимошенко, якій пророкували можливість відбування терміну покарання в Уманській жіночій колонії №129, там би точно не нудьгувала. Лише упродовж одного тижня колонію відвідали зірка "Євробачення" та бригада пожежників.
До Черкащини співачка Ніна Астром потрапила у рамках свого благодійного туру Україною по місцях позбавлення волі. Фіналістка "Євробачення" 2000 року ощасливила також засуджених у Донецькій та Чернігівській областях. Минулого тижня вона співала в Уманській виправній колонії. Близько 400 засуджених аплодували зірці "Євробачення" стоячи та молилися разом з нею.
Як розповіла сама Ніна Астром, їздити з благодійними концертами вона почала після конкурсу "Євробачення". Погодилася співати для засуджених не одразу, спочатку їй було страшно.
– Пастор мені сказав, щоб я помолилася і зробила свій вибір, – розповіла Ніна після концерту. – Я прийняла рішення. Мене підтримав мій чоловік, теж віруючий. Вже після першого концерту я зрозуміла, що глядачі однакові і на волі, і за ґратами. Ті, що за ґратами, можливо, навіть щиріші.
З 2000 року Ніна відвідала місця позбавлення волі у Фінляндії, Канаді, Латвії, Литві, Голландії, багато в’язниць у Росії. В Україні Ніна вже була два роки тому.
– Мені подобаються українці, всі дуже щирі й відкриті люди, – поділилася вона. – В одній із тюрем у Донецькій області мені подарували дуже гарну ікону. Засуджені малювали її самі. Для мене цей подарунок дуже дорогий.
Тур співачки по тюрмах організувала Українська міжконфесійна християнська місія "Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі".
– Ми святкуємо 10-річчя нашої місії, – розповів протоієрей Віктор Яценко, голова правління місії. – Це перші гастролі, що відбуваються в місцях позбавлення волі. Так ми хочемо достукатися до душ людей.
– У мене було враження, що прочитали те, що написано у кожної в душі, – розповіла засуджена Олена. – Молодим дівчатам, що перебувають тут, потрібні такі концерти і таке спілкування, щоб зняти намул з душі.
Та в колонії загорівся не лише вогонь надії у душах ув’язнених. 26 жовтня у її виробничій зоні спалахнув склад для зберігання матраців. До ліквідації пожежі залучили два бойові розрахунки Уманського райвідділу МНС. Як повідомляє Центр пропаганди УМНС України в Черкаській області, полум’я знищило майже тонну сировини та 10 матраців. Саме ж виробництво було відновлено вже наступного дня. Черкаські рятувальники встановили, що пожежа виникла через необережність під час куріння однієї із засуджених.
За дивовижним збігом обставин, у ці ж дні сталася пожежа в Лук’янівському СІЗО (м. Київ), де засуджена до 7 років позбавлення волі екс-прем’єрка перебуває нині.
Як відомо, жіноча колонія у місті Умань №129, за прогнозом глави правозахисного жіночого центру Валентини Бадири, може стати місцем ув’язнення засудженої екс-прем’єрки в разі, якщо Апеляційний суд не скасує вирок. Тож якщо пожежею Юлію Володимирівну не здивуєш, то концерт вона, на жаль, пропустила.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У "Тимошенківській" колонії слухали зірку "Євробачення" та гасили пожежу"