Кожен з нас за порогом власної домівки певний час проводить в якості пішохода. Начебто і знають всі, що треба дотримуватись певних правил руху, але, на жаль, далеко не кожен усвідомлює в повній мірі небезпеку їх невиконання. Так само і водії, сідаючи за кермо, інколи забувають і про Правила дорожнього руху, і про те, що самі щойно були пішоходами та навіть про звичайну повагу до інших.
Хочеться зазначити, що пішоходи – це найчисельніша група учасників дорожнього руху, які мають певні права та обов’язки, передбачені Правилами дорожнього руху. Серед них особливо уразливими пішоходами є діти. На відміну від дорослих діти не можуть обєктивно оцінювати дорожню обстановку та орієнтуватися в складній дорожній ситуації, особливо в темну пору доби. Тому одним із приорітетних напрямків роботи Державтоінспекцції України, зокрема і Черкаської області – є попередження дорожньо-транспортних пригод за участю даної категорії осіб та збереження життя та здоров’я усіх учасників руху.
Не зважаючи на всі заходи, що вживаються Державтоінспекцією Черкащини, ситуація щодо покращення дорожньо-транспортного травматизму бажає бути кращою. Так, з початку року на території області зареєстровано 476 дорожньо-транспортних пригод, у яких 104 особи загинуло та 590 – отримали травми. Необхідно звернути увагу, що близько 50 % усіх автопригод сталися за участю та з вини пішоходів.
Найчастіше причинами ДТП за участю пішоходів є їх власна необачність, невитриманість та поспішність: вони перетинають дорогу у невстановленому місці; несподівано виходять на проїжджу частину; не керуються сигналами світлофорів або ж ходять по дорозі в нетверезому стані.
З настанням осінньо-зимового періоду скорочується світловий день, погіршуються погодні умови. В цей час кожного року зростає кількість ДТП за участю пішоходів. Водії, особливо молоді, не враховують особливості дорожньої обстановки: недостатню освітленість вулично-шляхової мережі, пішоходи з настанням холодної погоди одягаються у більшості випадках у темний одяг і зливаються на дорозі з темрявою.
З метою попередження наїздів на пішоходів, співробітниками ДАІ Черкащини було проведено профілактичну акцію "Безпечний пішохід!". Головною метою було дотримання пішоходами п.4.4 Правил дорожнього руху: "У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху". Тому, кожен пішохід повинен вжити заходи безпеки, батьки повинні при виборі одягу школярам враховувати, що датина буде рухатись темними вулицями.
В ході проведення акції, працівники ДАІ завітали до шкіл, провели уроки з безпеки дорожнього руху перед осінніми канікулами та роздали дітям світлоповертаючі стрічки та флікери із логотипом ДАІ області. Крім того, інспектори ДПС, які заступають для несення служби у 2-гу зміну, матимуть при собі такі стрічки.
Державтоінспекція звертає особливо увагу і наголошує батькам, що необхідно обов'язково нагадати дітям правила дорожнього руху, а саме переходу дороги. І слід пам’ятати, що у осінньо – зимовий період слід одягати їх у яскравий одяг, який здалека видно на дорозі, прикріпивши на нього чи на інший предмет флікери чи світлоповертаючу стрічку або супроводжувати дітей під час руху по проїжджій частині.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "ДАІшники роздавали школярам Черкащини спеціальні засоби"