Згідно з розпорядженням голови обласної ради Валерія Черняка, постійна комісія обласної ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу – голова Галина Кучер і присутні члени комісії Юрій Власенко, Роман Бондар, Володимир Мельник і Геннадій Грановський, а також депутати обласної ради, зокрема, Володимир Багрійчук, Юлія Воєвода, Володимир Кулеша, Світлана Трофімова провели засідання, у ході якого розглянули ситуацію, що склалася в комунальному підприємстві "Черкасиелектротранс".
У роботі комісії взяли участь запрошені виконуючий обов’язки начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Володимир Ромашов, представник Головного управління праці та соціального захисту Любов Безпальча, перший заступник начальника Головного управління економіки Роман Карманнік. Координував цю роботу перший заступник голови обласної ради Анатолій Рибак.
Учасників засідання поінформували перший заступник міського голови, депутат обласної ради Віктор Беззубенко та заступник директора КП "Черкасиелектротранс" Андрій Наумчук, які, як було зауважено членами комісії, найкомпетентніші нині у цьому питанні. І, дійсно, Віктор Анатолійович повідомив, що вперше за всі роки роботи тролейбусного парку міська влада вирішила вивчити стан справ на підприємстві, яке і в попередні роки отримувало збитки, але вони завжди покривалися за рахунок дотації від держави за перевезення пільгових категорій громадян.
Цьогорічний аналіз показав, що нині на відшкодування перевезень потрібно близько 40 млн. гривень. Такої суми в бюджеті 2011 року не передбачено. Депутати міської ради, члени виконкому змушені були впродовж року вишукувати резерви для покриття збитків за рахунок інших статей, не раз переглядали міський бюджет, однак ці рішення не вносили кардинальних змін і, що головне, не розв’язували проблему взагалі, а лише відтерміновували її в часі. Врешті-решт, довелося приймати непопулярне рішення, що в й призвело до протестних настроїв пільгових категорій населення.
На сьогодні міська влада зверталася і звертається за підтримкою до уряду, Президента України.
– Сподіваємося на значну підтримку обласної влади, – зазначив перший заступник міського голови Віктор Беззубенко. – Як нам відомо, обласна державна адміністрація і особисто її голова Сергій Тулуб не стоїть осторонь цього. Питання вивчається, вишукуються джерела фінансування, з’ясовуються причини збитковості підприємства, здійснюються інші заходи тощо. Нещодавно Сергій Борисович заявив, що коли матимемо відповіді на проблемні питання, тільки тоді можна буде вносити пропозиції щодо упорядкування пільгового перевезення. Слід вжити таких дій, які не тільки полегшать фінансове становище цього підприємства, а й знімуть соціальну напругу населення. Як бачимо, вивчає ситуацію і комісія обласної ради.
Крім того, повідомив Віктор Беззубенко, проведено ряд заходів щодо оптимізації роботи безпосередньо на підприємстві. Вишукуються інші шляхи, але вони передбачені на певну перспективу. Ось деякі: передбачається закупівля нових тролейбусів, а значить відпаде потреба витрачати значні кошти на ремонти старих машин, на тролейбусних лініях відмінять рух "маршруток", що дозволить отримувати більше коштів від перевезень саме електротранспортникам. Розроблена і вже прийнята на минулій сесії міської ради концепція розвитку електротранспорту в м. Черкаси на 2012 рік, вивчається досвід м. Львів щодо транспортного забезпечення жителів нашого обласного центру та інше.
У ході обговорення члени постійної комісії обласної ради висловили власні рекомендації і зауваження щодо розв’язання проблеми, а також прийняли рішення після детального вивчення стану справ провести наступне засідання і внести конкретні пропозиції щодо якнайшвидшого врегулювання ситуації на КП "Черкасиелектротранс" та відновлення пільгового перевезення мешканців Черкас.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Комісія обласної ради шукає гроші для черкаських "тролейбусників""