Нещодавно стартувала друга фаза Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (МРГ), спрямованих на підтримку сільських громад у вирішенні найважливіших питань їхнього розвитку й поліпшенні умов життя.
Так, нещодавно до Шполянського району завітали поважні гості: міжнародний менеджер проекту "Місцевий розвиток орієнтований на громаду-2" (МРГ-2) – Джейсінгх Сах, координатори проекту в Черкаській області – Наталя Белюкіна та Ганна Бабкова, які на базі Шполянського районного ресурсного центру місцевих громад провели тренінг для районних контактних осіб – координаторів ресурсних центрів Вінницької, Кіровоградської та Черкаської областей (39 учасників).
Метою навчального візиту, організованого Черкаським обласним підрозділом впровадження було ознайомити гостей, учасників проекту з особливостями впровадження 1 фази та початком 2 фази проекту в Шполянському районі, районним ресурсним центром громад, його роботою, який в Черкаській області є одним із найкращих.
Голова Шполянської райдержадміністрації Сергій Струк привітав учасників семінару та поділився досвідом про підтримку влади, яка зацікавлена у добробуті громад району, злагодженою роботою районної влади та сільськими головами, сільськими громадами та депутатами районної ради, що дає змогу спільними зусиллями реалізовувати дані проекти, підтримувати сільські громади у вирішенні їх найважливіших питань. Реалізація проекту сприяє й зростанню авторитету влади, адже це є прикладом тісної співпраці влади і громади.
– Наразі проект вчить всіх нас об’єднувати зусилля місцевої влади та громадського активу на успішну соціальну мобілізацію, – зазначив під час зустрічі Сергій Михайлович. – У результаті такої моделі співпраці ми отримуємо не лише оновлення матеріально-технічної бази соціальних об’єктів на селі, а й реальну основу для розбудови справжнього громадянського суспільства.
Після засідання в ресурсному центрі гості зібралися у читальному залі центральної районної бібліотеки, де продовжили роботу семінару, заслухавши презентації діяльності органів влади Вінницької області та Олександріївського району Кіровоградської області щодо реалізації проекту ЄС/ПРООН МРГ-ІІ.
Голова райдержадміністрації Сергій Струк охоче давав відповіді на поставлені запитання, ділився набутим досвідом безпосереднього спілкування з місцевими громадськими організаціями, залучення громадян до участі в прийнятті суспільно-важливих господарських рішень тощо. Найбільше цікавило присутніх питання концентрації уваги керівництва району в своїх областях та регіонах на важливості участі в грантових проектах, які допомагають розвивати громадську свідомість у мешканців населених пунктів, а також вирішувати великий ряд соціальних питань.
Відповідальність за реалізацію та координацію другої фази проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"-2 в Шполянському районі покладено на директора районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Юрія Козоріза, який постійно приділяє максимум зусиль до належної організації всіх необхідних заходів та оформлення відповідної документації, тримає зв'язок із головами громадських організацій, які беруть участь у проекті.
На завершення зустрічі міжнародний менеджер проекту Джейсінгх Сах презентував узагальнений досвід під назвою: "Відтворення методології МРГ на національному рівні".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Шполянщину відвідав міжнародний менеджер з місцевого розвитку"