19 жовтня 2011 року відбулася нарада з питання зміни з 10 жовтня поточного року режиму роботи тролейбусного транспорту у м. Черкаси.
У ній взяли участь заступник голови облдержадміністрації Юрій Тимошенко та заступник голови обласної ради Василь Касян, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Скляров, представники міської влади, комунального підприємства "Черкасиелектротранс", а також громадських організацій ветеранів, чорнобильців та афганців.
Як відомо, рішення міськвиконкому про зміну режиму функціонування тролейбусів, відповідно до якого у місті створено 6 маршрутів, на кожному з яких працює по одному пільговому, викликало хвилю незадоволення серед пільгових категорій населення, і навіть проведення публічної акції протесту. Тож задля зняття соціальної напруги було вирішено обговорити цю проблему та прийняти конкретні рішення.
Як поінформував присутніх начальник управління вуличної інфраструктури, транспорту та зв’язку Черкаського міськвиконкому Віталій Дядченко, відшкодування за пільгове перевезення КП "Черкасиелектротранс" здійснюється з міського бюджету за рахунок субвенції з державного бюджету, направленої на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
За повідомленням Головного фінансового управління облдержадміністрації, цьогоріч на такі цілі міському бюджету передбачена сума на рівні минулого року – 13,4 млн. грн. Місту вже перераховано 10 млн. грн., але підприємству спрямовано лише 7,4 млн. грн.
Як зазначають Віталій Дядченко та в. о. директора КП "Черкасиелектротранс" Василь Буренок, цих коштів недостатньо на покриття затрат підприємства. Крім цього, ще необхідно здійснювати розвиток підприємства – закуповувати нові тролейбуси, частково міняти контактний дріт тощо. Окрему проблему, яка викликає справедливі нарікання, становить заборгованість із заробітної плати, що сягає нині понад 4 млн. грн.
На нараді, виходячи з інтересів захисту пенсіонерів та інших пільговиків, виступили керівники громадських організацій: голови обласної організації ветеранів Володимир Веретільник, "Союз Чорнобиль" – Володимир Болтенков та представники спілки ветеранів Афганістану. Вони наполягали на виконанні законодавства, яким і передбачено пільгове перевезення.
На переконання заступника голови обласної ради Василя Касяна, на ситуацію, що склалася у місті, потрібно дивитися комплексно, вирішуючи проблему й пільговиків, і трудового колективу "Черкасиелектротранс". Він, зокрема, зауважив, що до кінця неврегульованим залишається питання виконання відповідного законодавства, адже виділені з державного бюджету кошти не дозволяють покрити всі затрати. Цього року така субвенція становить лише 25% й, на жаль, місцевий бюджет не в змозі покрити решту.
За результатами наради було домовлено звернутися до уряду з питанням про виділення міському бюджету Черкас додаткових коштів для того, щоб забезпечити перевезення пільгових категорій населення до кінця року. До того ж, під час підготовки пропозицій до проекту державного бюджету на наступний рік на цю потребу необхідно передбачити не менше 30 млн. грн.
Серед іншого учасники засідання підтримали пропозицію проведення моніторингу щодо визначення реальної чисельності осіб, які користуються правом пільгового проїзду по місту електротранспортом, а також детального вивчення структури витрат на підприємстві, особливо щодо використання людського ресурсу.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Влада області підраховує пільговиків і просить в уряду грошей"