![В краєзнавчому музеї заступник голови ОДА зустрівся з крайовим отаманом](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/21193.jpg)
13 жовтня у місті Черкаси відбулися заходи, що відкрили цикл святкових урочистостей, які відбуваються в області з нагоди Дня українського козацтва. Так, в приміщенні краєзнавчого музею відбулися показові спортивно-мистецькі виступи колективів Черкащини.
На свято завітали заступник голови обласної ради Василь Касян, директор комунального підприємства "Черкасиоблкіно" Іван Козленко, крайовий отаман Черкаського осередку козацької територіальної оборони України Микола Петренко, спортсмени та діячі мистецтв, студенти та курсанти навчальних закладів області.
Продемонструвати свою фізичну підготовку на свято прибули курсанти навчального центру Державної прикордонної служби України, що знаходиться в Оршанці. Вони показували професійні навики та прийоми особистої безпеки, оборони у різних випадках, при затриманні зловмисників. Фізичними досягненнями та спортивними вміннями похвалились і призери всесвітніх олімпіад бойових мистецтв з хортингу. А представник крайового козацтва Черкащини Микола Петренко взяв участь у церемонії посвячення молоді у "козаки" та "козачки".
Значну роль у підготовці та проведенні ряду заходів із відзначення козацького свята відіграла спільна координованість дій обласної і місцевої влади та козацьких громадських організацій Черкащини.
У своєму зверненні до присутніх заступник голови обласної ради Василь Касян повідомив, що надаючи великого значення співпраці із козацькими організаціями, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб висловив ініціативу створення єдиної координаційної ради з питань взаємодії з козацькими громадськими організаціями, яких на Черкащині нараховується вісімнадцять і до складу яких входить більше п’яти тисяч жителів області. Створення такого органу викликане потребою взаємодії козацьких утворень з владою, вирішення проблем, що хвилюють вагому громаду регіону.
Як зауважив заступник голови цієї координаційної ради Василь Касян, на сьогодні вдалося провести ряд зустрічей з керівниками козацьких організацій, під час яких вони висловили власні пропозиції стосовно залучення молодого покоління до участі у патріотично-виховних заходах. Особлива увага, звичайно, буде спрямована до молоді призовного віку та студентства. Зокрема, заплановано залучити їхніх представників до участі у спортивних змаганнях і спартакіадах, уроках мужності та інших культурно-масових заходах.
– На мою думку, на сьогодні в представників громадськості та влади немає більш відповідального завдання, ніж виховання підростаючого покоління на засадах здорового способу життя, як одного з основних компонентів формування повноцінної особистості громадянина, – сказав Василь Петрович. – Тож сьогоднішнє свято, а також ті, що будуть проходити в усіх районах області, перш за все, покликані зберегти в пам’яті наших нащадків славні традиції козацького способу життя, ширити у середовищі підростаючого покоління духовно-історичні традиції козацтва.
На завершення свята у концертному залі краєзнавчого музею виступив творчий колектив під керівництвом заслуженої артистки України Тамари Власенко, а також відбулася демонстрація фільму нашого земляка Миколи Мащенка "Богдан Хмельницький", який був відзнятий на кіностудії імені О. Довженка.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В краєзнавчому музеї заступник голови ОДА зустрівся з крайовим отаманом"