За результатами вивчення рейтингу комфортності проживання в містах України, відзначений наш обласний центр і його "місто-супутник".
Уже кілька років місто Калуш на Івано–Франківщині фігурує в новинах переважно з тривожними заголовками: «Зона екологічної катастрофи», «Боротьба з техногенною загрозою» тощо. Проте, виявляється, ні сховища токсичних відходів місцевих хімічних підприємств (Калуш славиться видобутком та переробкою калійних руд), ні просідання земної поверхні над шахтними виробітками не зменшують приємності проживання в цьому чудовому місті. Таким принаймні є висновок аналітичного центру Universitas, який спільно з інформаційним агентством RegoNews уклав рейтинг комфортності проживання у 178 містах України. При цьому Київ у дослідженні принципово не розглядали — адже тоді «у міст України були б неоднакові шанси», — зазначив учора під час прес–конференції в агенції УНІАН політолог, голова дослідницького центру компанії Universitas Олексій Якубін.
Отже, за результатами масштабної перевірки у п’ятірку великих міст (із населенням понад 50 тисяч мешканців), де жити зручно і приємно, ввійшли Калуш, Ялта, Івано–Франківськ, Бровари та Львів. Відразу за ними — Сміла, Чернівці й Одеса.
Серед малих міст (із населенням менше 50 тисяч) лідерами виявилися Буча, Острог, Трускавець, Березань та Алушта.
А серед лузерів, тобто міст, де середньостатистичному громадянину жити дуже некомфортно, опинилися Слов’янськ, Харцизськ, Констянтинівка, Алчевськ, Хуст, Луганськ, Красноперекопськ, Дніпропетровськ і Торез.
На фоні Донбасу чудво виглядять Черкаси - вони названі "Містом, що має добрі перспективи".
Проводячи дослідження, аналітики використовували загальнодоступні дані та офіційну статистику, а також опитували експертів. При цьому вони враховували рівень екології у місті (наявність зелених зон), показники здоров’я (рівень дитячої смертності), показник міграції населення, рівень злочинності, наявність навчальних закладів та місць культурного відпочинку, розвиток промисловості й міської інфраструктури, відкритість органів місцевої влади та їх доступність простим громадянам, а також кількість посилань, згадок та сайтів про місто в інтернеті.
Це дослідження в цілому збігається з рейтингом, який періодично укладає Міжнародний центр перспективних досліджень, зазначив у розмові з «УМ» старший аналітик, заступник директора МЦПД Максим Борода. «Ми також помітили, що, незважаючи на розвинену промисловість, східні міста України є менш зручними для проживання там громадян. Причина насамперед у поганій екології, високому рівні смертності та негативній тенденції до зменшення кількості населення. Рівень життя на Сході почав погіршуватися після кризи 2008 року».
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Аналітичний центр каже: у Смілі - "ляпота", у Черкас є шанси, а от на Донбас рівнятися не варто..."