Ситуація на ринку праці Черкащини – таке питання було на порядку денному координаційної наради, яку сьогодні, 3 жовтня, провів голова облдержадміністрації, Герой України Сергій Тулуб.
Як поінформував присутніх директор Черкаського обласного центру зайнятості Володимир Вовченко, сьогодні ситуація щодо зайнятості населення Черкаської області загалом керована та прогнозована. Про це свідчить, зокрема, те, що кількість працівників, які перебували в умовах вимушеної неповної зайнятості в серпні 2011 року, порівняно з відповідним місяцем минулого року, зменшилась у півтора раза і становила 10,8 тис. осіб. Загалом у І півріччі 2011 року кількість зайнятого населення в Черкаській області становила 560,8 тис. осіб, а рівень зайнятості, порівняно з аналогічним періодом 2010 року, зріс з 58,1% до 58,7%.
"Цьому сприяли стабілізаційні процеси в економіці, внаслідок яких зросла кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості, що розширило можливості працевлаштування незайнятих громадян. Так, у січні – вересні поточного року до центрів зайнятості надійшло майже 33 тисячі заявки про вакансії, що на третину більше ніж торік. У результаті, ми змогли працевлаштувати понад 29 тисяч незайнятих громадян. Це на 13% більше ніж за відповідний період 2010 року. З початку року за сприяння служби зайнятості майже 7 тисяч безробітних пройшли професійне навчання, перенавчання й підвищення кваліфікації, що допомогло їм стати більш конкурентоздатними на ринку праці. Про це свідчить той факт, що 95 % з них були працевлаштовані протягом місяця. Інвестиції Фонду за цим напрямком становили 7,3 мільйона гривень. До кінця року ми плануємо охопити професійним навчанням майже 8,5 тисячі безробітних, на що буде спрямовано понад 9,6 мільйонів гривень." – підкреслив Володимир Вовченко.
За словами Володимира Петровича, Черкаська область перша в Україні, розширила перелік громадських робіт об’єктами соціальної сфери. Мається на увазі допомога інвалідам, ветеранам, людям похилого віку. Лише торік, (він був проголошений Роком ветерана) 3 тис. безробітних за направленням центрів зайнятості доглядали і надавали допомогу ветеранам, особам похилого віку та інвалідам, а за 8 місяців поточного року їх кількість сягнула 1,8 тис.
Цього року роботу було також спрямовано на благоустрій населених пунктів. Служба зайнятості був закупила потрібний інвентар (мотокоси, пили, газонокосарки тощо), що дало змогу, згідно з укладеними з сільськими радами угодами, навести лад майже в кожному населеному пункті Черкащини. Протягом 9 місяців в оплачуваних громадських роботах брала участь понад 21 тис. безробітних. Фінансуються ці роботи переважно (близько 70%) коштом Фонду. Так, з початку року інвестиції з Фонду становили понад 12 млн грн. До кінця року планується використати на ці завдання 18,7 млн грн., що майже вдвічі більше, ніж торік (10,5 млн грн.).
Насамкінець, директор обласного центру зайнятості повідомив, що незабаром в області з’явиться сучасний навчальний заклад, який буде оснащено сучасним технічним обладнанням і кваліфікованим кадровим складом. Він має вирішити питання щодо оперативного задоволення потреб області у кваліфікованих працівниках за професіями, потрібними на місцевому ринку праці, які відповідали б потребам роботодавців і давали б можливість займатися індивідуальною трудовою та підприємницькою діяльністю. "Перелік професій буде постійно розширюватися й визначатися потребами ринку праці, розвитком самозайнятості населення, браком можливостей здійснення навчання в мережі наявних навчальних закладів", – наголосив Володимир Вовченко.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині меншає безробітних?"