Сьогодні Сергій Одарич відзвітував на сторінках інтернет-щоденника про свій подвійний закордонний вояж. Виявляється, він там займався виключно вивченням передового капіталістичного досвіду по боротьбі зі сміттям і нечистотами. Незрозуміло тільки, чому тепер про те саме розповідати фахівцям черкаської "комуналки" угорці їдуть у Черкаси?
Слово - самому мерові: "Як і обіцяв, розповідаю про деталі мого робочого візиту в Угорщину та Німмеччину. Спочатку зупинюсь на ближньому сусіді.
На запрошення угорської компанії "Органіка", ознайомився в Будапешті з роботою місцевих очисних споруд. Суть їхнього методу – очистка каналізаційних стоків біологічним шляхом за допомогою бактерій і рослин. Самі ж очисні споруди - у вигляді теплиці з рослинами. Площа їхня в десятки разів менша, ніж традиційно - всього 40 на 40 метрів.
Технологія очистки стічних вод проста: спочатку, як і в нас, видаляють крупні рештки, потім очищають від піску. Після цього у воду опускають каскад рослин із багатою кореневою системою і подають туди повітря. На коренях цих рослин живуть бактерії, які й проводять очищення води. На виході - абсолютно чиста вода. Цікаво, що кінцева вода впадає в облаштовані басейни з рибками, які там себе комфортно почувають.
Крім того, коренева система рослин збагачує воду киснем. Тому очищену воду можна або виливати в річку, або використовувати як технічну для потреб піприємств тощо. Важливий момент, біля очисних споруд в Угорщині немає навіть натяку на неприємний запах. Біологічною очисткою успішно користуються в Китаї, Угорщині й Туреччині. Теплиці розташовані у житлових масивах. Вони не наносять жодного дискомфорту жителям. Санітарна зона становить всього 50 м.
Вартість спорудження таких очисних теплиць не перевищує будівництва звичайних очисних споруд, а от в експлуатації вони дешевші на 30%. Оскільки чисельність їхнього персоналу складає всього чотири особи. Якщо перевести на гривні, то для нас це коштуватиме 1 гривню за кубометр стоків. Нині ж у Черкасах ми платимо 1,46 грн., і цей показник є найнижчим в Україні. Така споруда могла би вирішити питання із очисткою стоків, наприклад, у мікрорайоні «Дахнівка».
Зараз у Черкасах існує велика проблема з очисними спорудами: вони застарілі й аварійні. Крім того, з міського бюджету постійно витрачаються кошти на перекачку стоків із віддалених мікрорайонів Черкас у головні колектори. Натомість такі угорські локальні очисні пункти дозволять зекономити і не засмічувати навколишнє середовище.
У середині жовтня представники угорських компаній «Органіка» та «Віоллє» відвідають Черкаси і поділяться з нами досвідом очистки стічних вод. Якщо буде доведений ефект від цих технологій, то можна говорити про запровадження такого методу в Черкасах. Разом з іноземними компаніями ми вишукуватимемо найоптимальніший варіант для Черкас. У разі успішної співпраці на умовах приватно-публічного партнерства, ми зможемо взагалі відмовитися від використання головних каналізаційних колекторів, побудувавши в Черкасах 5-6 компактних очисних теплиць.
Про поїздку в Німеччину.
Зустрівся з представниками компанії "Ремондіс", яка працює над вивезенням сміття в Черкасах. Домовилися про створення спільного підприємства, яке вирішить три проблеми зі сміттям у нашому місті: роздільний збір, додаткова переробка відходів і утилізація сміття. Переважно за рахунок цього плануємо до 2020 року відмовитися від захоронення сміття в грунт. Крім того, Ремондіс допоможе нам із вивозом сміття з приватного сектору. Передбачається, що нам нададуть компактні сміттєвози, які зможуть ефективно забирати відходи з провулочків та приватних домоволодінь. На сьогодні ми вже провели тендер на закупівлю 11 тисяч контейнерів у кожен приватний будинок."
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Ніякого "Октоберфеста"! Мер Черкас розповідає: в Угорщині він був, бо фірма "Органіка" запросила його вивчити каналізаційні стоки, а в Німеччині - бо "Ремондіс" показував, як перероблює сміття."