250 членів організації "Союз Чорнобиль України" та 500 воїнів-інтернаціоналістів із Черкащини 20 вересня взяли участь в акції протесту проти прийняття Закону "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" у Києві.
Відтоді минув уже тиждень, але сторони так і не домовилися. Влада досі не пішла на поступки громадянам, мотивуючи це тим, що пільги і так "не працюють", і віддаючи в ручне керування Кабінету Міністрів нарахування пільг 16 категоріям найнезахищеніших верств українського суспільства.
Володимир Головчак – один із найактивніших членів всеукраїнської громадської організації "Союз Чорнобиль України", ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС, інвалід ІІ групи. Йому вже не вперше доводиться разом із іншими чорнобильцями відстоювати свої права. Але цього разу вони боролися не лише за свої пільги.
– Тут йдеться, – каже Володимир Ілліч, – про наших дідів і батьків, що воювали у Велику Вітчизняну, матерів – дітей війни. Вони вже не можуть за себе постояти, хоч і прийшли разом із нами до Верховної Ради.
Як і всім, хто того дня був у Києві, Володимиру Головчаку не хотілося б вирішувати свої проблеми радикальним шляхом. Але, додає Володимир Ілліч, вони б не відійшли убік при будь-якому розвитку подій...
– Наші пільги обмежували мало не з дня прийняття Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". На сьогодні їх зведено вже до мінімуму. Наш протест – це, швидше, крик душі. Ми не просимо щось нам повернути чи додати, просимо не чіпати те, що є, – озвучує Володимир Головчак думку більшості таких, як він.
Голова міської Спілки ветеранів Афганістану Ігор Павлов каже, що їм із представниками влади домовлятися нема про що, бо єдина їхня вимога – скасувати одіозний законопроект.
– Ми будемо добиватися цього усіма законними шляхами – позиватимемось до судів, оголосимо безстрокову акцію протесту. Нас нічого не зупинить, ми можемо й на землі поспати, – говорить він.
Реакції з боку влади ні колишні воїни-інтернаціоналісти, ні ліквідатори не бояться. Щоправда, заступник голови обласної організації Спілки Володимир Рудковський повідомляє, що спроби перешкодити поїздці до Києва були. "Ми відкрито провели селекторну нараду зі своїми районними організаціями і прийняли рішення брати участь в акції, – говорить він. – Але наступного дня один із автобусів, замовлених для поїздки, не випустили на рейс. А сьогодні ми маємо інформацію, що перевізників, у яких ми замовляли транспорт, перевіряють контролюючі органи".
"Пільгова реформа" неминуча
Працівники соціальної сфери вважають, що реформування системи надання пільг – це необхідність. Але проводити його треба через публічне обговорення.
Порядок надання пільг та компенсацій регулюють понад 50 законодавчих та нормативно-правових актів. На пільги мають право близько 39 відсотків населення Черкащини.
Найбільш чисельні категорії громадян, які мають право на пільги, це ветерани війни – 70,6 тис. осіб; ветерани праці – 141,2 тис. осіб; діти війни – 182,2 тис. осіб; постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 107,4 тис. осіб.
У Єдиному державному автоматизованому реєстрі на 01.09.2011 перебуває на обліку 491,4 тис. жителів Черкащини, які мають право на пільги.
За словами заступника начальника управління соціального обслуговування та захисту населення, начальника відділу персоніфікованого обліку Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Алли Нечипоренко, недостатній обсяг бюджетного фінансування призводить до обмеження права громадян на пільги і до фінансово-економічних збитків підприємств, котрі надають послуги. Найбільш відчутно це при наданні пільг на проїзд. У зв’язку з цим, Урядом країни на сьогодні визначено напрями реформування системи надання пільг, підвищення її ефективності та посилення адресності, зокрема удосконалення порядку ведення обліку наданих пільг, а також визначення фактичних розмірів відповідних бюджетних витрат.
Домовитись із владою не вдається
Тиждень робоча група афганців та чорнобильців намагається домовитись із владою. Кілька днів у Києві провів і голова Черкаської обласної громадської організації "Союз Чорнобиль України" Володимир Болтенков. Він розповів, що з ініціативи віце-прем'єр-міністра Сергія Тігіпка до складу робочої групи увійшли представники нечисленних та невпливових "кишенькових" громадських організацій, які заводять перемовини в глухий кут. "Нам нав'язують перереєстрацію посвідчень, перегляд категорій чорнобильців тощо, і це лише призведе до конфліктів у середовищі самих пільговиків, – розповів він. – Проте наші вимоги стосовно відкликання законопроекту №9127 з Верховної Ради ігнорують. Більше того, як нам стало відомо, Законопроект у другому читанні прийняв комітет Верховної Ради з питань правосуддя, очолюваний народним депутатом Сергієм Ківаловим. Наша позиція незмінна, і вона викладена в Резолюції учасників всеукраїнської протестної акції з соціального захисту громадян України. Ми впевнені, що відсутність коштів у Держбюджеті не може бути виправданням невиконання Законів України. Неспроможність сформувати бюджет і визначити джерела його наповнення – це провина влади, і за неї мають відповідати конкретні посадові особи, а не звичайні громадяни. І якщо нам не підуть назустріч, будемо оголошувати безстрокову акцію протесту з вимогою розпуску Верховної Ради".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Афганці та чорнобильці готові оголосити безстрокову акцію протесту на захист усіх 16 категорій пільговиків"