У вівторок в ефірі 5 каналу, відповідаючи на запитання стосовно ефективності державної політики в галузі туризму, Микола Томенко заявив, що вона є не просто не ефективною, а хибною.
Заступник Голови Верховної Ради України зазначив, що, «якщо роботу влади в цьому напрямку можна назвати державною політикою, то це туризм навпаки». Він звернув увагу на те, що у всьому світі розвивається масовий туризм, в інтересах передовсім простого громадянина, а в Україні влада всіляко підтримує так званий VIP-туризм. «Тому треба принципово змінити підхід», - додав він.
Микола Томенко відмітив, що варто будувати не елітні п’ятизіркові готелі, а збільшити кількість якісних тризіркових готелів та відповідної інфраструктури економ-варіанту. «Треба передовсім будувати не вертолітні майданчики і VIP-термінали, а сучасні дороги і транспортну інфраструктуру, - наголосив політик. Окрім того, М.Томенко підкреслив, що не варто інвестувати бюджетні кошти в надто дорогу і неефективну телевізійну рекламу за кордоном, «а бодай зробити сучасні дорожні знаки та інформацій покажчики в містах України та по всій території країни». Особливу увагу Віце-спікер звернув увагу на те, що необхідно перенести акцент з бюджетного фінансування на інвестиційне, а для цього, за його словами, варто «ліквідувати корупційні схеми роботи з бізнесом, який в принципі сьогодні не зацікавлений вкладати в туристичну інфраструктуру».
Окрім того, Микола Томенко назвав хибним акцент роботи влади на тому, що кульмінацією розвитку туризму мусить стати ЄВРО-2012. «Середньостатистичний відвідувач ЄВРО – це так званий пивний футбольний турист, якого важко буде заманити в музеї, замки чи парки. Туристичну інфраструктуру та політику треба будувати не під конкретний рік та акцію, а назавжди», - наголосив М.Томенко. «І будувати таким чином, щоб туризм ставав не тимчасовим заробітком для держави, а прибутковою галуззю економіки», - додав він.
Як приклад ефективності громадських акцій, що не послуговуються бюджетними коштами, але дають вагомий результат, Микола Томенко назвав акції «7 чудес України», які відбуваються з 2007 року. Він нагадав, що наразі триває третій етап акції – «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», мета якого не просто визначити сімку найкращих об’єктів в даній номінації, а скласти своєрідну замко-палацову карту України, таким чином залучивши до підтримки цих об’єктів не лише державну та місцеву владу, а передусім приватний бізнес.
Прес-служба М.Томенка
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Томенко: Державна туристична політика повинна будуватися в інтересах не VIP-туриста, а на простого громадянина"