Зі справжньою проблемою зіткнувся читач газети "Прес-Центр" пенсіонер Леонід Фомінський, коли спробував скористатися пільгою, наданою йому як реабілітованій жертві політичних репресій.
Відповідно до ст.6 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні", колишні політв’язні мають право на позачергове отримання медичної допомоги і 50-відсоткову знижку на вартість ліків за рецептом. Про це він дізнався на інформаційному стенді в Черкаському онкологічному диспансері, куди його направили на операцію. Леонід Павлович одразу пред’явив медперсоналу відділення своє посвідчення і попросив виписати йому рецепт на знижку. І отримав відмову. Усе, що для нього зробили, – це дозволили не платити благодійні внески за кожну процедуру. А це, як пише у своєму листі пенсіонер, "за рентген грудної клітки – 50 грн., за ультразвукове дослідження черевної порожнини – 80 грн., за кардіограму – 20 грн., за вимірювання зросту, ваги, об’єму вдиху-видиху – 20 грн." Щоправда, це не врятувало його від втрати дуже значної суми, в тому числі й 200 грн. за нитки для операції. Загалом же вартість лікування сягнула трьох тисяч гривень. Пенсіонер зазначає, що жертв політичних репресій у Черкасах лишилося не більше 100. Дехто з них намагався домогтися виконання закону, проте спроби ці завершились невдачею.
Із запитанням про те, чи забезпечує держава передбачені законами пільги, ми звернулися до директора департаменту охорони здоров’я та соціальної політики – начальника управління охорони здоров’я м. Черкаси Олега Стадника.
За його словами, ліки пільговим категоріям населення надають тільки у випадку амбулаторного лікування. Лікування ж у стаціонарі в Україні безкоштовне (принаймні так написано в Конституції України, хоч на практиці ця норма й не виконується). Коштів, що виділяються з бюджету на медикаменти для амбулаторних хворих, на всіх пільговиків не вистачає.
– У нас близько 50 пільгових категорій хворих – це і пацієнти з рядом діагнозів, і діти до трьох років, і "чорнобильці", і ветерани та інваліди Великої Вітчизняної війни, – розповідає Олег Стадник. – А ще ж є невідкладна медицина, потреби якої ми теж намагаємося хоча б частково профінансувати. Тож розв’язуємо найгостріші проблеми, при цьому не поділяючи пацієнтів на пільговиків і непільговиків.
Процедура отримання пільгових медикаментів досить складна. Лікар з поліклініки має виписати спеціальний рецепт, з яким пацієнт звертається до старшої медичної сестри цієї ж поліклініки, і та, в разі наявності ліків, видає їх чи безкоштовно, чи за передбачений у законі відсоток вартості. Це стосується тільки медичних препаратів – шприци, вата чи бинти до них не належать. Якщо ж потрібних ліків нема, їх замовляють у організації, що виграла тендер. Зазвичай це потужний постачальник медикаментів, аптеки в тендері участі не беруть.
Начальник Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимир Брожик пояснює, що пільги на медикаменти заклади медицини області можуть надати тільки в тому обсязі, в якому держава виділяє на них кошти. А грошей на повне забезпечення ліками усіх пільговиків нема. Така ситуація — у всіх районах області.
Заступник головного лікаря Чигиринської районної лікарні Любов Попович каже, що за їхніми розрахунками, щоб забезпечити медикаментами всіх пільговиків та потребу медичних закладів району, треба не менше 4 млн грн. на рік. Цього ж року Чигиринська районна лікарня отримала 210900 тис. грн., з них на забезпечення пільгових категорій населення медичними препаратами відводиться близько 45 тисяч грн. І це — не найгірша ситуація поміж інших районів області. За словами Любові Трохимівни, рецепт на ліки громадянам виписують дільничні лікарі за місцем проживання. Головний лікар райлікарні завіряє їх своєю печаттю, і потім ліки можна придбати за цим рецептом у спеціальній аптеці в м. Чигирин.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Чи може пільговик пролікуватися "зі знижками"?"