Річковий вокзал, увести в дію який обласна влада обіцяла то 1 травня, то наприкінці липня, нарешті відкрили 19 вересня – за кілька тижнів до завершення навігаційного сезону на Дніпрі.
Перерізати стрічку вокзалу приїхав віце-прем'єр-міністр України, міністр інфраструктури Борис Колєсніков. Чекали Президента, однак глава держави прибути в Черкаси і Канів, де цього ж дня відкрили туристичний центр "Авто-Ріка" з терміналом і причалом, не зміг – полетів у Штати виступати Пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН.
На площі біля вокзалу маса святково вбраних людей: діти в матросках з повітряними кульками, мешканці мікрорайону з дітьми у возиках, пенсіонери. Багато студентської молоді – ректори обох черкаських вишів Анатолій Кузьмінський і Юрій Лега депутати облради від Партії регіонів.
Першим узяв слово губернатор Сергій Тулуб.
– Майже 15 років тут не билося серце жодного пароплава. Майже 15 років тут ми бачили розвалини, майже 15 років тут не ловилася жодна рибинка.., – ці слова керівника області натовп зустрічає сміхом – на березі біля річкового вокзалу завжди безліч рибалок. У день відкриття їх не пустили до "насиджених місць". Сергій Борисович продовжує: "Відсьогодні будуть ходити пароплави Чигирин – Черкаси – Канів, Канів – Черкаси – Чигирин. Уже 220 перших туристів на пароплаві ідуть сюди з Канева".
Сергій Тулуб і Борис Колєсніков перерізали стрічку. Потому, бажаючи "спасєнія вокзалу сєму", приміщення освятив митрополит Черкаський і Канівський Софроній. "Раніше вся торгівля велася по воді. Літаків не було, потягів також... Тепер Черкащина на висоті, тому що вона на воді!", – виголосив митрополит, закликавши черкащан відвідати водним шляхом Чигирин і Канів.
Тим часом гість оглядає приміщення вокзалу. Там містяться каси, зал очікування, бар, медпункт, на другому поверсі ресторан. Стіни ресторану прикрашені портретами українських гетьманів, із вікон відкривається мальовничий вид на Дніпро.
– Дякую обласній і міській владі за те, що вони увели в дію вокзал. Але, з точки зору пасажира, тут треба дещо допрацювати. Є ще над чим працювати, – говорить Борис Колєсніков. Принагідно він розповідає про нову Трансдніпровську магістраль Київ – Канів – Черкаси – Дінпропетровськ – Донецьк – Ростов. " Це буде важлива дорога для Черкащини. Вона принесе велику користь і дасть багато робочих місць", – зазначає міністр, додавши, що по такій дорозі перетнути Україну можна буде за 13-14 годин. Колєснікова питають про вертолітний майданчик у Пекарях під Каневом. "Там 11 посадкових місць. В Іспанії є відпочинок за 20 євро, а є за 20 тисяч євро за добу. Так само і в Каневі. Майданчик – це для людей, які вільно можуть собі дозволити прилетіти на вертольоті з Борисполя чи з Києва", – сказав віце-прем'єр-міністр.
Про відбудову і перспективи вокзалу розповів заступник голови облради Анатолій Рибак: "Жодної копійки бюджетних коштів тут немає. Спонсори дали 3,5 мільйонів гривень. На повну силу вокзал запрацює з нового навігаційного сезону з квітня наступного року. Зараз ми орендуємо кілька катерів і теплоходів. На них можна здійснити прогулянки по Дніпру".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах відкрити річковий вокзал"