![](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/20496.jpg)
Кожен день: крос, турнік та вправи на спину – так провів свої канікули один з найвищих гравців "Черкаських Мавп-96" – Владислав Васільєв. Дещо подібна, однак індивідуальна програма на літню відпустку була роздана кожному гравцю черкасців тренером команди – Максимом Міхельсоном.
Сам тренер зауважує, що нарешті цієї осені побачив, що хлопці ретельно виконували програму – результат красномовний: майже кожен серйозно додав у м’язовій масі, дехто відчутно підріс. Скажімо, той же Васільєв виріс на два сантиметри, але це ніщо, порівняно з минулорічними сімома. В будь-якому разі середній командний зріст за це міжсезоння піднявся на 3-4 сантиметри.
Зараз чемпіони України у своїй віковій категорії продовжують підготовку до нового сезону. Сьогодні команда Максима Міхельсона проводить по два тренування кожного дня. Черкасці займаються переважно в залі спортивного ліцею (колишня школа № 34). Нагадаємо, що більшість гравців "Черкаських Мавп-96" є учнями цього ліцею, відтак поєднувати навчання і тренування їм допомагає ціла гвардія методистів, які створили прийнятний для роботи спортсменам графік. Перше тренування у юних чемпіонів розпочинається о 10.00, а друге (більш ширшим складом) о 15.00. В проміжку між тренуваннями хлопці опановують шкільну програму.
Цьогоріч баскетболісти цієї команди розпочинали підготовку до нового сезону без головного тренера. Максим Міхельсон тим часом працював у штабі кадетської збірної. Перший місяць тренування перспективна молодь провела з тренером по фізичній підготовці. Програма, яку написав відомий в Черкасах тренер Анатолій Нечіпоренко, має на меті закласти солідний фундамент фізпідготовки баскетболістів. А зважаючи на те, що "Черкаські Мавпи-96" протягом сезону воюють на багатьох фронтах (включаючи два чемпіонати ВЮБЛ і Євролігу), – це їм вкрай необхідно.
Роботу з м’ячем гравці розпочали лише наприкінці серпня, коли до команди повернувся головний тренер. До того ж, навіть не зважаючи на це, тренерський штаб не буде форсувати підготовку команди, адже її наставник Максим Міхельсон не втомлюється говорити: "Ми працюємо не на результат, а на перспективу".
"На цьому етапі ми мали б працювати над командними взаємодіями, поки що, в силу об’єктивних причин, ми відстаємо від графіка. Можливо, ми принесемо в жертву початок сезону, аби не перестрибувати через ті речі, через які перестрибнути в такому віці не можливо. Бачу, що хлопці в літку відповідально виконували індивідуальні програми, які я роздав кожному перед відпусткою, – дещо набрали у м’язовій масі і від цього стали трохи сковані. Зараз нам потрібно підтягнути техніку, пригадати попередні взаємодії на ігровому майданчику і вже після цього проводити спаринги й стартувати в чемпіонаті України та Євролізі", – зауважив Максим Міхельсон.
Важкої фізичної підготовки черкаські баскетболісти не бояться, більше того вони як справжні професіонали, зціпивши зуби йдуть до своєї мети. В літку – це робота над фізичною підготовкою, в сезоні – це високі результати. За словами MVP минулорічного чемпіонату ВЮБЛ – Олександра Кобця, невеличкою мрією його та партнерів є вдалий виступ команди в Євролізі та потрапляння в склад кадетської збірної України.
"Початок сезону, звісно, це завжди важко. Ми – гравці більше захисного плану, і тому маємо "вкалувати" над своєю фізикою. В цьому сезоні команда хоче досягти багатьох цілей, зокрема, вийти в суперфінал Євроліги і вдало виступити там. Також ми розуміємо, що, як чемпіони України в цій віковій категорії, маємо великий шанс потрапити в кадетську збірну, а задля цього потрібно продовжувати самовіддано працювати та показувати гарний результат", – підкреслив один із лідерів команди.
До речі, вдало стартувати в Євролізі від черкаських юнаків вимагають обставини: справа в тому, що "Черкаські Мавпи-96" перший тур цього престижного турніру прийматимуть саме в Черкасах. Наприкінці листопада вболівальники матимуть нагоду поспостерігати за матчами підгрупи, де виступають черкасці в ПС "Будівельник".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости ""Черкаські Мавпи-96" готуються до нового сезону"