10 вересня 2011 року в День фізичної культури і спорту на центральному стадіоні міста Кам’янка відбувся фінал змагань на призи обласної ради "Найспортивніше село Черкащини 2011року".
У спортивному святі взяли участь заступник голови обласної ради, голова оргкомітету Василь Касян, заступники голови оргкомітету – начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Вадим Береза, голова Кам’янської райдержадміністрації Віталій Архип’юк, голова Кам’янської районної ради Юрій Таран, заступник голови обласної організації НОК, заслужений працівник фізкультури і спорту України Микола Холоденко, голова обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Колос" Володимир Христенков, срібний призер олімпійських ігор 1976 року, заслужений майстер спорту з веслування на байдарках і каное Василь Юрченко, члени оргкомітету і суддівської колегії, голови райдержадміністрацій, районних рад, їх заступники, сільські голови команд-учасників фіналу, багато інших почесних гостей та вболівальників – жителів Кам’янщини.
Змагання "Найспортивніше село Черкащини" проводиться вже вдванадцяте. Спортивні баталії такого масштабу, в ході яких йде суперництво за першість з міні-футболу, гирьового спорту, шахів, настільного тенісу, перетягування канату, легкоатлетичного кросу, армспорту, метання дротиків є єдиними в Україні. Такий захід стає дедалі популярнішим, а проведення змагань у декілька етапів є певним стимулом для пожвавлення фізкультурнoї роботи в селах. Тим більше, в цьому році розвиток фізкультури і спорту отримав величезну підтримку органів влади – було введено 20 багатофункціональних спортивних майданчиків.
На першому етапі за право взяти участь у обласному фіналі змагалося майже 10 тисяч учасників із більше, ніж 300 сільських команд з усіх районів області. До Кам’янки приїхали показати власну силу, швидкість, кмітливість, врешті-решт волю до перемоги 500 спортсменів, які представляли 20 команд – переможців районних змагань.
Почесне право відкрити урочисту ходу команд було надане семиразовим переможцям цих змагань – команді села Хрестителеве Чорнобаївського району та її незмінному організатору сільському голові Світлані Волошиній. На чолі колони – державний прапор України, прапор області та олімпійський прапор.
У колоні майстри спорту, багаторазові переможці та призери національних та міжнародних змагань, вихованці місцевого молодіжного клубу "Фенікс" та юнацько-спортивної школи, а також учасники змагань. Захищати честь Городищенського району приїхала команда села Хлистунівка, Драбівського – Степанівка, Жашківського – Соколівка, Звенигородського – Княжа, Золотоніського – Шабельники, Канівського – Степанці, Кам’янського – Юрчиха, Катеринопільського – Лисяча Балка, Корсунь-Шевченківського – Дацьке, Лисянського – Босівка, Маньківського – Дзендзелівка, Монастирищенського – Шабастівка, Смілянського – Балаклея, Тальнівського –Майданецьке, Уманського – Іванівка, Христинівського – Верхнячка, Черкаського – Руська Поляна, Чигиринського – Тіньки і Шполянського – Іскрене.
Право відкрити змагання було надано голові оргкомітету заступнику голови обласної ради Василю Касяну.
– Проводячи фінальний етап найпопулярніших змагань області, ми таким чином ознаменовуємо і початок олімпійського тижня, що проводитиметься в Україні в наступні дні, – наголосив заступник голови обласної ради.
З вітанням до присутніх на святі звернувся на правах господаря голова Кам’янської райдержадміністрації Віталій Архип’юк, який привітав усіх також з Днем фізкультури і спорту, який традиційно відзначається у вересні місяці. Він побажав учасникам змагань козацького здоров’я, спортивного довголіття, успішних стартів і перемог.
Після урочистостого відкриття головний суддя, заслужений тренер України Юрій Мовчан дав старт змаганням. Справжній дух суперництва розгорнувся в усіх секторах. Не було байдужих і серед вболівальників. Звичайно, спортсмени віддавали всі сили перемозі. Але, як завжди, перемагали найсильніші.
Тож, найшвидшими бігунами на дистанції 500 м поміж жінок стали: І місце – Тетяна Пащина (с. Хрестителеве Чорнобаївського району), ІІ місце – Юлія Котенко (с. Степанівка Драбівського району), ІІІ місце – Анжеліка Дудник (с. Хлистунівка Городищенського району).
Чоловіки змагалися в бігу на дистанції 1000 метрів, де І місце дісталося Владиславу Коржу (с. Юрчиха Кам’янського району), ІІ місце – Сергію Коломійцю (с. Балаклея Смілянського району), ІІІ місце – Ігорю Козачуку (с. Шабельники Золотоніського району).
У змаганнях з гирьового спорту всіх без винятку категоріях домінували земляки Івана Піддубного. У вазі до 65 кг переможцем став Сергій Герасименко із с. Хрестителеве Чорнобаївсього району, а срібло і бронзу вибороли відповідно Андрій Черкас (с. Хлистунівка Городищенського району) та Вадим Назаренко (с. Шабельники Золотоніського району).
У вазі до 75 кг І місце зайняв Роман Ремезов із с. Хрестителеве Чорнобаївського, ІІ місце – Юрій Семенченко із с. Степанці Канівського, ІІІ місце – Ігор Кущенко із с. Р. Поляна Черкаського районів.
До 90 кг І місце виборов Андрій Даник із с. Хрестителеве Чорнобаївського, ІІ місце – Василь Короткий із с. Босівка Лисянського; ІІІ місце – Олександр Марченко із с. Балаклея Смілянського районів.
У абсолютній вазі понад 90 кг І місце виборов Олександр Сударик із с. Хрестителеве Чорнобаївського, ІІ місце – Денис Гапоненко із с. Р. Поляна Черкаського та ІІІ місце – Микола Дудник із с. Хлистунівка Городищенського районів.
Сільські голови тим часом розділили місця у змаганнях із дартсу (метання дротиків). Переможцем із цього виду змагань стала жінка – сільський голова с. Княжа Звенигородськогог району Наталія Шевченко; ІІ місце поділили Петро Мусієнко (с. Майданецьке Тальнівський район) та Микола Березовий (с. Дацьке К.-Шевченківський район), ІІІ місце виборов Ігор Гвоздь (с. Шабельники Золотоніського району).
Поміж тенісисток переможні місця розподілилися наступним чином: І місце – Оксана Чумаріна (с. Степанівка Драбівського району); ІІ місце – Анастасія Додул (с. Хрестителеве Чорнобаївсього району); ІІІ місце – Леся Науменко (с. Шабельники Золотоніського району).
Поміж чоловіків найвправнішими тенісистами стали: І місце – Валерій Свиденко (с. Босівка Лисянського району); ІІ місце – Микола Монько (с. Хрестителеве Чорнобаївського району); ІІІ місце – Володимир Сушкета (с. Іванівка Уманського району).
Найсильнішими в змаганнях із армспорту у категорії до 70 кг стали: І місце – Максим Кулик (с. Верхнячка Христинівського району); ІІ місце – Андрій Черкас (с. Хлистунівка Городищенського району); ІІІ місце – Олександр Кущенко (с. Р. Поляна Черкаського району).
У категорії до 90 кг: І місце – Богдан Кривошия із с. Р. Поляна Черкаського району; ІІ місце – Микола Долда із с. Степанівка Драбівського району; ІІІ місце – Олександр Резнік із с. Хрестителеве Чорнобаївського району.
У категорії понад 90 кг: І місце – Валентин Качур із с. Хрестителеве Чорнобаївсього району; ІІ місце – Сергій Білогуб із с. Руська Поляна Черкаського району; ІІІ місце – Богдан Іваненко із с. Верхнячка Христинівського району.
Переможцем змагань із швидких шахів, як і минулого року, став Фелікс Зольдін із с. Руська Поляна Черкаського району; ІІ місце посів Володимир Коровченко (с. Лисяча Балка Катеринопільського району), ІІІ місце – Анатолій Жураківський (с. Тіньки Чигиринського району). До речі, четверту сходинку виборола Ганна Панченко – єдина жінка на чоловічих змаганнях, яка гідно представляла с. Майданецьке Тальнівського району.
У запеклій боротьбі визначалися переможці і з міні-футболу. У фіналі зійшлися господарі майданчика – футболісти Кам’янського району і команда с. Руська Поляна Черкаського району. Перемогу святкували гості – 3:1.
Але найбільша увага уболівальників змагань та й усіх їх учасників була прикута до найбільш видовищної частини – перетягування каната. Ці змагання цікаві саме тим, що вони – для справжніх чоловіків, які володіють силою і волею до перемоги. Як завжди, найцікавішим був фінал. Як і минулого року головна інтрига у боротьбі за І місце зав’язалася між командами сіл Руська Поляна Черкаського та Хрестителеве Чорнобаївського районів. І знову перемогли чорнобаївці – земляки Івана Піддубного.
Змагання з перетягування каната зазвичай є вирішальними у розподілі загальнокомандних місць. Але, як виявилося, не цього року. Гирьовики та представники армспорту, шахісти та футболісти команди с. Руська Поляна і вивели руськополянців на перше місце. Вони здобули почесне право називатися «Найспортивніше село Черкащини 2011 року».
Друге загальнокомандне місце дісталося спортсменам с. Шабельники Золотоніського району, а третє – команді c. Хрестителеве Чорнобаївського району.
Як і годиться на змаганнях такого рівня за І, ІІ, ІІІ загальнокомандні місця команди отримали кубки, медалі, грамоти, а також комплекти спортивної форми, які вручили їм заступник голови обласної ради Василь Касян, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Вадим Береза.
Кубками, медалями й грамотами були відзначені й переможці в командних та особистих змаганнях.
Закриваючи свято спорту, заступник голови обласної ради Василь Касян подякував спортсменам і їхнім тренерам та сільським головам, керівникам делегацій всіх районів за активну участь у змаганнях, а особливо голові Кам’янської райдержадміністрації Віталію Архип’юку за ті зусилля, яких він доклав, щоб змагання "Найспортивніше село Черкащини 2011 року" пройшло на високому організаційному рівні.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Руська Поляна – найспортивніше село Черкащини 2011 року"