В обласній лікарні наявні 24 апарати "штучна нирка", що дозволяє забезпечити лікування методом гемодіалізу всіх хворих області.
– На сьогодні в Черкаській області хворі на хронічну ниркову недостатність отримують лікування методом гемодіалізу у відділенні гемодіалізу комунального закладу "Обласна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" ЧОР та його філії в Умані. Апарати та режим їх роботи у цих закладах дозволяють забезпечити надання медичної допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю у повному обсязі," – розповідає Олег Найдан, перший заступник начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації.
Медичне забезпечення хворих з хронічною нирковою недостатністю протягом останніх 20 років проводилося у відділенні хронічного гемодіалізу обласної лікарні. Ще у позаминулому році відділення не мало можливості повною мірою забезпечити необхідним лікуванням зазначену категорію пацієнтів, адже експлуатувалося лише 8 апаратів "штучна нирка". Тому, з метою покращення надання такої медичної допомоги, був укладений "Протокол про наміри щодо реалізації проекту по створенню діалізного центру в м. Черкаси" між Черкаською облдержадміністрацією та ТОВ "Фрезеніус Медікал Кер Україна".
Після перемовин між Черкаською обласною лікарнею та ТОВ "Фрезеніус Медікал Кер Україна" було досягнуто згоди щодо надання послуг із лікування методом гемодіалізу хворим з хронічною нирковою недостатністю в центрі діалізу "Фрезеніус" на рівні видатків на проведення сеансу гемодіалізу в обласній лікарні.
Вже 25 жовтня, відбулося відкриття філії гемодіалізного відділення обласної лікарні на базі Уманської центральної районної лікарні. Це відділення забезпечує гемодіалізом щонайменше 50 осіб із м. Умані, Уманського, Маньківського, Тальнівського, Монастирищенського, Христинівського та Жашківського районів.
Проте, на сьогодні 72 із 132 осіб, котрі перебувають на обліку в області, продовжують отримувати амбулаторний діаліз у ТОВ "Фрезеніус Медікал Кер Україна", незважаючи на відсутність угоди з ТОВ "Фрезеніус Медікал Кер Україна" щодо закупівлі послуги. Інші лікуються у відділенні гемодіалізу обласної лікарні.
– Я проходжу діаліз у відділенні обласної лікарні із грудня минулого року,- розповідає Володимир. – Три рази на тиждень я приходжу сюди, щоб отримати процедуру. І задоволений усім: тут поставили нові ліжка, зробили ремонт, є телевізор. Дуже затишно і комфортно. Персонал відповідально ставиться до нас – не дай Боже порушити графік! Я нещодавно спілкувався із пацієнтом, котрий отримував гемодіаліз тут у відділенні, а потім перейшов у центр "Фрезеніус". Так от за його словами, у обласній лікарні, на відміну від центру, хворі отримують комплексну допомогу. Якщо комусь із нас погано, заввідділенням відразу призначає консультацію лікарів, котрі знаходять причину поганого самопочуття та лікують. Тобто, у відділенні ми перебуваємо не лише під час процедури, але й за кожним пацієнтом відбувається постійний нагляд лікаря.
Любов отримує процедури гемодіалізу у відділенні обласної лікарні з 2005 року. Жінка відмовилася від лікування у центрі "Фрезеніус":
– У мене не тільки захворювання нирок, але ще й інші хвороби, тому я потребую допомоги й інших лікарів. Що б там не казали про неякісне лікування чи некомфортні умови, це неправда. До того ж , ми нічого не платимо за процедуру.
Собівартість послуги з гемодіалізу на базі комунального закладу "Обласна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" ЧОР становить 790 грн. 15 коп. Конфліктна ситуація, пов’язана із наданням послуг ТОВ "Фрезеніус Медікал Кер Україна" виникла майже одразу після відкриття гемодіалізного центру: під час підписання угоди про співпрацю, питання фінансування затягувалося. Тепер же, коли поставлені конкретні питання, представники компанії запевняють пацієнтів, що вартість сеансів гемодіалізу в обласній лікарні нижча, тому що якість надання допомоги значно гірша, аніж у центрі "Фрезеніус". Але це не відповідає дійсності, адже в обох закладах лікування проводиться відповідно до протоколів з використанням таких самих ліків.
– У звязку із невизначеністю у співпраці й обмеженим фінансуванням галузі охорони здоров’я області у 2011 році закупівля послуг із надання діалізу хворим з хронічною нирковою недостатністю у ТОВ "Фрезеніус Медикал Кер Україна" припинено,- розповідає Олег Найдан. – Адже наявні в області 24 діалізні місця забезпечують якісне надання медичної допомоги хворим із цією патологією у повному обсязі. Подальше ж проведення гемодіалізу хворим з хронічною нирковою недостатністю в області є фінансовим ризиком компанії ТОВ "Фрезеніус Медикал Кер Україна".
Як повідомив перший заступник начальника Головного управління, уже розпочато підготовку до створення філії гемодіалізного відділення обласної лікарні на базі Звенигородської центральної районної лікарні. Майбутнє відділення на базі лікувальної установи дозволить забезпечити гемодіалізом щонайменше 30 пацієнтів зі Звенигородського, Лисянського, Катеринопільського, Шполянського районів та міста Ватутіне.
– Зрештою, якщо всі пацієнти, котрі зараз отримують процеруди гемодіалізу в центрі "Фрезеніус", матимуть бажання перейти на лікування до обласної лікарні, будуть повністю забезпечені усім необхідним. На сьогодні наявний фінансовий ресурс КЗ "Обласна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" ЧОР для забезпечення надання медичної допомоги хворим у кількості 132 особи, – запевнив начальник головного управління Володимир Брожик.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Гемодіалізне відділення обласної лікарні готове прийняти всіх пацієнтів "Фрезеніусу""