![Черкаським рибалкам](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/20418.jpg)
Бюрократична тяганина й численні перевірки спричинили закриття рибоприймальних пунктів на Черкащині. Через це більшості рибалок немає куди здавати свій улов.
Більше половини рибоприймальних пунктів на Кременчуцькому водосховищі на Черкащині закриті. Тому численним риболовецьким бригадам немає куди збувати законно виловлену рибу. Держрибохорона в Черкаській області зазначає: ситуація, що затягнулася, може спричинити масове браконьєрство, яке загрожує кримінальними справами. А держава щодня втрачає податки, які могли б стягуватися з рибалок.
– Зараз кожен рибалка отримує набагато менші прибутки через щоденні простої, – говорить в. о. начальника Держрибохорони в Черкаській області Олег Пироженко. – Така ситуація може призвести до зменшення квоти на вилов риби загалом по водосховищу на наступний рік, оскільки ми не освоюємо цьогорічної.
Перевірка усіх підприємців, які є користувачами рибоприймальних пунктів, була здійснена за дорученням Черкаської облдержадміністрації.
– Спеціальна комісія за участю санстанції, ветеринарів, прокуратури, екологів перевірила близько сорока об’єктів. Дозволи були видані лише 18, – каже начальник відділу державної ветеринарної інспекції та ветеринарної експертизи Головного управління ветеринарної медицини в Черкаській області Анатолій Побережник.
Виявляється, що дозволи на промислове рибальство швидко не видають через бюрократичну тяганину. За словами Анатолія Побережника, тепер не достатньо звичайної згоди від санепідемстанції чи ветеринарної інспекції. Згідно із постановою Кабміну №712 від 2007 року, мають видаватися спеціальні експлуатаційні дозволи. Утім, зважаючи на те, що цей акт діє вже більше чотирьох років, вимагати такі документи почали чомусь тільки зараз.
– Річ у тім, що до цього часу експлуатаційні дозволи отримували лише рибопереробні підприємства. У зв’язку із підвищеним ризиком епідемії холери, черга дійшла і до рибоприймальних пунктів, – пояснює Анатолій Побережник. – На сьогодні дозволи видаються в спеціальних дозвільних центрах при державних адміністраціях та міськрадах.
За словами керівника рибодобувної організації із села Сокирна Черкаського району Василя Надточія, перевіркам він не перешкоджає.
– Я вже тридцять п’ять років рибалю, і вперше мені так довго не дають працювати, – говорить Василь Надточій. – Я вже усунув усі порушення, які виявила перевірка, але дозволів чомусь не дають. Ніхто не думає, що в мене на рибоприймальному пункті працює майже тридцять осіб, яким треба платити. У них є сім’ї, які треба годувати. Одну ланку я вже розпустив, та якщо справи не підуть на краще, доведеться таке зробити й з іншими.
За словами рибалки, попри простій за оренду землі він все-таки платить. Щодня бригади виловлюють півтори-дві тонни риби і возять її аж у село Леськи, добряче витрачаючись при цьому на бензин.
– Я прямо скажу: більшість наших бригад хочуть розформувати і закрити. Хтось прагне зосередити промисловий вилов риби в одних руках, – припускає Василь Надточій.
Крім того, підприємець здивований, що закриття стосується не всіх. На його думку, "цивілізовані" рибпункти закрито, а от майже непридатні до фасування й зберігання продукції – працюють.
Щоб перевірити ці факти, журналісти "Прес-Центру", разом з Держрибохороною в Черкаській області, завітали в Канівський район. Журналістів уразило, що в більшості рибоприймальних пунктів відсутня проточна вода, місця для миття тари, відключені холодильники і навіть відсутні дозвільні документи – однак такі "точки" працюють безперервно. Натомість у Черкаському й Чигиринському районах, де журналісти побачили відповідні, здавалося б, для зберігання, зважування, фасування рибопродуктів умови – пункти простоюють.
Нині, за словами працівників Держрибохорони у Черкаській області, об’єктивно не можна визначити, як контролювати рибоприймальні пункти. У новому законі не вказані чіткі межі й норми. Різні служби послуговуються різними правилами, тому трактують порушення по-своєму.
Щоб переглянути фоторепортаж, натисніть фотоапарат, розміщений у лівому верхньому куті ілюстрації
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаським рибалкам "перекрили кисень" (ФОТОРЕПОРТАЖ)"