Опубликовано: Оксана Савицкая
ЯКЩО ДВЕРІ ВАШОЇ КВАРТИРИ ВІДЧИНЯТИМЕ НЕЗНАЙОМЕЦЬ,
СУСІДИ МІЛІЦІЮ НЕ ВИКЛИЧУТЬ
Таким чином у Черкасах пройшла частина «успішних» квартирних крадіжок. Убезпечитись від них черкащани пробують встановленням сигналізації та страхуванням – оскільки повернути викрадене майно навіть у випадку розкриття крадіжки практично нереально. Про актуальні у сезон відпусток житлові крадіжки та способи уберегти від злодіїв своє майно йшлося під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.
- До 20 цьогорічних крадіжок було вчинено у квартирах під’їздів з кодовими замками (на магнітних ключах): мешканці під’їздів просто не звертали уваги на незнайомців. А подекуди – абсолютно байдуже ставились до того, що двері до сусідської квартири відчиняють незнайомі їм люди: міліцію у таких випадках не було викликано жодного разу, - констатував начальник УКР УМВС України у Черкаській області Володимир Голубош. - Найпоширенішими способами проникнення злодіїв до житла є злам дверних замків та склопакетів, витискання та вибиття дверей, вибиття вікон, підбор ключів (якщо злодій кваліфікований). Цьогоріч було затримано 2 злочинних угрупування, що займались крадіжками, одне із них вчинило 25 квартирних крадіжок, зламуючи серцевини замків підручними засобами, які можна придбати у будь-якому господарському магазині. Близько 80 крадіжок було вчинено людьми, що вже притягувались до відповідальності за такі злочини.
Цьогоріч, за словами Володимира Голубоша, в області сталось 257 квартирних крадіжок. Весна та літо є для крадіжок «традиційними». Найбільше квартирних крадіжок відбувається у поверхівках «спальних» районів Черкас, Умані, Сміли, Золотоноші. 70% крадіжок відбувається у проміжок між 8 і 13 годинами: коли дорослі на роботі, а діти – у школі.
Найчастіше, крім коштів, у ході візиту непроханих гостей можна позбутися золотих виробів та невеликих за розмірами цінних речей – ноутбука чи фотоапарата. Рівень розкриття квартирних крадіжок - 45%. Але найчастіше власник викраденого майна може розраховувати не на його повернення, а лише на компенсацію викраденого: наприклад, золото злодії відразу ж здають до ломбардів чи у переплавку до ювелірних майстерень.
- Найбільша сума збитків від крадіжки цьогоріч склала 20 тисяч у.о., - констатував Володимир Голубош. – Ми вважаємо, що злодії мали попередню інформацію про цей будинок. Але більшість цьогорічних вагомих за збитками крадіжок стосувалася ювелірних магазинів в різних куточках області.
Черкащани з кожним роком все частіше намагаються протидіяти крадіжкам шляхом страхування житла та встановлення сигналізації – відзначають експерти.
- Пам’ятаю випадок, коли злодії, що проникли до квартири, просто порізали дорогі шкіряні меблі - саме з причин їх громіздкості і проблематичності виносу із квартири власники і не стали їх страхувати, - розповів директор департаменту регіональної політики ПАТ «СК «Еталон» Євгеній Блізнєцов. - Злодії завдали збитків на 18 тисяч гривень, власники страшенно шкодували: у середньому, страхування обходиться у 200 гривень на рік. Черкащани страхуються по-різному: хто житло з усім майном, хтось - окремі дорогі речі. Крім страхування майна на випадок викрадення, найчастіше страхуються від затоплення у випадку пориву комунікацій: як своє житло, так і відповідальність перед сусідами, а деякі передбачливі люди страхуються лише тому, що нагорі живе бабуся, яка не зможе компенсувати їм шкоду.
- Сьогодні під охороною перебуває понад 3 тисяч квартир і приватних будинків по області. Завдяки технічним новинкам у цій сфері, стало можливо забезпечувати зв'язок з об’єктом охорони і за допомогою телефону, і через радіозв’язок, і по GSM-каналу, - констатував начальник УДСО УМВС України у Черкаській області Василь Курятник. – І траплялись випадки, коли злодії передавали у вікно оргтехніку прямо до рук бригади ДСО, що прибула на виклик. Обладнати ж охоронною сигналізацією, скажімо, однокімнатну квартиру коштує близько 2 тисяч гривень, місячна абонплата складає всього 60 гривень.
Источник: VseVesti.com | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "ЯКЩО ДВЕРІ ВАШОЇ КВАРТИРИ ВІДЧИНЯТИМЕ НЕЗНАЙОМЕЦЬ, СУСІДИ МІЛІЦІЮ НЕ ВИКЛИЧУТЬ"