Спочатку вони звертались до міського голови Юрія Бодрова та губернатора Сергія Тулуба. Не отримавши відповіді, вдались до грубої сили…
Дві плити бетонного паркану, який несподівано виріс кілька місяців назад по вулиці Пушкіна, вирвали "з м’ясом" чоловіки з прилеглих будинків. Його знесення через бездіяльність влади мало не перетворилось у масову бійку. Уманчани говорили, що за рішенням сесії у них має залишитись дорога, а паломники – що депутат облради Геннадій Грановський при продажу їм цієї землі запевняв… дорога належить йому. Бетонний паркан та метровий шар асфальту став каменем спотикання – паркан перекрив дорогу, а асфальт приніс припис з Черкас, що забороняється експлуатація газопроводу, що живить котельну мікрорайону…
Паркан перекрив дорогу до будинків, закривши собою навіть дитячий майданчик. До цього люди місяць писали листи до влади, про паркан говорила місцева та обласна преса, у четвер під час візиту до Умані журналісти навіть питали у губернатора області Сергія Тулуба, чому з’явився незаконний паркан і коли він зникне. Причому його появу пов’язують із прізвищем Геннадія Грановського, депутата облради. У 2008 році територія конюшень графа Потоцького з невеликим парком була продана фірмі "Паломник". За договором сервітуту дорога мала залишитись у спільному користуванні – по ній діти ходили до школу, а пенсіонери – до магазинів та Пенсійного фонду. Цього року столітні дерева були спиляні, частина будівель знесена, а велетенську площу закатано в асфальт та огороджено бетоном… Люди такої наглості не очікували. А особливо обурило, що віднині їм доводилось обходити навкруги по вулиці Кулика, де покриття – суміш болота і поодиноких брил. А щоб заїхати до двору, водіям доведеться їздити через КПП міліціонерів, який ставлять під час паломництва.
– Ми довго терпіли, писали листи, намагались усе вирішити законним шляхом, – розповідає Олена, мешканка багатоповерхівки. – міська влада не прислала жодної відповіді на наші листи. І де ж ті закони, коли влада мовчить, а хитрі на руку підприємці роблять тут все що хочуть !
Зранку п’ятниці люди ще шукали правди на сходах міськвиконкому. Міський голова Юрій Бодров запевнив, що паркан закрив дорогу незаконно і що він про це чує… вперше. Порадив написати йому листа і все розписати. Люди між собою перешіптувались – як він міг почути вперше, коли йому надсилали листи, а про закриття дороги писала неодноразово місцева преса. Увечері люди вирішили – якщо влада не хоче їх чути, то тепер вона почує як падає бетон. Одна болгарка, тягач та чотири десятки міцних чоловіків – дві секції забору гупнули на землю.
– До нас відразу підскочили паломники. – розповідає один з учасників зняття паркану, юрист Олександр Томасевич. – почали кричати, що ми порушуємо закон. Тоді як і бовдуру видно, що паркан перекриває дорогу. Яка є у Генплані міста! За що мало не отримав по обличчю та втік. Коли приїхала міліція, ми їм розповіли всю ситуацію, нікого за знесення двох секцій паркану не затримали.
Щоб переглянути фоторепортаж, клікніть на фотоапарат, розміщений у верхньому лівому куті над ілюстрацією.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Уманчани знесли бетонний паркан, щоб відкрити дорогу, яку в них самовільно забрали заради хасидів (ФОТОРЕПОРТАЖ)"