![Вінницькі освітяни за день до 1 вересня збирались на конференцію](http://www.vmr.gov.ua/Pictures/DPages/news/A7333384255.jpg)
31 серпня, напередодні нового навчального року, у театрі імені М.Садовського, педагогічна еліта міста зібралась на традиційну серпневу конференцію педагогічних працівників, аби підсумувати досягнення і здобутки минулого року та обговорити проблеми і завдання, на яких слід зосередити увагу у новому навчальному році.
Світовий Економічний Форум у Давосі оприлюднив цьогоріч Всесвітній звіт з конкурентоспроможності держав, за оцінками якого освітня система України посідає 56 місце у світовому рейтингу серед 140 країн. Цей показник на шість позицій вищий за оцінку системи освіти Польщі та на 22 - випереджає Російську Федерацію. З такої позитивної інформації розпочав свою доповідь директор департаменту освіти міської ради Володимир Буняк. Після чого досить детально зупинився на здобутках вінницьких освітян.
Одним із основних завдань навчального року, що минув, було обов'язкове охоп¬лення дошкільною освітою дітей п'ятирічного віку. Для організації роботи з дітьми п'ятирічного віку профільним Міністерством і Національною академією педагогічних наук підготовлено Програму «Впевнений старт». Педагоги дошкільного навчального закладу № 73 упродовж навчального року проводили апро¬бацію цієї програми. Свої напрацювання вихователь-методист цього закладу Наталя Журавель успішно презентувала на Всеукраїнському науково-практичному семінарі.
Загалом, протягом минулого навчального року у місті було проведено ряд конкурсів та змагань сааме для дошкільнят. В такий спосіб обдаровані діти з раннього віку мають можливість проявити свій талант та в подальшому його вдосконалювати.
На кінець навчального року у Вінниці було 270 дев'ятикласників, які отримали свідоцтво з відзнакою, серед 499 випускників одинадцятих класів було 12 срібних та 38 золотих медалістів. Більшість з них підтвердили свої знання під час вступу до вищих навчальних закладів. Вперше у травні 2011 року проведено Бал медалістів, участь у якому взяли всі випускники-медалісти.
За рейтингом Центру зовнішнього оцінювання до кращих загальноосвітніх навчальних закладів міста, випускники, яких взяли участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, ввійшли: технічний ліцей, школа № 32, приватна школа «АІСТ», школи-гімназії № 23 та 6. Якісний показник рівня навчальних досягнень випускників Вінниці становить 73%, області - 47%, України - 51%.
Завдяки якісній підготовці міських школярів, Вінницька область вже багато років посідає гідне місце в олімпіадному русі України. У 2010-2011 навчальному році учні загальноосвітніх навчальних закладів Вінниці вибороли призові місця в предметних олімпіадах різних рангів: 1275 - у міських, 334 - в обласних, 27 призових місця - у ІV етапі Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад.
Окрім результатів минулого навчального року Володимир Буняк окреслив завдання і на наступний навчальний рік. Серед них - максимальне охоплення дітей дошкільного віку відповідною освітою; формування оптимальної мережі навчальних закладів, яка б реально відповідала освітнім запитам територіальної громади; продовження інформатизації навчально-виховного процесу, забезпечення 100%-го оволодіння комп'ютерними технологіями усіма педагогічними працівниками міста; реалізація інклюзивної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах; реалізація міського проекту «Спілкуємось англійською»; продовження співпраці навчальних закладів міста з освітніми закладами європейських країн.
Вінницький міський голова Володимир Гройсман, який також взяв участь у серпневій конференції, в першу чергу подякував вінницьким освітянам за роботу і за ті досягнення, які були зафіксовані в минулому навчальному році. Окрім цього, Володимир Гройсман звернувся до педагогічної еліти міста з пропозицією взяти участь у формуванні плану розвитку галузі освіти на наступні роки в рамках концепції стратегії розвитку «Вінниця:2020».
«Було б дуже добре, щоб ми з вами спільно, спираючись на Ваш досвід, на ваші знання, сформували власну стратегію розвитку освіти. Якщо ви підтримаєте цю ініціативу - ми матимемо реальну стратегію і будемо бачити, що саме нам потрібно здійснювати, аби підвищувати якість освіти, рівень наших навчальних закладів, забезпечувати психологічний комфорт учнів і педагогічних колективів та проводити інші необхідні заходи для розвитку освіти міста», - говорить мер Вінниці.
Окрім цього, мер Володимир Гройсман зазначив, що вінницькі школярі після закінчення загальноосвітнього закладу повинні гарно володіти іноземною мовою та розумітись на сучасних комп'ютерних технологіях. Ці знання допоможуть вінницькій молоді стати конкурентоспроможною у сучасному світі.
Департамент у справах ЗМІ
та зв'язків з громадськістю
Вінницької міської ради
т.: 59-53-10,59-50-66,
59-51-85
Источник: Офіційний сайт Вінницької міської ради | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Вінницькі освітяни за день до 1 вересня збирались на конференцію"