![Черкаська влада стверджує : заборона для опозиції святкувати День незалежності –](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/20100.jpg)
Черкаський міськвиконком вирішив заборонити об'єднаній опозиції області святкувати День незалежності і День прапора.
Дарма, що мер Черкас Сергій Одарич цього понеділка обіцяв, що не буде вдаватись до своєї вже звичної практики забороняти опозиції будь-які заходи під надуманими приводами, а голова облдержадміністрації Сергій Тулуб назвав відповідні заборони нецивілізованими. Сьогодні організатори опозиційних заходів таки отримали відповідні позовні заяви.
В документах, написаних ніби під копірку, йдеться про те, що "жителі міста і області мають право на вільне пересування містом, на ознайомлення з пам'ятниками архітектури, безперешкодного відвідування заходів, що в сукупності з учасниками мітингу призведе до дестабілізації суспільно-політичної ситуації у місті Черкаси та перешкод функціонування державних органів влади". Позивачі посилаються також на те, що святкові намети, в яких організатори мали намір роздавати газети, листівки та збирати підписи на підтримку ув'язненої режимом лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко, є малими архітектурними формами, тож їх встановлення має узгоджуватись, як комерційні об'єкти.
Однак найбільш цинічно звучить аргумент, що "указом Президента від 01.11.2010 року № 990/2010 "Про відзначення 20-ї річниці незалежності України" визначено належну організацію відзначення". Тобто, виходить, всі інші форми святкувань, не передбачені планом влади, є неприйнятні, а отже – підлягають забороні!
"Вчора нам забороняли мітинги протесту, сьогодні нам забороняють святкувати державні свята, а що буде завтра? Нам заборонять ходити по вулицях і садитимуть по тюрмах, як Тимошенко чи Луценка!, – обурився координатор ради опозиційних сил Черкащини Леонід Даценко, – Ми заявляємо, що представники опозиції як громадяни України все одно вийдуть на площу і відзначатимуть День прапора і День незалежності так, як вважають за доцільне при нинішній антиукраїнській владі. Ми заявляємо, що не будемо товпитись в черзі по миску борщу, як заплановано в офіційних урочистостях міста, не ходитимемо шеренгами вулицями під радянські марші, як хоче облдержадміністрація і мерія, не братимемо участь у тому базарі, який організував міськвиконком по продажу національної символіки! Ми не співатимемо хором з ними попсу, а будемо декламувати українську поезію, ми будемо вголос говорити про те, що влада Януковича нищить українську державу, ми закликатимемо народ до боротьби за Україну і свої власні конституційні права! І нехай влада хапає нас і заковує в кайданки, як вона це вже робила в Черкасах після мітингу 24 травня, нехай садить в ізолятори, як це було місяць тому, – ми не мовчатимемо, бо не за таку Україну ми боролись 20 років тому!"
Між тим міський голова Черкас на запитання журналістів, що, власне, примусило його так різко змінити думку, заявив, що він не в курсі справи(!?). Через півгодини він вже повідомив, що міськвиконком відкликав позов по Дню незалежності, бо "він був направлений помилково", а на День прапора попросив перенести опозицію свої заходи на годину пізніше, щоб вони не накладались на заходи влади. Утім, жодних офіційних документів про відкликання позовів опозиція поки що не отримувала.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаська влада стверджує : заборона для опозиції святкувати День незалежності – "випадковість""