![Герой України Геннадій Бобов радить керівникам сільгосппідприємств реалізовувати цукрову сировину тільки за передоплатою](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/442.jpg)
Про це йшлося, зокрема, під час розширеної виїзної наради, яку провів 5 серпня заступник голови облдержадміністрації Василь Корнієнко в Жашківській райдержадміністрації.
В нараді взяли участь начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Рудишин, голова Жашківської райдержадміністрації Олександр Павлов, власник ТОВ «Панда», Герой України Геннадій Бобов, власник ПП «Референт» Михайло Гугман, голови Уманської, Тальнівської, Монастирищенської, Маньківської, Христинівської райдержадміністрацій, керівники сільгосппідприємств та фермерських господарств, котрі спеціалізуються на вирощуванні цукрової сировини, та директори Селищанського, Тальнівського, Цибулівського, Жашківського та Іваньківського цукрових заводів.
Перш за все, сьогодні можна з упевненістю сказати, що у нинішньому сезоні цукроваріння в області працюватимуть сім цукрових заводів, і на більшість із них прийшли нові власники.
Тому на зібранні розглядалися перспективи розвитку цукрової галузі та обговорювалися умови приймання цукрової сировини від товаровиробників.
У ході жвавої дискусії учасники наради напрацьовували такі взаємостосунки, які б задовольняли як сільськогосподарські підприємства, котрі вирощують цукровий буряк, так і власників цукрових заводів. Інтереси сторін не завжди співпадали. Адже одні бажали дорожче продати свою продукцію, інші – якнайдешевше її купити.
Зійшлися, зрештою, на тому, що необхідно знайти золоту середину в ділових стосунках. Радує й те, що цукристі нинішнього року таки вродили, і є надія, що з кожного гектара вдасться зібрати по 400 центнерів солодких коренів.
Разом з тим, керівники деяких сільгосппідприємств висловлювали побоювання, чи власники цукрових заводів стовідсотково розрахуються з ними за вирощену сировину. На це Геннадій Бобов порадив їм її реалізацію здійснювати лише за передоплатою. Більше того, він як власник цукрового заводу висловив готовність укладати угоди з усіма бажаючими.
Заступник голови облдержадміністрації Василь Корнієнко наголосив на необхідності до 8 серпня цього року завершити укладання між зацікавленими сторонами угод про співпрацю. Він порадив і виробникам цукрової сировини, і власникам цукрових заводів передбачити в цих документах взаємовигідні пункти ділових стосунків та відповідальності обох сторін.
Скориставшись нагодою, власники цукрових підприємств наголосили і на потребі в розширенні посівних площ під посів цукристих в 2012 році. Йшлося також і про застосування вітчизняних районованих сортів цієї технічної культури та налагодження співпраці з вітчизняними науковцями -селекціонерами.
Опісля наради, під час брифінгу для представників ЗМІ, начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Рудишин підкреслив, що вирощування цукрових буряків для сільгосппідприємств області є корисною та прибутковою справою. Тож вже зараз керівники аграрного сектору мають запланувати, скільки і які площі в сівозмінах будуть відведені під посів цієї культури вже наступної весни. А також, відповідно до технологічних вимог, уже з осені підготувати ці площі та внести необхідну кількість добрив. До того ж, цукровий буряк є хорошим попередником під наступний посів зернових культур, і присутність цієї сільськогосподарської культури в сівозміні є необхідною.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Герой України Геннадій Бобов радить керівникам сільгосппідприємств реалізовувати цукрову сировину тільки за передоплатою"