З тривогою і надією спостерігають жителі с.Бужанка, що в Лисянському районі, за тим, чи вдасться відновити виробництво на Бужанському цукровому заводі. Історія цього підприємства розпочалася ще з 1900 року, і що цікаво, ряд тодішніх технологічних інженерних задумок та приміщень на підприємстві збережено й досі. Щороку на заводі працювало до 300 мешканців села, а в кращі часи поруч функціонував і відгодівельний комплекс великої рогатої худоби. Нині ж про той період розвитку цукрового заводу залишилися лише спогади, оскільки протягом трьох років цукровий завод не працює. Не врятувало його навіть підведення природного газу. Проте матеріальну базу підприємства вдалося зберегти, і нещодавно в нього з’явилися нові власники, до складу яких на умовах співвласності, зокрема, увійшло ТОВ «Приват-Агро» та два сільгосптовариства.
5 липня на базі Бужанського цукрового заводу відбулася розширена виїзна нарада за участю заступника голови облдержадміністрації Василя Корнієнка, начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадима Рудишина, голови Лисянської райдержадміністрації Володимира Оникієнка, керівництва та співвласників Бужанського цукрового заводу, представників бурякосіючих сільгосппідприємств Лисянського району.
На нараді розглядалися перспективи розвитку цукрової галузі в регіоні, обговорювалися умови приймання цукрової сировини від товаровиробників на Бужанський цукровий завод.
Відкриваючи нараду, Василь Корнієко поінформував присутніх про жнивну кампанію в Україні та, зокрема, на Черкащині. Він повідомив, що нинішнього року лідирують за показником урожайності ранніх зернових культур Вінницька та Хмельницька області, а Черкаська область посідає третє місце. Вкрай складно збирання хлібів проходить у Західних регіонах країни, де не вщухають дощі.
Щодо урожайності ранніх зернових культур у розрізі районів Черкащини, то так звана зона «уманського куща» опинилася в кращому стані ніж , а також Корсунський, Кам’янський та Смілянський райони.
– Порадували посіви кукурудзи та цукрових буряків. У цьому році є надія, що область матиме 1,5 млн.тонн солодких коренів, а це – 160 тис.тонн цукру, – підкреслив Василь Корнієнко. Додав також, що виробленого цукру нового врожаю має вистачити і для внутрішньої потреби регіону, і на продаж за його межами.
За інформацією, оприлюдненою в ЗМІ Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим, 100 тис.тонн цукру готова закупити Росія, а всього його виробництво прогнозується у межах 2,2 млн. тонн. Внутрішня потреба держави в солодкому продукті становить 1,8 млн.тонн, тож з огляду на ці показники попит на продукцію цукровиробництва буде.
Крім того, заступник голови облдержадміністрації повідомив, що днем раніше на базі Пальмірського цукрового заводу він проводив таку ж нараду щодо організації переробки цукрової сировини та подальших перспектив розвитку галузі у правобережних районах області.
– У цьому році Бужанський цукровий завод, щодо відновлення діяльності якого тривалий час велися переговори, стовідсотково працюватиме, – поінформував він учасників зібрання. Василь Іванович повідомив, що для реконструкції підприємства виділено 15 млн. грн. кредиту, нині здійснюється підготовка до роботи заводського обладнання.
За дорученням голови облдержадміністрації Сергія Тулуба було обговорено питання укладання угод на переробку цукрової сировини з власниками цього підприємства.
– Я хотів би, щоб ми обговорити не тільки умови цьогорічної переробки сировини, а й подальшу співпрацю між власниками заводу та сільськогосподарськими підприємствами, які спеціалізуються на вирощуванні цукрової сировини, – наголосив Василь Корнієнко.
Він також повідомив, що після колегії облдержадміністрації голова облдержадміністрації Сергій Тулуб проведене всеобласну розширену нараду з цих питань. Він вимагає, щоб вирощена на черкаських землях цукрова сировина була стовідсотково перероблена на місцевих підприємствах. Василь Корнієнко зауважив і на необхідності дотримання чесних партнерських стосунків між власниками цукрових заводів та виробниками цукрової сировини, особливо при розрахунках за вироблену продукцію.
Ускладнює роботу цукроварів вимога зі здійснення передоплати за використаний природний газ, який у порівнянні з минулорічним сезоном для підприємств подорожчав більш як на 35 відсотків. У структурі собівартості саме витрати на природний газ становлять майже половину.
Учасники наради активно обговорювали умови співпраці.
Власники Бужанського цукрового заводу повідомили, що цьогоріч планується прийняти для переробки 120 тис. тонн сировини. Якщо в нинішньому році підприємство благополучно завершить сезон цукроваріння, то уже на наступний рік співвласники готові розширити виробництво з переробки цукрової сировини до 200 тисяч тонн.
Василь Корнієнко порадив нинішнім власникам цукрового заводу заздалегідь подбати про розширення співпраці із сільгостоваровиробниками, спрямованої на збільшення підготовки площ під цукристі з дотриманням усіх необхідних технологічних вимог. Цю пропозицію в цілому підтримала генеральний директор «Приват-Агроцентру» Ірина Іващенко. Вона зауважила, що першочергово необхідно буде розрахуватися з сільгосптоваровиробниками, повернути передбачену суму коштів за банківський кредит, проте запевнила, що й питанню налагодження подальшої співпраці з сільгосппідприємствами надаватиметься належна увага.
За наслідками наради зобов’язано власників цукрового заводу до 8 серпня ц.р. завершити роботу з укладання договорів на переробку цукрового буряку з господарствами, які вирощують цукрову сировину.
Як висловлювалися на нараді керівники господарств, запропоновані умови співпраці цілком прийнятні, головне відтепер, щоб усі зацікавлені сторони дотрималися їх виконання.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бужанські цукровари планують варити цукор уже з 5 вересня"