За сім місяців поточного року Єдиний центр з оформлення дозвільних документів у сфері господарської діяльності, що діє при Черкаському міськвиконкомі, надав 2127 консультацій, зареєстрував більше 3,3 тисяч заяв (від суб’єктів господарювання та фізичних осіб). З них отримали дозволи понад 2,6 тисяч городян.
Тоді як через виявлення в поданих документах недостовірних відомостей або подання заявниками неповного пакету документів, необхідних для одержання документів дозвільного характеру, близько двомстам суб’єктам господарювання та громадянам міста довелось відмовити. В середньому щоденно до Єдиного дозвільного центру за консультацією, поданням документів чи отриманням документів дозвільного характеру звертається близько сотні черкасців.
Заступник начальника – державний адміністратор Єдиного центру з оформленням дозвільних документів у сфері господарської діяльності Олег Береза розповів, що левова частина звернень стосується питань земельного і архітектурного напрямку та питань у сфері екології. Крім того збільшилось число заяв від приватних підприємців на встановлення режиму роботи для об’єктів торгівлі та сфери послуг (видача яких також здійснюється через ЄДЦ).
В середньому строк видачі документів дозвільного характеру становить 10 робочих днів. А от в разі, якщо на вирішення того чи іншого питання потрібно рішення виконавчого комітету чи міської ради, термін проходження документів може розтягнутись до місяця.
– Ми приймаємо документи та передаємо на розгляд до місцевих дозвільних органів (у день реєстрації заяви або протягом наступного робочого дня). Після чого місцеві дозвільні органи оформлюють відповідний документ дозвільного характеру або письмове повідомлення про відмову у видачі такого документа. При чому в разі відмови обов’язково вказуються конкретні підстави для такої відмови. Частіше всього приводом для відмови стають недостовірні відомості чи неповний пакет документів, – пояснив Олег Михайлович.
Кожний заявник за фактом розгляду його заяви, за телефоном повідомляється державними адміністраторами Єдиного дозвільного центру про час та місце видачі документа дозвільного характеру або відмови у видачі такого документа.
За словами Олега Михайловича, основним напрямком діяльності Єдиного дозвільного центру є спрощення процедур отримання документів дозвільного характеру, скорочення витрат часу суб’єктів підприємницької діяльності на отримання дозволів, довідок, погоджень, висновків, необхідних при започаткуванні та здійсненні підприємницької діяльності. Тобто, щоб людина не бігала по всьому місту, шукаючи необхідні дозвільні органи, а щоб вони були зосереджені в одному приміщенні.
Це, зрештою, було реалізовано у Єдиному дозвільному центрі, який об’єднав в одному приміщенні державних адміністраторів та представників місцевих дозвільних органів, які здійснюють прийом заявників за принципом організаційної єдності.
Переваги роботи Єдиного дозвільного центру оцінили і городяни. Оскільки чисельність його відвідувачів постійно зростає. Зокрема, в порівнянні з 2007 роком, коли почав працювати Єдиний дозвільний центр, нині кількість звернень громадян і обсяги документопотоку зросли втричі.
– Зараз ми працюємо з 14-ьма місцевими дозвільними органами. Видаємо близько сорока видів документів дозвільного характеру. Крім того надаємо вісім адміністративних послуг, які не є документами дозвільного характеру та стосуються надання громадянам дозволів на перепланування квартир, приватизацію землі під існуючими приватними житловими будинками тощо, – розповідає Олег Береза.
До речі, кожен день у Єдиному дозвільному центрі ведуть прийом представники місцевих дозвільних органів. Є затверджений графік прийому кожного з них, який розміщено на стендах у холі на першому поверсі міськвиконкому та на офіційному порталі міської ради http://www.rada.cherkassy.ua/ua/.
Для довідки:
Єдиний центр з оформлення дозвільних документів у сфері господарської діяльності було створено рішенням Черкаської міської ради від 19.12.2006 №2-346 з метою спрощення процедур отримання документів дозвільного характеру, усунення на території м. Черкаси правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у розвитку підприємницької діяльності відповідно до вимог Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.
Адреса Єдиного дозвільного центу: м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 36, к. 118,
тел./факс: 0472-36-01-63, тел.: 0472-45-50-85
e-mail: dozvilniy@rada.ck.ua, edcckrada@gmail.com
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Земля, архітектура і екологія - ось що найбільше цікавить клієнтів Єдиного дозвільного центру Черкас"