![](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/412.jpg)
Урочисте закриття чергового театрального сезону відзначив 27 липня Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка. "Маскарад літньої ночі" – так чарівно та романтично було названо це театральне дійство.
Відвідувачі концерту мали змогу насолодитися чудовою феєрією уривків із відомих театральних вистав: «Розаура, або Випробування любов’ю», «Сватання на Гончарівці», «Мартин Боруля», «За двома зайцями», «Циганський Барон» та ін.
Прикметно, що глядачі могли побачити не лише елементи улюблених вистав черкаського театру, а й зустрітися з добре знайомими персонажами з позарепертуарної програми. Так, знаковим стало виконання артистами театру Наталією Мамалигою та Юрієм Прокопчуком знаменитого дуету Одарки і Карася з однієї з найкращих українських опер – "Запорожець за Дунаєм" С. С. Гулака-Артемовського. Знаковим тому, що у такий спосіб черкаські актори передали своєрідний привіт колегам Харківського академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка – саме вони представляли нашій увазі цю прекрасну оперу на фестивалі «Сцена людства» у 2010 році.
Приємним сюрпризом стала також мініатюра з нещодавно презентованого черкасцям документально-театрального проекту «Місто на Ч.», розіграна артистами театру Тетяною Крижанівською, Юрієм Берлінським, Сергієм Бобровим та Надією Корбут. Виставу поки що можна було побачити лише один раз – на цьогорічний день міста, але уже тепер можна впевнено сказати, що така постановка для Черкас – справжнє новаторство. Адже п’єса написана на основі реальних інтерв’ю з простими містянами й ілюструє життя обласного центру правдиво та без купюр. Для багатьох глядачів ці кілька діалогів стали, можна сказати, прем’єрою. Зал сприйняв переживання героїв дуже прихильно, тож можна сподіватися, що з цими героями ми зустрілися не востаннє.
Працює театр і ще над одним масштабним проектом – постановкою знаної в усьому світі оперети І. Кальмана «Принцеса цирку». На сцені це дійство ми побачимо ще за кілька довгих місяців, але одну арію артисти підготували для глядачів уже тепер. Легке й іскристе виконання арії "Усі дівчата у тріко" заінтригувало присутніх і змусило з нетерпінням чекати на прем’єру.
Загалом, цей сезон видався досить плідним. Не можна не згадати два грандіозних проекти театру: прем’єру легенди французького театру ХХ сторіччя, класичну комедію положень М. Камолетті "Боїнг-Боїнг" (режисер О. Павлютін) та насправді епохальну прем’єру четвертої частини драматичної поеми-тетралогії Б. Стельмаха "Тарас" – "Тарас. Слава" (режисер С. Проскурня). Активно співпрацював театр з колегами з інших міст і навіть країн. Так, колектив брав участь у Міжнародному театральному фестивалі в культурній столиці Європи м. Турку (Фінляндія) з виставою «Ленін LOVE, Сталін LOVE» за твором В. Барки «Жовтий князь» (режисер А. Жолдак). Черкащани також мали можливість здобути цікавий глядацький досвід, не виїжджаючи за межі країни – на сцені Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка цього року відбулися аж два фестивалі: І Всеукраїнський фестиваль Шевченківських театрів (за участю українських театрів, які носять ім’я видатного поета) та VI Міжнародний театральний фестиваль "Сцена людства".
Яскравий літній маскарад залишив у глядачів чимало приємних вражень. Ми можемо привітати творчий колектив із гідним завершенням театрального року і сподіваємося побачити нові цікаві проекти, що не забаряться.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости ""Маскарад літньої ночі" у Черкаському драматичному театрі"