![Міліція незадоволена підприємцями, які здійснюють промисловий вилов риби](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/19535.jpg)
Вже не один рік точиться нещадна боротьба між правоохоронцями, браконьєрами та нечесними на руку ділками, які нехтуючи елементарними правилами санітарної безпеки збувають населенню рибну продукцію невідомої якості.
Щодня на прилавках місцевих базарів та магазинів з’являється риба, яку виловлюють з акваторії місцевих водойм. Та постає питання: чи законним шляхом вона виловлюється та чи створені для цього усі відповідні умови як для вилову так і для збереження, перевезення та продажу риби? Наразі це питання є одним з актуальних та знаходиться на контролі особисто у начальника Управління МВС України в Черкаській області.
Тож, нещодавно працівниками лінійного відділу в річковому порту міста Черкаси було здійснено перевірку підприємців які здійснюють промисловий вилов риби на акваторії Кременчуцького водосховища. Основна увага приділялась рибоприймальним пунктам, адже саме тут повинна бути ідеальна чистота та повинні дотримуватись усі санітарні та епідеміологічні норми, адже звідси риба, вже як товар, потрапляє на прилавок магазинів, а звідти до столу споживача.
Провівши перевірку правоохоронці були вражені побаченому. Як виявилось, підприємці які працюють вже не один рік взагалі не мають власних рибоприймальних пунктів. Натомість вони формально орендують не пристосовані для рибного промислу приміщення, яке пристосовують під рибоприймальний пункт, а в окремих випадках на одне таке приміщення приходиться по декілька орендарів, документи ж про оренду використовують лише для отримання відповідного дозволу на вилов риби. Саме на це повинна звертати увагу Держрибохорона, адже згідно її інструкції користувач, який отримав квоти та почав свою діяльність щодо вилову риби, повинен протягом року придбати у власність плавзасоби, знаряддя лову та розпочати будівництво власного рибоприймального пункту, якщо користувач протягом року не виконав дані умови на наступний рік у виділені квоти йому буде відмовлено, натомість хвацькі підприємці не маючи власних РПП працюють "в своє задоволення" роками, а установа яка повинна контролювати цю галузь, закриває на порушення очі та продовжує видавати цим особам квоти на вилов риби. Підприємці, які все ж таки побудували дані приміщення, в більшості випадків взагалі не дотримуються правил та норм які прописані в «Інструкції про порядок спеціального використання риби та інших водних живих ресурсів», яка є одним з основних документів в діяльності Держрибохорони, яка повинна перевіряти суб’єктів господарської діяльності на наявність у них рибоприймальних пунктів перед реєструванням талонів на здійснення промислового вилову риби.
Провівши перевірку 43 рибацьких дільниць працівники міліції виявили тільки 4 дільниці, які відповідають вимогам. 12 рибдільниць мають незначні недоліки. Інші ж зовсім не відповідають стандартам та в найближчий час будуть закриті. Особливу увагу треба приділити чотирьом РПП які працюють вже не один рік. Серед них товариство зі знаковою назвою "Прелесть", яке розташоване в селі Сагунівка. Варто власними очима подивитися на таку "прелесть": водопостачання відсутнє, вигрібна яма та купа сміття, яке вже давно не вивозили, створюють не дуже приємні аромати, окрім того, сама споруда РПП побудована без відповідних дозволів та в експлуатацію не введена, що є грубим порушенням норм та законів. Товариство "Козидуб" село Вереміївка, "Парфенюк" село Леськи та "Бабак" район Дахнівка теж мають ряд грубих порушень. Незважаючи на те, що товариства працюють вже не один рік приміщення РПП зовсім не підготовлені для рибного промислу. На більшості з них відсутні водопостачання та водовідведення, стіни не обкладені плиткою, як того вимагає відповідна Інструкція. Деякі РПП розташовані в прибережній смузі без відповідних на те дозволів, відсутні господарські приміщення, холодильники та льодники. Під час перевірки на одному з РПП було виявлено факт зберігання виловленої риби в одному приміщенні з паливно-мастильними матеріалами, що є взагалі неприпустимим.
Правоохоронці запевняють: усі суб’єкти господарської діяльності, рибоприймальні пункти яких мають грубі порушення як санітарних так і ветеринарних норм, будуть позбавлені права займатися рибним промислом, та зачинені адже мешканці Черкащини купують і споживають рибу яка, як виявилось, зберігається в антисанітарних умовах.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Міліція незадоволена підприємцями, які здійснюють промисловий вилов риби"