Цей спеціалізований обласний лікувальний дитячий заклад було урочисто відкрито 21 квітня за участю Президента України Віктора Януковича. Саме завдяки допомозі Глави держави та наполегливості голови облдержадміністрації Сергія Тулуба цей довгобуд, що зводився понад 20 років, вдалося завершити. До речі, Черкащина була єдиною в Україні областю, що не мала обласної дитячої лікарні.
Здійснити такі масштабні роботи, коли на об’єкті щодня працювало по 600 будівельників, було непросто. Немало організаційних і фінансових зусиль треба і на нинішньому етапі, щоб лікарня змогла приймати своїх перших маленьких пацієнтів. Зараз цей процес успішно триває. Кількість дітей, прийнятих дитячими спеціалістами, щоденно зростає. Тільки упродовж червня в цьому закладі педіатрами та іншими фахівцями вже проконсультовано більше 2 000 дітей, з них 70% – жителі сільської місцевості.
Обласна дитяча лікарня оснащена всім необхідним для початку роботи. Вона розрахована на 325 ліжок і на 720-750 осіб персоналу.
Начальник Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимир Брожик інформує:
– Консультативна поліклініка обласної дитячої лікарні приймає усіх бажаючих, кому необхідна допомога висококваліфікованих обласних дитячих спеціалістів. Цим задоволені в першу чергу батьки черкаських дітей, адже нарешті їхні діти отримали змогу в одному закладі отримати консультацію всіх фахівців. Працюють сучасно оснащені вузькоспеціалізовані відділення, серед яких - неврологічне, офтальмологічне, ЛОР-відділення, хірургія.
У новому приміщенні, обладнаному необхідною діагностичною апаратурою, вперше в області щоденно та одночасно здійснюється прийом дитячих фахівців за 16 спеціальностями, а саме: пульмонологія, алергологія, педіатрія, хірургія, ортопедія, імунологія, дитяча гінекологія, генетика, нефрологія, ендокринологія, кардіоревматологія, офтальмологія, отоларингологія, гастроентерологія, урологія, неврологія. Діє перинатальний центр, на базі якого виконуються і генетичні дослідження. Тут мають змогу отримати консультацію відповідного фахівця при наявності показань і діти, і жінки. Чекають своїх пацієнтів і басейни, і кімната аеротерапії. Обширні палати, просторі кабінети, облаштовані ігрові майданчики – все зроблено для комфортного перебування матерів з дітьми.
Потреба в такому закладі давно назріла. Адже Черкаська область має один із найвищих рівнів за показником поширеності захворювань серед дитячого населення в Україні (23 278 захворювання на 10 тис. населення). На превеликий жаль, кожна третя дитина народжується з відхиленнями у стані здоров'я. У шкільному віці майже 70% дітей мають захворювання чи функціональні порушення. Така ситуація значною мірою була зумовлена відсутністю закладу, в якому майбутні матері, немовлята і діти могли б отримати високоспеціалізовану медичну допомогу.
– Взагалі, вважаю не зовсім доречним обговорення питання – потрібна нашій області обласна дитяча лікарня чи ні, – говорить Володимир Брожик, аргументуючи власну думку прикладами з інших регіонів України. – Скажімо, в усіх областях України, крім Черкаської, давно функціонують такі заклади. На Тернопільщині обласна дитяча лікарня заснована ще 1965 року і розрахована на 405 ліжок, у Луганській області – у 1985 році і розрахована на 500 ліжок, у Житомирській – у 1984 році на 430 ліжок і т.д. Ці медичні заклади створюються в областях не задля збільшення кількості площ та ліжок, а з метою надання дітям медичної допомоги більш високого рівня.
– У нашій обласній лікарні є весь необхідний ресурс для того, щоб вона стала найкращою в Україні і отримала статус міжрегіональної клініки, – наголошує Володимир Брожик.
Управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Обласна дитяча лікарня працює, щодня приймаючи більше 100 пацієнтів."