![Підбито підсумки соціально-економічного розвитку Тальнівського району за І півріччя 2011 року](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/348.jpg)
Зустрічі керівництва області з керівниками районів, територіальних громад, промислових і сільськогосподарських підприємств, громадських об’єднань стали вже традиційними. 7 липня голова облдержадміністрації Сергій Тулуб під час своєї робочої поїздки по Тальнівському району провів робочу нараду, на якій було підбито підсумки соціально-економічного розвитку Тальнівського району за І півріччя 2011 року. У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Юрій Тимошенко, голова обласної ради Валерій Черняк, голова Тальнівської райдержадміністрації Леонід Єгоров, голова Тальнівської райради Сергій Осипенко, керівники окремих управлінь облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські й селищні голови району, керівники й представники трудових колективів підприємств Тальнівського району.
Ще за підсумками І кварталу поточного року ми бачили, що в районі чимало проблеми. Найбільше турбує те, що за показниками соціально-економічного розвитку, за якими було дано рейтингову оцінку діяльності райдержадміністрації, Тальнівський район посів передостаннє 19 місце, тоді як за підсумками 2010 року – був на 13-му місці, – наголосив Сергій Тулуб.
Сергій Борисович зазначив, що, крім позитивних зрушень, а вони справді є, він очікує чесної й відвертої розмови про труднощі, втрати й прорахунки в роботі. Ажде кожен розуміє, що владу оцінюють не за гаслами й обіцянками, а за конкретними справами, за рівнем добробуту кожного черкащанина і тальнівчанина.
За даними голови Тальнівської райдержадміністрації, район аграрний із розвиненою переробною промисловістю. Сільськогосподарську галузь району представлено 110-ма агроформуваннями, серед них 71 фермерське господарство. Промисловий сектор налічує 7 основних промислових підприємств.
Виробництво валової продукції сільського господарства на одну особу становить 5 334 грн. 2011 року підприємства всіх форм власності забезпечили посів сільськогосподарських культур на площі 66 тис. га., серед них ранніх зернових і зернобобових – на площі 25,8 тис. га. Очікується валовий збір зерна – 123 тис. т. Збільшення валового збору буде досягнуто завдяки підвищенню врожайності зернових. Урожайність цукрового буряку очікується не менше 500 ц/га, що дасть змогу зібрати вал цукросировини 198,6 тис. т, або на 55% більше проти минулого року.
Для розвитку галузі тваринництва райдержадміністрація розробила й затвердила дві програми, а саме: «Програму стабілізації й розвитку галузі тваринництва в Тальнівському районі на 2010 – 2020 роки» й «Програму розвитку молочного скотарства в приватних селянських господарствах».
До проблемних питань у цій галузі належить і заробітна плата. Рівень середньої заробітної плати в галузі за січень – травень становить 1518,8 грн., що нижче від середньої в області на 20%.
У галузі промисловості відновлено роботу щебеневого заводу, де працює 100 осіб, середня заробітна плата тут становить 2511 грн. За 5 місяців поточного року завод виробив 121 тис. куб. м. щебеню.
Тальнівський цукровий завод ТОВ «Панда» виробив торік 14 тис. т цукру. Цього року планується виробити 24 тис. т цукру, що на 71% більше проти минулого. На інших підприємствах теж спостерігається нарощення виробництва, хоча й дещо менше, ніж у ТОВ «Панда».
Темп приросту інвестицій у І кварталі становить понад 200%, забезпечено 7,7 млн. грн. інвестицій в основний капітал. Реалізація інвестиційних проектів будівництва макаронного цеху й крупорушки на ТОВ «КХП «Тальне», розширення теплиць Уманського тепличного комбінату, будівництво підстанції «Тальне» й лінії електромереж «Побужжя-Тальне» дають втішну динаміку інвестиційної перспективи економіки району.
Велика увага в районі приділяється також і соціально-гуманітарній сфері, зокрема освіті, охороні здоров’я, культурі та спорту. На постійному контролі обласної влади і соціальний захист населення.
Однак поряд із досягненнями є й проблемні питання. Зокрема заборгованість з заробітної плати – арбітражні керуючі не переймаються проблемами району, тому зволікають із ліквідацією збанкрутілих підприємств. І не лише не сплачують борги заробітної плати, а й збільшують їх, залишаючи таким чином на районі важким тягарем борги зі сплати податків, внесків до фондів, за електроенергію й газ. Є заборгованість із виплати заробітної плати на суму 19,1 тис. грн. на економічноактивному підприємстві Тальнівський паливний склад обласного комунального підприємства «Облпаливо»
Наступна проблема – це збитковість двох підприємств: ВАТ «Тальнівське АТП - 17137» та КП «Водоканал». Райдержадміністрація працює над вирішенням цих питань, просить допомоги облдержадміністрації, бо без такої підтримки проблеми залишаться нерозвязаними.
На завершення Сергій Тулуб зазначив, що обговорення стану справ у районі дало чітке розуміння – ще є над чим працювати. Очільник області також визначив ряд першочергових завдань, на виконанні яких слід зосекредитися районному керівництву. Це, зокрема, успішне проведення жнив, заготівля кормів, призупинення спаду й нарощування поголів’я великої рогатої худоби та свиней, а також розвиток племінної галузі. Потрібно значно більше приділяти уваги впровадженню біологічних методів захисту рослин. Слід розпочати створення мережі суб’єктів кооперативів, заготівельних пунктів та комунальних підприємств. Окремої уваги потребує розвиток овочівництва. Більше уваги слід приділяти залученню інвестицій у житлове будівництво. Сприяти розвитку бізнесу методом створення бізнес-центрів, інформаційно-консультативних центрів. Тривождним є й стан автомобільних доріг, забезпечення жителів району якісною питною водою. Особливої уваги потребують діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, їх слід забезпечити житлом. Має бути вирішеним питання забезпечення педагогічних працівників упорядкованим житлом. Завдань багато, і маємо впоратися з ними. Адже головне завдання влади – поліпшення життя людей. І добитися цього можна лише спільною, злагодженою працею всіх гілок влади, незалежно від партійної належності.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Підбито підсумки соціально-економічного розвитку Тальнівського району за І півріччя 2011 року"