6 липня під час робочої поїздки по Уманському району голова облдержадміністрації Сергій Тулуб провів нараду присвячену збиранню ранніх зернових культур у господарствах Черкаського регіону. У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Василь Корнієнко, голова Черкаської обласної ради Валерій Черняк, голови райдержадміністрацій, голови районних рад прилеглих районів, заступники голів райдержадміністрацій з питань АПК, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, начальники районних насіннєвих інспекцій, керівники сільськогосподарських підприємств Уманського району, керівники структурних підрозділів агропромислового комплексу області. На порядок денний було винесено питання про організацію збирання ранніх зернових культур в області.
Планом соціально-економічного розвитку області нинішнього року передбачено виробити 2,7 млн. тонн збіжжя, зокрема ранніх зернових – 1,3 млн. тонн. Площі посівів зернових культур дають усі підстави виконати поставлені завдання. Зібрати належить: озимини – 235,6 тис. га, ярих зернових і зернобобових – 229,7 тис. га. Всього – 465,3 тис. га. Прошу врахувати, що торік масово жнива розпочалися на 12 днів раніше. І нині цей фактор має мобілізувати високу організацію зернозбиральних робіт. Стосовно технічної готовності – для проведення жнив буде залучено близько 2 000 одиниць, це переважно високопродуктивні зернозбиральні комбайни. За умови високоорганізованого збирання ми маємо технічну можливість за 12-16 днів зібрати ранні зернові культури в повному обсязі. На сьогодні господарства повністю забезпечені пально-мастильними матеріалами. Зараз господарства області розпочали завершальний етап підготовки технічних засобів, вагового й токового господарств, – зазначив Сергій Борисович у своєму вступному слові.
За оцінками експертів, на полях області вирощено непоганий урожай зернових. І, як зазначив начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Рудишин, область загалом підготувалася до проведення жнив. Сьогодні головне завдання – зібрати вирощений урожай, довести його до товарних кондицій, сформувати державні фонди продовольчого зерна, створити запас регіональних ресурсів в обсязі 3-місячної потреби (а це 54 тис. тонн), засипати фуражне зерно в запланованих обсягах, решту вигідно реалізувати.
– Зібрати ранні зернові культури необхідно на площі 465,3 тис. га, зокрема 255 тис. га пшениці. Розроблено план жнив. Для проведення комплексу збиральних робіт сільгосппідприємствам області необхідно 818,9 млн. грн.., із загальної суми 67% (543,9 млн. грн.) – власні кошти, решта 275 млн. грн. – залучені кредити. Загалом потреба в коштах забезпечується 100-відсотково, – повідомив Вадим Рудишин.
На нараді також ішлося, що зібрати врожай і дати йому раду – це не всі пріоритети під час жнив. Про запобігання пожежам та спалювання пожнивних решток під час збирання врожаю 2011 року на нараді доповідав начальник Управління МНС України в Черкаській області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь.
Віктор Михайлович наголосив, що особовий склад пожежно-рятувальних підрозділів проводить спецоперацію «Урожай – 2011», що передбачає комплекс заходів протипожежного захисту нового врожаю й запобігання пожежам у місцях його зберігання.
-В Управлінні утворено мобільні оперативні групи, за кожним районом області закріплено відповідальних співробітників, яких в активну фазу збирання врожаю буде відряджено на місця до завершення жнив. Спеціальна техніка й весь особовий склад готовий до виконання поставлених завдань. Відповідно до розпорядження облдержадміністрації «Про забезпечення охорони врожаю зернових культур та грубих кормів від пожеж в області» до початку збирання врожаю було здійснено перевірку місць зберігання насіннєвого фонду, сільськогосподарської техніки й пально-мастильних матеріалів, спільні перевірки хлібоприймальних підприємств та елеваторів. З особами, які задіяні у жнивній кампанії проведено інструктивні наради щодо належної організації жнив. З усіма працівниками, задіяними на збиранні ранніх зернових, проведено інструктажі з питань пожежної безпеки. Об'єкти сільгоспвиробництва забезпечено необхідною кількістю іскро- та вогнегасників, організовано виготовлення та придбання господарствами знаків пожежної безпеки, а також довгострокових панно і плакатів на протипожежну тематику. Здійснено перевірку стану протипожежного захисту зернозбиральної техніки, хлібних ланів, зернопереробних і зернозаготівельних підприємств, розташованих на території області, – запевнив Віктор Гвоздь.
З метою своєчасного та якісного збору врожаю за дорученням голови облдержадміністрації розроблено робочий план збирання ранніх зернових і зернобобових культур та ріпаку в господарствах Черкаської області цього року. На період жнив визначено й закріплено за районами відповідальних працівників. Аналогічну роботу провели управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Область стовідсотково готова до збору врожаю ранніх зернових"