Правоохоронці відзначають, що найпоширенішими наркотиками сьогодні є метамфетаміни, виготовлені з ліків, які продаються і за рецептами, і без. Залежні навчились отримувати насолоду і від звичайного сиропу від кашлю чи таблеток від застуди. І поле діяльності для «хіміків», які виготовляють синтетичні наркотики, ще досить велике, адже 50% ліків у нас можна придбати без рецептів.
Це підтверджує і Олександр Муляр, представник центру реабілітації «Нова Надія» у Рівному, який багато спілкується з наркозалежними, працюючи над тим, щоб вони знову повернулися до нормального життя:
— Все більше рівнян, в тому числі, на жаль, і неповнолітніх, вживають прості й дешеві медпрепарати, щоби просто не бути у нормальному стані, адже так званого кайфу ці ліки практично не дають. Це, для прикладу, препарати «Колдфлю», «Колдак». Подібні ліки продаються в аптеках без рецептів. Люди, вживаючи їх постійно, не задумуються над тим, що через це в їхньому організмі відбуваються незворотні зміни. У них, для прикладу, може буди на все життя порушена нормальна координація чи мовлення.
Начальник сектора відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків управління МВС України в Рівненській області Олександр Нагорнюк стверджує, що метамфетамін — найбільш розповсюджений на сьогодні наркотик, бо виготовляється в домашніх умовах:
— Виготовляють метамфетамін, можна сказати, з чого хочеш. Тільки з’являється новий препарат, який ще не встигли внести у список предметно-кількісного обліку і який може давати наркотичний ефект при відповідній обробці, його зразу ж використовують. Особу, яка його виготовляє, затримати набагато важче, адже робить це вона, наприклад, з простого сиропу, який не є забороненим. Причому цей наркотик розповсюджується в малих дозах, іноді це навіть один міліграм, який можна заховати будь-де. Знайти його і вилучити дуже важко, адже він не має специфічного запаху, як інші наркотики.
Начальник Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Рівненській області Сергій Лебедь каже, що ліки, з яких виготовляють метамфетаміни, заборонені й підлягають суворому обліку:
— Лікарські засоби, які можуть використовуватись як наркотики і викликати залежність, з 5 січня 2011 постановою Кабміну віднесено до наркотичних засобів, і торгувати ними зможуть тільки ті аптеки, які матимуть на це відповідну ліцензію. Це, наприклад, сироп «Бронхолітин», ліки, що містять ефедрин і псевдоефедрин. Проте чинності ця постанова набуде тільки з жовтня, тому подібні препарати нині перебувають на предметно-кількісному обліку, а це значить, що відпускаються лише за рецептом, причому рецепт фармацевт залишає у себе для звітності.
Проте рецепти навчилися підробляти, і, на жаль, аптеки не завжди повідомляють нас про такі факти. Якщо фармацевт сумнівається, що рецепт справжній, він повинен зателефонувати у лікарню, де його відпускали, і запитати, чи такий-то лікар видавав такого-то числа рецепт на ліки такому-то пацієнту.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сироп від кашлю п’ють для кайфу"