В якій школі Рівного можна одягнути на голову директору чортячі роги? А написати йому на скриньку довіри лист із зауваженнями щодо роботи чи пропозиціями щодо поліпшення перебування у закладі? Причому за такі витівки не буде жодного покарання. Все це — про навчально-виховний комплекс №2 «Школа-ліцей».
Андрій Нагорний — беззмінний протягом 15 років директор цього закладу — вміє бути і суворим керівником, і просто другом своїм вихованцям. І напевно, через це торік в результаті анонімного опитування, проведеного управлінням освіти серед випускників, його було визнано одним з кращих директорів міста. Про своє «дітище» — школу — Андрій Нагорний може говорити годинами. Тож жартома зізнається: «Школа — це моя «шизофренія».
— Наша школа — експериментальний навчальний заклад всеукраїнського рівня з екологічного виховання, — розповідає Андрій Нагорний. — З екологією пов’язали себе після того, як на Лебединці недалеко від нашої школи собаки загризли лебедів. Учні настільки перейнялися цією трагедію, що вирішили зібрати кошти на придбання для міста лебединої пари. Прикро, що сьогодні на водоймі її не видно... Ще однією такою працею дитячої душі стало створення шкільного міні-дендропарку. Ми його розташували на місці колишнього стихійного смітника за школою. Нині у дендропарку налічується 48 видів дерев та кущів. Потім, допомагаючи впорядковувати кладовища нашому міському спецкомбінату, ми вирішили взяти шефство над урочищем «Сосонки». Дослідили його історію, постійно підтримуємо тут порядок. За цю дитячу працю були відзначені нагородами «Бурштинове серце» Фонду князів-благодійників Острозьких, грантами Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000», Міжнародної екологічної ліги
— А як у вашій школі з навчанням?
— У нас школярі мають можливість поглиблено вивчати фізику, математику, історію, правознавство, іноземні мови. У філологічних класах з першого класу вивчають англійську мову. А з п’ятого — ще й німецьку та французьку. Зауважу, що французької нині можна навчитися лише у трьох закладах Рівного. Цього року у порівнянні з попереднім у школі вдвічі зросла кількість призерів міських олімпіад. Маємо й призера Всеукраїнської олімпіади з історії. Шість років співпрацюємо з Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут». На базі школи діють підготовчі курси для вступу до цього закладу. Випускники цих курсів стовідсотково вступають до КПІ, їх охоче беруть і в інші заклади, в тому числі й Москви та Санкт-Петербурга.
Докладаємо зусиль для зміцнення матеріальної бази школи. Маємо сучасні навчальні кабінети, спортивну та гімнастичну залу, спортивний майданчик. До речі, кабінет фізики у нас — один з кращих у місті. Він обладнаний усім необхідним для проведення дослідів, лабораторних робіт. Маємо також два комп’ютерні кабінети, які мають доступ до мережі Інтернет. А міський голова Рівного Володимир Хомко, який є випускником нашої школи, обіцяв ще й подарувати хороший інтерактивний комплекс.
У нас потужна бібліотека, наповнена різноманітними виданнями, всіма можливими енциклопедіями та довідниками. У ній учні мають можливість користуватися не лише паперовими, а й електронними посібниками та підручниками. Цього року близько 10 тисяч гривень ми витратили на поповнення бібліотечного фонду. Спільно з батьками облаштували лекційний зал з мультимедійним обладнанням, підключенням до Інтернету, з хорошою навчальною електронною базою. Цього року батьки порадували учнів і новою музичною апаратурою, яка встановлена в актовій залі. До речі, всі придбані матеріальні цінності ми ставимо на баланс, про що піклувальна рада школи звітує перед батьками.
— Чим, окрім навчання, займаєте школярів?
— На базі школи діє танцювальний ансамбль «Полісяночка». Тож у нас працюють знамениті хореографи міста Євгенія Жемчугова, Наталія Кірія. І дітям є чим зайнятися, і шкільні концерти стали цікавішими. 60% школярів задіяні у нас у спортивних секціях. А секцію дзюдо, приміром, веде Наталія Ніколайчук — випускниця нашої школи, бронзова призерка чемпіонату світу з дзюдо, срібна призерка чемпіонату світу з бойових мистецтв 2011 року. Діє у нас і туристичний гурток, маємо альпіністську гірку. Тож проводимо туристичні змагання, змагання з альпінізму.
— А що це за можливість вдягнути чортячі роги на голову директору, яку мають ваші школярі?
— Традиційним шкільним капусником у школі є «Хелловін». У цей день діти сценічно обігрують шкільне життя, роблять пародії на вчителів і обов’язково на директора школи. Вдягають для цього кумедні перуки, костюмований одяг. Тож у цей день можна побачити папуасів, циган, чортенят тощо.
— Як потрапити до вас на навчання?
— Старшокласникам, щоб потрапити у класи з поглибленим вивченням предметів, досить скласти невеликий тест. Причому, його результат ми повідомляємо відразу. Першокласники проходять лише співбесіду з психологом у присутності батьків. Зазначу, що у нас початковим класам дуже комфортно. Класні кімнати розташовані в окремому блоці. Для першокласників є спальні. За літо ще обладнаємо для них ігрову кімнату.
Також батьки можуть бути спокійними за безпеку своєї дитини, оскільки ми — перша школа в місті з обладнаним відеоспостереженням. Тому хочу звернутися до батьків: якщо ви хочете, щоб ваша дитина навчалася у справді гарних умовах, отримала глибокі знання з фізики, математики, хімії, інформатики, іноземних мов, історії, а також мала цікаве дозвілля, віддавайте її у нашу школу.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Андрій Нагорний: «Наша школа — це не тільки гарні знання»"