Опубликовано: Analitik
Метушня навколо Греції не дає спокою не лише іноземним інвесторам, але й національним, бо негативна світова динаміка не може обійти український фондовий ринок. За підсумками тижня, індекс ПФТС втратив 3,41%, відступивши до позначки 883,01 пп, у той час як індекс Української біржі UX зменшився на 3,58%, закінчивши тиждень на рівні 2262,56 пп.
Так, минулий тиждень розпочався тим, що лідери країн ЄС відклали прийняття рішення з надання чергової кредитної лінії Греції до 03 липня. Між тим, не дивлячись на те, що парламент країни признав діяльність нового уряду Греції побоювання відносно того, чим закінчиться голосування щодо 5-річного плану скорочення дефіциту державного бюджету Греції продовжували тиснути на фондові ринки Європи.
Більш того, тиждень ознаменувався черговим засіданням FOMC та прес-конференцією голови Федерального резерву Бена Бернанке, котрий заявив, що поновлення економіки країни відбувається досить повільними темпами. Так він натякнув на те, що другий раунд програми з пом’якшення монетарної політики (2QE) не приніс очікуваних результатів.
Закінчився тиждень повідомлення міжнародної рейтингової агенції Moody's щодо перегляду рекомендацій з 16-ти італійських банків, включно з UniCredit SpA и Intesa Sanpaolo SpA. Moody's застеріг про можливе пониження кредитного рейтингу цих банків. Як наслідок, значні втрати у п’ятницю були помітні у банківському секторі на європейських біржах.
Новини України:
Згідно з повідомленням Національного Банку України (НБУ), зростання валового внутрішнього продукту України за попередніми оцінками у січні-травні 2011 року становило приблизно 5% відносно аналогічного періоду роком раніше.
Однак Світовий Банк (СБ) покращив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2011 році з 4% до 4,5%. Про це минулого тижня повідомив представник СБ на Україні Руслан Піонтковський. За його словами, динаміка економічного зростання у другій половині поточного року уповільниться, частково під тиском зростання цін на імпортований газ. СБ також зменшив прогноз інфляції на поточний рік до 11,4% з 10,7%.
На Українській біржі минулого тижня увага інвесторів була прикута до акцій таких компаній, як Райффайзен Банк Аваль (BAVL), Укрсоцбанку (USCB), Мотор Січі (MSICH) та Укрнафти (UNAF). Варто сказати, що акції Мотор Січі, наприклад, опинилися серед аутсайдерів на початку тижня після того, як генеральний конструктор концерну «Антонов» повідомив про наміри знайти нового постачальник двигунів для літаків через те, що двигуни Мотор Січі не мають відповідних до європейських вимог EASA сертифікатів.
На ПФТС тижневі підсумки були такими: Укрсоцбанк (USCB) (-0,02%), Центренерго (CEEN) (-2,32%), Мотор Січ (MSICH) (-2,08%).
Світові новини:
Вперше після семи тижнів втрат фондовим ринкам Азії вдалося покращити ситуацію. Індекс FTSE Asia Pacific збільшився на 2,1% до позначки 256.1. Японський індекс Nikkei 225 Average піднявся на 3,5% до рівня 9678.71. Варто сказати, що минулого тижня особливо пощастило японським експортерам через скорочення позицій. Акції подорожчали на 1,7%, у той час як акції Toshiba зросли у ціні на 2,7%.
Енергогенеруючі компанії провели тиждень у очікування остаточного рішення щодо виплат компенсацій постраждалим від аварії на АЕС "Фукусима-1", яка належить Tokyo Electric Power. За підсумками тижня акції Tepco піднялися на 6,2%, акції Chubu Electric Power – на 3,8%, акції Kansai Electric Power – на 9,9%.
Однак у Європі були інші справи, які не дозволили виправити ситуацію. Активний продаж акцій у фінансовому секторі через побоювання поширення боргової кризи Греції на сусідні країни дозволили індексам закінчити з втратами восьмий тиждень поспіль. Індекс FTSE Eurofirst 300 впав на 1,2% до 1074.16. Акції італійського банку Banca Monte dei Paschi di Siena подешевшали на 11,4% та банк став найбільшим аутсайдером серед фінансових компаній регіону.
Виключенням стали автовиробники, що допомогло скоротити страти Eurofirst. Так, акції Porsche злетіли на 10,4% за підсумками тижня, у той час як акції VW збільшилися у вартості на 3,4%. На 4,6% подорожчали акції BMW. Акції французів Renault та Peugeot піднялися на 5,8% та 3% відповідно.
Досить вола тильним видався минулий тиждень для Уолл-Стріт, де акції технологічних компаній постраждали у наслідок слабких квартальних звітів. Найбільших втра серед компаній S&P 500 зазнав Micron Technology (-14,5%) після того, як компанія повідомила про скорочення прибутку на 92%. Акції Oracle подешевшали на 4,1%, незважаючи на те, що компанія заявила про зростання прибутку у четвертому кварталі на 36%.
Загалом, технологічний сектор відступив на 1,8%. Промисловий та фінансовий сектори втратили 1,2% та 0,7% відповідно. У даних секторах відзначилися General Electric (-2,2%) та Morgan Stanley (-0,6%). За підсумками тижня індекс S&P 500 зменшився на 0,2% до рівня 1268.45. Індекс Dow Jones Industrial Average відступив на 0,6% до 11937.30, у той час як втрати Nasdaq Composite склали 1,4% до 2652.89.
Частково підтримку фондовому ринку надали макроекономічні показники, серед яких зростання ВВП у першому кварталі на 1,9% та збільшення заказів на товари довгострокового використання на 1,9% у травні. Варто сказати, що ринок активно відреагував на те, що Федеральний резерв зменшив економічні прогнози через кризу у ЄС, а також підвищив прогноз з інфляції.
Олена Злобіна, Teletrade
Источник: http://teletrade.com.ua | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Греція продовжує штовхати ринки униз"