Щоб дати відповідь на це запитання, ми звернулись по допомогу до завідувачки відділення гігієни Черкаської міської санітарно-епідеміологічної станції Ніни Єгольнікової.
Вода у водогонах відповідає санітарним нормам
– На сьогоднішній день вода, яку споживають жителі Черкас, береться з поверхневого джерела річки Дніпро, водозабірні споруди ж розміщені в селищі Сокирна, – розповіла Ніна Іванівна. – Вони розташовані вище за течією відносно Черкас, і це виключає потрапляння міського забруднення у ту воду, яка згодом надходить до наших домівок. Сьогодні вода, яка подається черкащанам, відповідає державним санітарним нормам.
У багатьох населених пунктах області споживачі скаржаться на запах хлорки, який відчувається від водогінної води. Але, на жаль, на сьогодні хлорування й далі залишається одним з основних методів знезараження питної води.
Ситуація в інших районах та містах області далеко не настільки благополучна, як у Черкасах. Але навіть в обласному центрі не всі мікрорайони оснащені центральним водогоном. Не повністю забезпечена централізованим водопостачанням Дахнівка, а мікрорайони Яблуневий та Поляна взагалі не мають власного комунального водопроводу. У домоволодіннях, де відсутнє централізоване водопостачання, власнику слід проводити дослідження своєї питної води хоча б один раз на рік, адже вода у криницях через низку причин може стати непридатною для споживання. Обстеження слід робити в установах, які акредитовані на виконання таких робіт. Координати таких установ можна дізнатися у санепідемстанціях за місцем проживання.
Очищуючи воду, не зіпсуйте її
За словами Ніни Єгольнікової, в деяких країнах світу прокладають навіть не один, як у нас, водогін, а два: один з якісною питною водою (на водоочищення витрачаються чималі кошти), другий – з технічною. Приміром, у США на станції техобслуговування та деякі інші підприємства постачають воду з другого водогону. В Україні роздільна подача води споживачеві відсутня, і якість води в багатьох водогонах залишається десь посередині між питною і технічною. Тому багато хто вдається до очищення води в домашніх умовах.
Сьогодні існує велика кількість різноманітних фільтрів, які є доступними для споживачів, за допомогою яких можна з легкістю проводити доочищення води вдома. Марку можна обрати будь-яку, але слід пам'ятати: фільтр повинен мати природний наповнювач та активоване вугілля. Не слід використовувати фільтри, які призводять до демінералізації води. В такому випадку зменшується кількість не лише домішок, а й речовин, які необхідні для організму людини. Якщо ви використовуєте такий фільтр у себе вдома, вам ліпше від нього відмовитись, оскільки в результаті такого очищення ви отримуєте біологічно нецінну воду.
Артезіанська та мінеральна
Що робити, якщо вас не задовольняє якість водогінної води? В такому разі ви можете придбати її з автоцистерн (у Черкасах ця система добре налагоджена), безпосередньо на КП "Черкасиводоканал" – там вода артезіанська та доочищена, або ж надати перевагу бутильованій воді з магазину.
Якщо ви вирішили вживати воду у пляшках, то вам слід пам'ятати таке: перше, що необхідно зробити при виборі такої води, – подивитись на етикетку. Шукаємо параметр "загальна мінералізація". Питною вважається вода з мінералізацією менше 1 г на літр. Якщо цей показник перевищує 1 г – ви маєте справу з водою мінеральною столовою. В будь-якому випадку при виборі надавайте перевагу широко відомим маркам. Якщо ж на пляшці немає ніяких даних про загальну мінералізацію або виробника, в жодному разі не купуйте її.
Пам'ятайте: для організму краще споживати одну й ту ж саму воду. Зміна води негативно впливає на стан організму, це є своєрідною стресовою ситуацією.
Визначтесь, якій воді ви віддасте перевагу, та остерігайтесь підробок – за статистикою, на ринку України близько 20% фальсифікату. Уважно ознайомлюйтесь зі змістом етикетки (втім, на жаль, не все і не завжди написане там – правда) та купуйте воду в аптеках або централізованих місцях продажу. Не економте на здоров'ї, пийте якісну воду.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Яку воду п'ють черкащани?"