Міська влада запроваджує новий підхід до укладання угод при оформленні оренди об’єкта нерухомості комунальної форми власності. Відтепер для орендаря ця процедура спрощується. Одночасно із підписанням договору оренди на об’єкт нерухомого майна переможець конкурсу буде підписувати і угоду про плату за землю.
– Таке нововведення корисне як для міської влади, так і для орендаря, – зазначає начальник управління власністю міста Ірина Удод. – Адже для влади – це гарантія того, що підприємець сплачуватиме за оренду і приміщення, і землі. А для орендаря зникає потреба витрачати сили та час на оформлення документів, оскільки весь пакет готують працівники виконкому.
За останні 15 років управлінням власністю міста було надано в оренду більше 400 приміщень. Орендар повинен укладати угоду і про сплату за оренду приміщення, і про плату за землю. На початок 2011 року орендарів, які так і не уклали угоди про плату за землю, – більше половини. У багатьох суми боргів сягають по кілька десятків тисяч гривень.
– Коли учасник конкурсу на право оренди комунального майна виграє конкурс, – говорить начальник управління власністю міста Ірина Удод, – він підписує угоду на об’єкт оренди, де, зокрема, крім умов щодо оренди приміщення, визначається ряд додаткових вимог: це і сплата комунальних послуг, і страхування орендованого приміщення, і вимога укласти із власником землі угоду. Якщо орендну плату за приміщення орендарі ще сплачують, то додаткові вимоги – часто ігнорують.
Управління земельних ресурсів та землеустрою спільно з управлінням власністю міста розробили кроки по стимулюванню орендарів-боржників до укладання угод про плату за землю.
Першим таким кроком стала розсилка листів орендарям комунального майна з нагадуванням, що їм необхідно згідно із чинним законодавством оформити право землекористування. Близько 25% орендарів-боржників відгукнулися на листи і уклали угоди про плату за землю. Переважно це були ті орендарі, котрі не мають великої заборгованості.
Кроком другим стало інформування управління власністю міста про тих орендарів, котрі роками не сплачують за землю, з пропозицією не подовжувати з боржниками договори оренди на комунальне майно. Другий крок стимулював ще 10% орендарів-боржників укласти угоди про плату за землю.
Третім – найважливішим кроком – стало вдосконалення самого підходу до укладання угод.
– Тепер управління власністю міста надає нам інформацію щодо приміщень, які будуть виставлятися на конкурс, – розповідає начальник управління земельних ресурсів та землеустрою Руслан Алдаганов. – Ми готуємо розрахунки та сам проект угоди про плату за землю. Учасники конкурсу ознайомлюються з усіма умовами конкурсу, в тому числі і про укладання угоди про плату за землю. Це дає їм змогу розрахувати свої фінансові можливості і прийняти рішення стосовно участі у конкурсі. Після проведення конкурсу переможцю лише залишається підписати разом із договором на оренду приміщення і угоду про плату за землю.
Прес-служба Черкаського МВК
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Змінено підхід до оформлення угод на оренду комунального майна"