Колонка редактора
"Дістали" мене сьогоднішні коментарі щодо реконструкції Європейської і Соборної площ. Напевно, міський голова не повинен казати те, що я зараз скажу… Наперед прошу вибачення, якщо когось ображу. Нічого особистого", – цими словами розпочав повідомлення на персональному блозі міський голова Черкас Сергій Одарич, і відсипав з півтонни далеко не лагідних епітетів тим черкащанам, які не сприйняли перетворені на руїни Помпеї дві центральні площі міста, особливо ж випиляні дерева біля Будинку торгівлі. І це – напередодні Дня міста, який цього року святкуватиметься 4 червня… Знервований голова примудрився вжити у словесних конструкціях чималий діапазон тих епітетів, з яких випливає, що багато черкащан – "заздрісні, ледачі і войовничі шарикови і морозови", напівзадавлені "жабою". Окрема категорія, зі слів мера, – це "бидлота", яка щодня виносить сміття на бульвар Шевченка…
Досі я знав пана Сергія як інтелігентну й виважену людину і тому спочатку був вражений: виглядало це так, наче який-небудь хакер Міша, поцупивши пароль, скористався сторінкою мера і виставив на ній цю тираду минулої середи, поки мер ходив пообідати. Та почитав уважно інші теми його блога, і зрозумів, звідкіля ті нерви. Зокрема Одарич перераховує, що натворили в місті ті, кому дійсно тяжко підібрати епітети…
Навесні 2008 року на Мосту кохання в парку 50-річчя невідомі розтрощили встановлені напередодні новенькі ліхтарі та урни – робили це вперто, "у три заходи". У січні 2009-го побили декілька льодових фігур, вирізьблених майстрами фестивалю "КриЖталь". Піймали тільки хлопця, який звернув шию льодяному лебедеві, і дівчину, яка розламала крижану Дюймовочку. Вже через два місяці невідомі викопали всі свіжопосаджені деревцята туї на двох вулицях та на бульварі Шевченка. Того ж року за два дні до Дня Перемоги на пагорбі Слави хтось розтрощив прожектор, який освітлював скульптуру Матері-Вітчизни. Він не простояв і тижня. Невдовзі на вулиці Кірова викрали 612(!) кущів петуній – одного зі злодіїв вдалося піймати. 31 травня 2009-го двоє невідомих підпалили клумбу ялівцю в Долині троянд. Збитки від пожежі склали близько 40 тисяч гривень… У наступні дні того року та в наступних 2010 і 2011-му вандали перевертали і спалювали дотла сміттєві баки, різали стенди на центральній алеї парку, крали водяні насоси фонтанів, ламали новорічні казкові фігури в центрі міста (при цьому у кишенях одного із міських гуляк міліцейський патруль знайшов 16 метрів зрізаних на вулиці електричних гірлянд), а в травні нинішнього року піймали хлопця, який з перепою зламав 75 (!) деревцят у скверику на вулиці Жужоми. Не звертати уваги, бути виваженим і толерантним? Посада мерова наче зобов'язує. Але, зважаючи на наш менталітет, це було б схоже на армійський анекдот про сержанта, який, розповідаючи про те, що рядовий перекинув йому на голову відро з фарбою, клявся, що обмежився ввічливими словами: "Як ви могли так недобре вчинити з товаришем по зброї, пане рядовий?"…
Місто святкує поважний вік – 725. В його історії було чимало славних сторінок. За часів, коли в союзній державі Польського, Литовського і Руського гетьманств правив великий князь Ягайло, саме Черкаси були "столицею" руської частини союзу. А держава ця, як відомо, була абсолютно європейською і цивілізованою як на той час… Зате через століття в околицях бродили орди хана Менглі-Герая – спустошили всю Київщину, але Черкаси взяти не спромоглися. Ще через півсотні років спробу повторив Саадет-Герай – але і цього разу місто мужньо витримало місяць облоги і не здалося. Можливо, хтось із нащадків полонених тоді ординців досі мститься козацькому містові? Та ні, мабуть-таки "свої", на жаль. Але ж і красу липової алеї, спиляної не по-європейськи на площі Європейській, "Європейськими парадами" не заміниш, чи не так?
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Козацьким Черкасам – 725. Ординським – теж?"