В ніч на 26 травня на територію Десятинки завезли техніку і почалися роботи з підготовки до будівництва, тому вона потребує нашого захисту", - промивив у гучномовець, активіст "Збережи старий Київ" Ігор Луценко.
Рівно в полудень громадські активісти зібралися біля залишків Десятинної церкви, аби захистити їх від руйнування і зведення на цьому місці храму. Більше сотні небайдужих: одні збирали сміття, яке горою знаходилось за огорожею, де - фундамент стародавнього храму. В рукавицях і з пакетами люди виносили непотріб. Інші - вимагали від священослужителів, які спорудили собі невелику будівлю, яку називають монастирем, показати дозволи на будівельні вагончики та самий "монастир".
"Це так символічно, ми хочемо очистити це місце від бруду, що тут зібрався: і від сміття, і від беззаконня", - розповідає юнак.
В цей час у будівлі, яку священослужителі називають монастирем, почали бити дзвони. Чим голосніше виступали ті, хто проти забудови на фундаменті Десятинної церкви, тим голосніше і безперервніше били дзвони.
Люди під так заним монастирем почали обурюватися:
"Що це за вагончики? Що ви хочете будувати?"
"Покажіть нам документи на всятановлення вашої каплиці".
"Всі документи є", - відповів священослужитель.
"То де вони? - кричала жінка. - це захоплення. Це наступ Московського патріархату"
"Покажіть документи. Влада каже, що вам нічого не давала", - додає чоловік.
"Всі дозволи погоджувалися. Все показували. Це не перший рік. Ми починаємо молебень", - відмахнувся той.
Розлючені люди почали підходити до входу, але дорогу їм заступили міліціонери.
Журналіст "Свідомо" також запитала про вагончики.
- Ніяка мова про будівництво зараз ще не йде. Немає ні проекту, проект не погоджений ще ні з ким. Вагончики ці призначені для монастиря, для нужд монастиря. Люди працють над проектом, потрібні якісь приміщення. Це тимчасово, це не будівельні вагончики. Все погоджено з керівництвом музею.
- Хто ви?
- Я - отець Тарасій, благочинний монастиря.
- То які це потреби монастиря? І коли ви заберете вагончики?
Чоловік в рясі нічого не відповів, а сховався за спиною міліціонера.
- Ви хочете будівництва храму тут на фундаменті Десятинної церкви?
- Ми надіємось на це. Ми молимось про це.
"Який це монастир? Це повний самозахват. Немає жодного документу, де стоїть тут так звана церква. Це протизаконні дії. Міська влада повністю відхрестилася від надання дозвільних документів. А так, як ставляться ларьки з алкоголем і тютюном, так само поставили ці вагончики", - додає учасник акції Віталій Черняховський.
- Ці вагончики встановила одна з муніципальних структур, яка дуже підтримує цю церкву. Це було видно, оскільки керівник цієї структури був членом журі конкурсу на визначення концепції Десятинної церкви. Він лобіював інтереси будівництва і він завіз ці вагончики вночі, - розповідає голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригінець. - Але коли піднявся скандал, то він почав говорити, що ці вагончики для археологів. Але археологи чітко сказали, що вони ніякого відношення до цих вагончиків не мають і для них їх не завозили.
- Назвіть, хто саме дав вказівку про завезення вагончиків.
- Це Гера. (Генадій Гера - директор комунального підприємства «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт» виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), - «Свідомо»).
Після того, коли активісти зібрали сміття у великі пакети, частину залишили біля смітника.
"Ми домовились з мешканцями про те, що викинемо це сміття у них", - додав Ігор Луценко.
Кілька мішків повезли до Секретаріату президента.
«Ми веземо це сміття, аби показати владі, що відбувається на місці Десятинки, хто з нами – приєднуйтесь», - оголосив Луценко.
Дорогою з колонок грала українська музика: повстанські "Лента за лентою", Софії Ротару "Два перстені".
Дорогою тачка поломилась - відпало колесо.
Ремонт не дуже допоміг.
Частину обладнання довелося нести в руках.
«Ми сюди привезли сміття з Десятинки. Навіть не хочу показувати зблизька такі відходи. Ми хочемо продемонструвати владі символічно, що зараз відбувається. Насправді вся країна зараз знаходиться в смітті. Адже руйнується історія тисячолітнього минулого».
Під стінами Секретаріату президента активісти ввімкнули гімн Києва «Як тебе не любити, Києве мій».
Христина Заник, Свідомо
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Десятинку захищали активісти, "попів" - міліція"