![](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/18655.jpg)
У Черкасах відбулось чергове засідання адміністративної комісії виконавчого комітету, де було розглянуто 37 протоколів про адміністративні правопорушення. У результаті розгляду по кожному випадку нехтування Правилами благоустрою м. Черкаси було накладено штрафів на загальну суму 26 тисяч 180 гривень.
Директор департаменту муніципальної інспекції Черкаського міськвиконкому Ольга Швець розповіла, що адміністративна комісія виконавчого комітету збирається двічі на місяць. За останні два тижні муніципальними інспекторами було складено 58 протоколів про адмінпорушення, з них – 37 винесено на розгляд адмінкомісії Черкаського міськвиконкому, 21 – відправлено на розгляд в інші адміністративні пункти за місцем проживання порушників.
Серед винесених на розгляд протоколів були такі:
– неналежний санітарний стан прилеглої території - 8 протоколів;
– торгівля у невстановлених місцях - 12 протоколів;
– складування будівельних матеріалів на зелених зонах міста - 8 протоколів;
– експлуатація малих архітектурних форм без дозволів – 3 протоколи;
– розміщення рекламних афіш у несанкціонованих місцях - 3 протоколи;
– злив рідких побутових відходів у несанкціонованих місцях - 1 протокол;
– пошкодження зеленої зони як елемента благоустрою - 2 протоколи.
Деякі протоколи фіксували справді курйозні випадки.
На оперативну службу міськвиконкому 1505 подзвонив чоловік і повідомив, що його сусід з провулку Крайнього із самісінького ранку викачує зловонну рідину зі своєї вигрібної ями, зливає її в бідони і возить їх на візку до міської каналізації, куди цю рідину і виливає. Цікаво, що громадянин, якого застали на місці правопорушення, сказав, що такі "переливання" він робить регулярно – двічі на рік. Послугами КП "Черкаська служба чистоти", яка б здійснила утилізацію рідких нечистот у санкціоноване місце, мешканець не користується. В результаті розгляду справи порушника Правил благоустрою міста оштрафували по максимуму – на 1360 гривень.
Також "неприємно пахло" й від історії, що трапилась із мешканкою приватного домоволодіння по провулку Бітюцького. У себе в дворі жіночка складувала три тонни курячого посліду для використання в якості добрив, накривши його поліетиленом. Під сонцем плівка вступила в реакцію з послідом, спричинивши жахливий сморід у довколишньому районі.
На комісії жінка ледве стримувала сльози, розповідаючи, що її як біс поплутав у той момент, коли вона за 300 гривень домовилась з водієм вантажівки про продаж курячого посліду і його складування у дворі. Враховуючи необізнаність та відсутність злого умислу у діях господині її оштрафували на 340 гривень і зобов’язали негайно вивезти купу так званих добрив.
За словами Ольги Швець, муніципальна інспекція постійно проводить рейди на вулицях приватного сектору з метою недопущення складування будівельних матеріалів на зелених зонах. Зокрема, такий рейд муніципальна інспекція днями провела у районі площі 700-річчя. За фактами несанкціонованого складування будівельних матеріалів тільки по вул. Добровольського було складено 8 протоколів та накладено штрафи на власників приватних домоволодінь в розмірі від 340 до 1360 грн.
Загалом з початку року муніципальною інспекцією було винесено близько 300 постанов про адміністративні порушення на загальну суму 168 тисяч 330 грн.
Для довідки: для фізичних осіб штраф за адміністративне порушення складає від 340 до 1360 грн. Для приватних підприємців та юридичних осіб – від 850 до 1700 грн.
Прес-служба Черкаського МВК
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости ""Стражі порядку" з мерії оштрафували черкащан на 26 тисяч гривень"