Колонка редактора
Віднині запитання туриста "Як пройти до Мачу-Пікчу?" або "Не підкажете, чи далеко до Мертвого моря?" вже не застане корінного черкащанина несподівано. Солідно почухавши потилицю, він може рекомендувати туристам, куди їм йти і як для початку підійти до дороговказу біля мерії, щоб подивитися, де те Мачу-Пікчу…
Дивовижний дороговказ з табличками, що вказують напрямок до "чудес світу, України і Черкащини", днями встановлений біля будинку міської влади, викликав у Черкасах жваве обговорення. Хтось одразу роздивився, що за тим напрямком, куди "тицяє" архітектурний шедевр, не тільки Асканію-Нову чи Мачу-Пікчу не знайдеш, а навіть наш Холодний Яр, бо побредеш не туди, куди потрібно. Інші звично бубнять про те, що коли у місті немає нормальних доріг, то тільки й залишилося, що напрямки навмання вказувати. Треті ж взагалі дивуються підбірці "чудес", бо як до них затесалися Петергоф або Мертве море – без ста грамів туристові і не поясниш…
Одне відомо достеменно: вибрали найоригінальнішу з трьох ідей щодо того, на що має вказувати "поштовий стовп", як називає його мер Одарич. Пропозиція написати відстань до столиць держав світу була відкинута як така, що банально дублює "глобус" на столичному майдані Незалежності. А ідея встановити дороговказ до міст-побратимів Черкас "не набрала потрібної кількості балів", як така, що не вплине на черкащан так, як казав Попандопуло, "чтобы душа сначала развернулась... а потом обратно завернулась". За таку визнали ідею вказати напрямки до чудес світу. А вже як ті чудеса вибирали – таємниця за сімома замками…
Днями трапилася дивна колізія: вперше за останній час губернатор Черкащини і мер Черкас говорили не в унісон про перспективи "будівництва нової Черкащини". Сергій Тулуб заявив, що під час візиту до Черкас делегації китайців останні пообіцяли проінвестувати будівництво мосту через Дніпро – паралельно мосту, який вже є. А Сергій Одарич заперечив: мовляв, не чув про інвестиції зовсім – хоча й теж пробував "розколоти" китайців на гроші для міста, але ті у відповідь тільки очі мружили у роздумах та головами хитали. Видається символічним те, що на "поштовому стовпі", поставленому біля мерії одразу після вищезгаданої колізії, напис "Колізей" вказує на ліве крило мерії, а прямо на облдержадміністрацію "дивиться" табличка-стрілка з написом "Китайська стіна"… На цьому фоні видається не таким вже випадковим і промах з дороговказом "Холодний Яр". Бо хоча якщо за ним проїхати зазначені кілометри, то потрапиш швидше на Чорнобаївщину, аніж на Чигиринщину, але найближча будівля у вказаному напрямку – готель "Черкаси", де розташовані партійні офіси практично всіх націоналістично-опозиційно налаштованих партій, для яких Холодний Яр – вічний символ боротьби, а не банальний туристичний маршрут.
Головному "вільному демократові" Черкас так недовго й антибалів у очах союзників-регіоналів заробити. Бо вже й так червоний прапор не захотів вивісити і на легітимність червоно-чорного знамена УПА натякав. А тут ще й одна зі стрілок дивиться під вікно мерового кабінета на другому поверсі, а напис на ній – "Говерла", назва улюбленої гори Віктора Ющенка…
Втім, це все лиш жартівливі роздуми. Бо у сучасних політичних умовах мерові "вільного козацького міста" краще було писати на дороговказі те саме, що в казках богатирям на роздоріжжях траплялося. Приблизно так: "Направо чи наліво підеш – не велосипед, а крісло можеш втратити…"
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Мерія вчить черкащан посилати гостей в Мачу-Пікчу"