![У](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/18494.jpg)
Обіцянки даються тільки для того, щоб їх порушувати, казав у ХVІІ ст. письменник і громадський діяч Джонатан Свіфт. Досі відомому британцеві важко заперечити.
Що обіцяють нам депутати перед виборами, чи варто їм вірити і як домогтися виконання обіцяного? Дослідити це питання взялися фахівці з Черкаського обласного осередку Комітету виборців України. У рамках проекту "За прозорі місцеві вибори" вони створили два посібники, які презентували днями журналістам, – "Що обіцяли на виборах і у кого це вимагати" та довідник "Депутати місцевих рад Черкаської області, обрані на виборах 2010 року". Якщо перший інформаційний продукт дослідив виборчі програми наших депутатів, то в другому можна знайти всіх тих, хто, власне, й наобіцяв виборцям те чи інше.
Так, експерти проаналізували програми тих 5 партій, які пройшли до обласної ради (Партія регіонів, ВО "Батьківщина", "Фронт змін", Народна партія, Комуністична партія) і програми міських голів 6 міст обласного підпорядкування. Висновок – левова частка зобов'язань виглядає малореалістичною. "Пообіцяла, наприклад, Партія регіонів автобан, але буде він чи ні? А раптом таки з'являться гроші і нам його побудують. Тому сказати, що це голослівна обіцянка теж важко, – каже керівник проектів КВУ Алла Юрковська. – Крім того, як виявилося, опозиційні партії (нагадаємо, такими називають себе ВО "Батьківщина" і "Фронт змін") ішли взагалі без програми. Що з них вимагати виборцеві, якщо вони нічого не обіцяли?".
Задля справедливості слід відзначити, що частину узятих перед виборами зобов'язань за півроку своєї каденції депутати все ж виконали. "Пообіцяли, наприклад, регіонали, футбольну команду – зробили. Але це, мабуть, найлегше. Аеропорт теж пообіцяли, але поки що він не працює. Обласну дитячу лікарню відкрили, але автобан не побудували. У Черкаській міськраді найбільш реалістичними до виконання виглядають зобов'язання Партії Вільних Демократів. Їхню програму ми назвали "післявиборчою програмою Одарича". Утім, одразу частину обіцянок вони все-таки відкинули на другий план", – зауважила експерт обласного КВУ.
Наприкінці каденції комітет знову моніторитиме стан дотримання обіцянок владою і сподівається, що принаймні більшу частину з них обранці місцевого рівня виконають. Адже, як зазначає народна мудрість, обіцянка – як борг.
Як домогтися від депутата виконання обіцяного?
Найбільш простий і реалістичний шлях – звернення, депутати визначені по виборчих округах. Можна також внести пропозицію з роботи депутата до його безпосереднього керівника по партійній лінії. Механізм відкликання народного обранця досить складний до виконання. Виборцям лишається сподіватися на совість депутата і його сподівання на подальшу успішну політичну кар'єру – лише це може стримати його від невиконання обіцянок.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У "Батьківщини" і "Фронту змін" виборчої програми не було взагалі, а регіонали виконують найлегші обіцянки?"